آموزشیفن‌آوریهای زیر بنایی رمزارز

تنگل (Tangle)

برخی از ویژگی ها، مانند سازوکار اجماع، و نحوه ایجاد تغییرناپذیری داده ها، Blockchain را به یک بخش فوق العاده قدرتمند از فناوری دفتر توزیع شده (DLT) تبدیل کرده است. بدون این دو مفهوم ، بلاکچین موفق نخواهد بود.مطالعات نشان داده که Blockchain امروز مانند موتورهای دیزل قدیمی است: محکم و ایمن است ، اما خیلی راحت و سریع نیست.

فهرست مطالب

فناوری های جایگزین

سه فناوری جدید ظهور کرده اند که ادعا میکنند جایگزینی برای بلاک چین هستند:

  1. Tangle
  2. Hashgraph
  3. Holochain

 هر سه آنها تضمین می کنند که راه حل هایی برای رفع مشکلات بلاکچین ارائه دهند.

یکی از نقاط قوت بلاکچین قابلیت اجرای متوالی آن است: یک بلاک استخراج شده – که پس از تأیید اکثریت جامعه Blockchain – بر دیگری بنا شده است. بلوک بعدی در بالا قرار می گیرد و بلوک قبلی دیگر نمی تواند تغییر کند. این روش از انشعابات جلوگیری می کند. اما این توالی روند ساخت بلاک را نیز بشدت کند می کند.

اگر طبیعت این فرآیند را اعمال کند ، برخی از انسان ها وجود نداشتند: ساخت یک سلول فقط پس از پایان سلول دیگر ، کارایی لازم برای ایجاد موجودات زنده را ندارد. در عوض طبیعت تقسیم سلولی همزمان را اعمال می کند. علاوه بر این، طبیعت فقط اطلاعاتی را به سلول بعدی منتقل می کند که مربوط به آن سلول است. اما در بلاکچین، اساساً کل تاریخچه تمام سلول های قبلی به سلول بعدی منتقل می شود.

کدام فناوری توزیع شده

در حالی که Tangle و Hashgraph نیز فناوری های دفتر کل توزیع شده هستند، با این وجود تفاوت های اساسی با بلاکچین دارند. آنها اساساً یک بلاکچین بدون بلوک و زنجیره هستند. این اختلافات در زمینه انتشار اطلاعات و دستیابی به اجماع آشکارتر است. به طور دقیق تر، Tangle و Hashgraph “گراف های بدون دور جهتدار” هستند. در این فن آوری ها نیازی به همگام سازی همه شرکت کنندگان – یا گره های شبکه – در همه زمان ها نیست.

شرح تنگل (Tangle)

توجه به این نکته مهم است که Tangle روند انجام تراکنش را با فرآیند رسیدن به اجماع ادغام می کند. دیگر لازم نیست شروع کننده معامله ای باشد و سپس منتظر تأیید سایر نودها باشد. علاوه بر این ، از آنجا که برنامه های Tangle بدون مشارکت هیچ ماینری می توانند به توافق برسند، این فناوری می تواند هزینه معاملات را از بین ببرد. علاوه بر این، هرچه شرکت کنندگان بیشتری در Tangle حضور داشته باشند سرعت بالاتری خواهد داشت.

 

فناوری Tangle به خوبی مورد استقبال جامعه رمزارزپایه قرار گرفت زیرا می تواند سریع مقیاس بندی شود ، منبع باز است و معمولاً به عنوان یک دفتر توزیع عمومی اجرا می شود. اپلیکیشن برجسته آن Iota است ، پروژه ای که قابلیت همکاری و اشتراک منابع را در اینترنت اشیا تسهیل می کند.

مزایای تنگل (Tangle)

1-نیازی به ماینر ندارد(No miners)

تنگل (Tangle) ماینر ندارد، به این معنی که هیچ هزینه یا پاداشی به ماینرها داده نمی شود. بنابراین ماینری وجود ندارد که تراکنش ها را تغییر دهد.

2-مقیاس پذیری

Tangle مقیاس پذیرتر از Blockchain است. معاملات در این فناوری بسیار سریع پردازش می شوند.

معایب تنگل (Tangle)

1-قابلیت اطمینان کمتر

از آنجا که این فناوری هنوز در دست توسعه و آزمایش است ، قابلیت اطمینان کمتری دارد.

2-ایمنی کمتر

ایمنی کمتر : این فناوری در برابر حملات سایبری آسیب پذیر است.

3-عدم پشتیبانی از برنامه های غیر متمرکز

  از برنامه های غیرمتمرکز پشتیبانی نمی کند.

Mostafa70D

Web Designer & Developer & networking specialist

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا