آموزشیروشهای کسب درآمد با ظهور رمزارز

بررسی بازاریابی رمزارزها

فهرست مطالب

نتایج ویژگی‌های انگیزشی و بازاریابی رمزارزها

ابتدا نگاهی گذرا به ویژگی های رمز ارزها خواهیم داشت  سپس نتایج برگرفته از این اثرات را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

1-ویژگی‌های رمزارزها

1-1-عدم امکان تقلب

یکی از ویژگی های ارز دیجیتال عدم تقلب این پول ها است و این ویژگی منحصر به فرد ، نبود امکان جعل و تقلب در آن بسیار مهم است یعنی اگر قرار باشد که به کیف پول شما ارزی واریز شود فقط باید ارز مختص همان کیف پول باشد و ارز دیگری را نمی تواند به کیف پول شما انتقال دهد و خطر تغییر وجه و دستکاری و تقلب و کلاهبرداری در آن جایی ندارد.

2-1-انجام سریع نقل و انتقالات

یکی دیگر از ویژگی های ارز دیجیتال انتقال پول سریع و کمتر از ۱۰ دقیقه است و برای افزایش سرعت این نقل و انتقالات  می توان کارمزد تراکنش خود را تعریف و سرعت انتقال وجه را افزایش داد ولی در بیت کوین هزینه ای برای انجام تراکنش دریافت نمی شود ولی بسیاری از افراد باید از صرافی ها و سرویس های دیگری استفاده کنند که شامل کارمزد و هزینه می باشد پس امکان گرفتن هزینه های کمتر وجود ندارد و خود ماینرها و استخراج کنندگان توسط شبکه پاداش خود را دریافت می کنند.

3-1-عدم امکان سرقت هویت

هنگامی  که شما مشخصات کارت اعتباری خود را به یک پذیرنده می دهید در واقع دسترسی مستقیم به کارت اعتباری خود را به او می دهید که این کردیت کارت ها بر اساس کشیدن کار می کنند ولی ارز رمزنگاری شده از ساز و کار فرستادن استفاده می کند و این امکان را به صاحب حساب می دهد تا دقیقا همان میزان پول  را برای شخص پذیرنده ارسال کند و اطلاعات دیگر را به او نمی دهد پس یکی دیگر از ویژگی های ارز دیجیتال عدم امکان سرقت می باشد .

4-1-غیرمتمرکزبودن

معمولا کامپیوترهای جهانی از بلاک چین بهره می برند و به صورت اشتراکی به مدیریت داده ها و بیت کوین دست پیدا می کنند این یعنی نامتمرکزبودن ،زیرا بیت ‌کوین یک ارز دیجیتال است و توسط شبکه خود مدیریت می شود و هیچ تایید کننده ای در راس کار نیست که شما را برای تراکنش تایید کند بنابراین نامتمرکزبودن یعنی این که شبکه بر پایه یک کاربر با یک کاربر دیگر است .

5-1-شناخته شده در سطح جهانی

این ارزهای رمزنگاری شده ، تحت تاثیر نرخ سود و هزینه تراکنش ها قرار نمی گیرد و به صورت جهانی می باشد و همین موضوع باعث صرفه جویی در وقت و هزینه انتقال پول بین کشورها می باشد و باعث می شود که تراکنش ها بسیار ساده انجام شود و این یکی از ویژگی های ارز دیجیتال است.

6-1-عدم امکان تصرف آن

Pay palیک سیستم پرداخت جهانی می باشد که اگر این سیستم اشکالی در حساب بانکی شما ببیند یا حساب شما مورد سوء استفاده قرار بگیرد بدون اطلاع شما حساب را مسدود خواهد کرد و دارایی و سرمایه شما را از دسترس خارج کرده و شما با پی گیری خواهید توانست به دارایی خود دسترسی پیدا ‌کرده و این یکی از ویژگی های ارز دیجیتال می باشد که بسیار مهم است.

7-1-کنترل تورم و عدم خلق پول بی رویه

از ویژگی ها ارز دیجیتال کنترل تورم و عدم خلق بی رویه پول است  یعنی خلق پول مازاد بر اساس یک ساز و کار تعریف شده و در برخی از ارزها مانند بیت کوین امکان پذیر نمی باشد و در اثر کاهش ارزش پول یا ایجاد تورم امکان خلق پول وجود ندارد به هر حال ارزهای دیجیتال هنوز راه طولانی در پیش رو دارند تا ازجایگاه مستحکمی در برابر کارت های اعتباری و ارزهای سنتی کشورها  برخوردار شوند.

2-نتایج ویژگی‌های رمزارزها

در بلاک‌ چین‌ها برای اینکه امنیت شبکه و کار آن حفظ شود، نیاز به انگیزه ای هست تا کاربران را مجاب به فعالیت در بلاک چین کند چرا که کمتر کسی حاضر می‌شود به صورت داوطلبانه فعالیت کند. به عنوان مثال در شبکه بیت کوین، کسب درآمد از ماینینگ یک عامل انگیزشی برای حفظ امنیت شبکه می باشد.

1-2-ترویج حس جمعی و تعلق‌خاطر به یک پلتفرم خاص

حذف واسطه‌ها، هزینه‌ها و کارمزدها را کاهش داده و بسیاری از استارت‌آپ‌ها، از این راهکار به نفع خود استفاده می‌کنند. آن‌ها علاوه بر خدمات ارزان‌تری که نسبت به رقبای اصلی خود ارائه می‌دهند، کاربران را از طریق برنامه‌هایی که در آن قسمتی از سود را در اختیار همه قرار می‌دهد، به سوی خود جذب می‌کنند. این مسئله باعث تشویق کاربران برای وفاداری به پلتفرم و جلب مشارکت می‌شود. اعتبارسنج‌ها و ماینرها (کسانی که باعث می‌شوند تراکنش‌ها به صورت روان بر روی بلاک چین انجام شود ) نیز به خاطر مشارکتشان در شبکه، پاداش دریافت کرده و متخصصین شبکه که علاقه‌مند به ارزهای دیجیتال هستند، به‌وسیله اهدای جوایز و سکه‌های جدید از طریق ایردراپ‌ها، تشویق می‌شوند تا نقوص امنیتی شبکه را پیدا کنند.

همچنین پلتفرم‌های بلاک چین، به برندها کمک می‌کنند تا با حذف واسطه‌هایی که به‌عنوان کانال ارتباطی بین آنها و مصرف‌کنندگان عمل کرده و پیام‌های مشتریان را تحریف می‌کردند، به‌طور مستقیم با مصرف‌کنندگان خود ارتباط برقرار کنند. از جنبه تبلیغاتی، هم‌اکنون قدرت در دست مشتریان نیز هست. این فرصت به عموم مردم داده می‌شود که وقتی در معرض تبلیغات قرار می‌گیرند، برای مشاهده تبلیغات توکن دریافت کرده و خودشان تعیین کنند که کدام‌یک از اطلاعاتشان مجاز است که در اختیار تبلیغ‌کنندگان قرار بگیرد. در نهایت، این مسئله به برندها کمک می‌کند که اهداف تبلیغاتی خود را با کارایی بالاتری دریافت نموده و حجم فروش خود را بیافزایند.

2-2-روش انگیزشی پروتکل اثبات کار به کاربران خود

¨     ماینرها پاداش دریافت می‌کنند اما هزینه‌های استخراج، بالاست.

پروتکل اثبات کار (PoW ) رقابتی را بین ماینرها ایجاد می‌کند تا تلاش کنند به‌وسیله قدرت محاسباتی خود، اولین کسی باشند که معادله ریاضی را حل نموده و صاحب پاداش شوند. در این راستا، ماینرهایی که قبل از دیگران موفق به حل معادله می شوند، بر اساس الگوریتم اجماع شبکه‌های بزرگی مانند بیت کوین و اتریوم، پاداش‌های خود را در قالب ارز دیجیتال آن شبکه دریافت می‌کنند.

طرفداران پروتکل اثبات کار بر این اعتقادند که این پروتکل، مجموعه‌ای از مزایا را ارائه می‌دهد. نخست اینکه این پروتکل، پلتفرم را در مقابل حمله محروم‌سازی از سرویس (DOS ) مصون نگه می‌دارد. علاوه بر این، ماینرها را در شرایط برابر و مساوی برای تصمیم‌گیری قرار داده و شبکه، ماینرها را بر اساس میزان موجودی کیف پولشان اولویت‌بندی نمی‌کند. در عوض، ماینرها باید مایل به‌صرف هزینه برای خرید دستگاه‌های ماینینگ پیشرفته باشند که ممکن است بسیار گران‌قیمت باشند.

3-2-آیا اثبات سهام (PoS ) مزایایی را نسب به اثبات کار (PoW ) ارائه می‌دهد؟

¨     می‌توان استدلال کرد که PoS، انگیزه‌ای مضاعف را فراهم می‌کند.

در این پروتکل، تعهد شرکت‌کنندگان در شبکه به‌وسیله سرمایه‌گذاری تحقق می یابد و ماینرها بر اساس میزان سکه‌ای که در اختیار دارند شانس برگزیده شدن برای افزودن بلاک جدید و متعاقباً دریافت پاداش را خواهند داشت. به همان صورت که سرمایه‌گذاری در پلتفرم و حمایت از یک ارز برای افزایش سودآوری خودشان مطرح است، پاداش‌های قریب‌الوقوعی هستند که باید در نظر گرفته شود.

گرچه اثبات سهام، برخی از مشکلات ذاتی پروتکل اثبات کار را حل کرده است (از جمله هزینه‌های بسیار بالایی که فرآیند ماینینگ تحمیل می‌کنند که ممکن است تا صدها هزار دلار در روز نیز برسند ) اما این پروتکل نیز معایب خاص خود را دارا می باشد. برای مثال ،PoS   در معرض خطر  انحصاری شدن  قرار دارد که در آن، اعتبارسنج‌هایی که میزان بیشتری از سکه‌ها را در اختیار دارند، بزرگترین سهم از پاداش‌ها را دریافت می‌کنند.

همچنین گفته می‌شود که اثبات سهام، پلتفرم را در برابر حمله ۵۱ درصدی محفوظ نگه می‌دارد زیرا چنین حمله‌ای ارزش پولی که خود اعتبارسنج‌ها در اختیار دارند را کاهش خواهد داد. در سناریوی مربوط به اثبات کار، ماینرها این توانایی را دارند که بدون در اختیار داشتن سرمایه و اندوخته‌ای، پاداش شبکه را بدست بیاورند. پس همانطور که گفته شد، انگیزه‌های موجود در دنیای ارزهای دیجیتال، در قالب‌های مختلفی ارائه می‌شوند.

4-2-آیا ارائه توکن برای خدمات می‌تواند محرکی برای سرمایه‌گذاری باشد؟

¨     به‌صورت بالقوه، ایجاد کاربرد پذیری یکی از بهترین روش‌ها برای تشویق کاربران ارزهای دیجیتال است.

یکی از بزرگ‌ترین چالش‌هایی که برای استارت‌آپ‌های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال بوجود آمده ، این است که فروش عمومی را برای توکن‌های کاربردی نگه می‌دارند اما مشخص نیست که آیا قادر خواهند بود که توقعات عمومی برای استفاده از این توکن‌ها در ازای کالا و خدمات را برآورده کنند یا خیر.

برای ایجاد انگیزه در عموم مردم برای پذیرش ارزهای دیجیتال، در وهله اول باید مزایای مشخصی برای استفاده از گونه جدیدی از روش‌های پرداخت وجود داشته باشد و چیز بخصوصی را ارائه دهند که در جای دیگری یافت نمی‌شود.

خرید، عملی است که روزانه انجام می‌دهیم و ترک عادات قدیمی بسیار سخت و دشوار  است. هنگامی  که صبحت از ایجاد انگیزه در میان باشد، استارت‌آپ‌های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال باید فکری خلاقانه داشته باشند تا مردم را تشویق به امتحان چیزهای جدید کنند. سیستم‌های پرداخت مبتنی بر ارزهای دیجیتال مانند اِلی ‌پی (Elipay ) که به‌ وسیله تلفن همراه در فرشگاه‌های آنلاین و آفلاین به‌کار گرفته می‌شوند، این چالش را توسط ارائه بازپرداخت نقدی به خریداران، پشت سر می‌گذارد. این بازپرداخت در قالب ارزهای دیجیتال و با هر بار خرید توسط مشتریان به آنها ارائه می‌شود. راه‌ حل این بود که شبکه‌ای از خرده‌ فروشان ایجاد شود که افراد بتوانند دارایی‌های دیجیتال خود را بدون نیاز به تبدیل آنها به ارزهای سنتی، خرج کنند.

5-2-برنامه‌های مرتبط با وفاداری مشتریان در کجا کاربرد دارند؟

¨     این ابزار بازاریابی، سال‌هاست که درگیر مشکلاتی است.

خارج از دنیای ارزهای دیجیتال، مصرف‌کنندگان به‌وسیله تعدادی از طرح‌های ارائه شده توسط خرده‌ فروشان تحت تأثیر قرار گرفته و درنهایت، پس از مواجه‌شدن با پاداش‌های ارائه شده، ناامید می‌شوند. پروژه‌های مبتنی بر بلاک چین امیدوارند که با ارائه طرح‌هایی ارزشمند برای مشتریان، برخی از نوآوری‌ها را به این حوزه تزریق کنند.

الیگما (Eligma )، استارت‌آپی که اِلی‌پی را راه‌اندازی کرده، اعلام کرده ،رویکردی که به کار برده است، شامل طرح جهانی مشتریان وفادار می‌باشد. مشتریان به‌جای حمل کیف پول فیزیکی حاوی پول نقد و کارت‌های اعتباری، قادر به خرید و دریافت پاداش از تعداد زیادی از بازرگانان در یک مکان خواهند بود. مشتریان می‌توانند از توکن‌هایی که کسب کرده‌اند، برای خریدهای بعدی یا بهره‌مندی از تخفیفات ارائه شده بر کالا یا خدمات، استفاده نمایند. همچنین این برنامه پتانسیل ارتقای تاجرانی را دارد که در تلاش برای رقابت با غول‌های آنلاینی مانند آمازون هستند زیرا تاجران را قادر خواهد ساخت پیشنهاداتی ارائه دهند که مشتریان را راغب به خریدهای بیشتری کند.

 

Mostafa70D

Web Designer & Developer & networking specialist

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا