آموزشیروشهای کسب درآمد با ظهور رمزارز

بازی رایانه ای

نیاز به سرمایه اولیه : ندارد   –   میزان ریسک : کم    –    میزان بازدهی : کم

روش بعدی که این روزها بسیار رایج می باشد ، استفاده از بازی های بلاک چینی است. اصلاحا این مورد را game to earn crypto  میگویند به معنی بازی کن و ارزدیجیتال رایگان بگیر. معمولا در این بازی ها توکن های اختصاصی وجود دارد که درون بازی به عنوان پاداش بخشی را جایزه میدهد و شما میتوانید بعد از رسیدن به حد معینی آن هارا بفروش برسانید. چند بازی معروف و معتبر که این روزها درآمد نسبتا بالایی هم دارد بازی های axie infinity ، crypto blades  , Worldopo  ,Splinter lands , Alien Run, Huntercoin , Storm… است.

امروزه بازی در برنامه‌های بلاک چینی و فروش شخصیت‌های درون بازی، به یکی از بهترین روش‌های کسب درآمد از ارزهای دیجیتال تبدیل شده است.

بازی‌های بر بستر بلاک چین، پتانسیل ارتقای صنعت بازی‌های رایانه‌ای را دارند. بازیکنان در این بازی‌ها قادرند بر اقلام درون بازی مالکیت داشته باشند. اقلام بازی به عنوان NFT ساخته می‌شوند و هر کدام ویژگی‌های متفاوتی از خود نشان می‌دهند. آن‌چه که باعث جذابیت بازی‌های رایانه‌ای بلاک چین می‌شود این است که بازیکنان علاوه بر مالکیت بر دارایی‌های درون بازی، امکان خرید و فروش آن‌ها را نیز دارا می باشند.

بازیکنان بازی‌های بلاک چینی، در ازای انجام بازی پاداش دریافت می‌نمایند. این پاداش توکن‌های NFT است که قابلیت خرید و فروش دارد. پس شما خواهید توانست فقط با انجام بازی کسب درآمد نمایید. البته برای ورود به اکثر این بازی‌ها شما نیاز به خرید توکن دارید. بنابراین یک سرمایه اولیه وارد شبکه می‌کنید و پس از آن به ازای هر بازی پاداش دریافت می‌کنید. در ادامه چند مورد از بازی‌های بلاک چینی معروف را معرفی خواهیم کرد.

فهرست مطالب

معرفی بازی های رایانه ای

1-بازی Axie Infinity

این بازی یکی از معروف‌ترین بازی‌های بلاک چینی می باشد که به عنوان برترین بازی در فیلیپین شناخته می‌شود. این پروژه در مدت کوتاهی طرفداران زیادی در سرتاسر دنیا به خود جذب کرده است. منظور از  Axie  هیولا است. برای شروع بازی شما باید سه هیولا خریداری نمایید. در صورتی که بودجه کافی برای خرید نداشته باشید خواهید توانست از بورسیه موجود در سایت نیز استفاده نمایید. بازی در دو حالت PvE و PvP انجام می گیرد که در حالت PvP پاداش‌های بهتری خواهید داشت. تمام پاداش‌هایی که در طی بازی دریافت می نمایید، از جمله توکن‌های  AXS  و  SLP  قابلیت خرید، فروش و معامله را دارند.

2-بازی CryptoBlades

این بازی یکی از بازی ‌های جدید در حوزه بلاک چین است که در آن افراد در تیم‌هایی به یکدیگر حمله و با شکست یکدیگر توکن‌های  SKILL  دریافت مینمایند. در این بازی امکان استیک توکن‌های دریافت شده به منظور کسب سود بیشتر نیز وجود دارد. بازیکنان می‌توانند شخصیت‌ها و سلاح‌ها با ویژگی‌های خاص را برای شکست دادن دشمنان یا فروش در بازار داخلی ایجاد نمایند.

کاربران قبل از آغاز بازی باید یک شخصیت را خریداری کنند. بنابراین، آن‌ها باید هزینه کمی در قالب ارز دیجیتال بایننس برای شرکت در نبردها پرداخت نمایند. درآمدها و سودهای کسب شده از جنگ‌ها بلافاصله به عنوان توکن SKILL به بازیکنان پرداخت می‌شود.

راهنمای درآمدزایی با بازی کریپتو بلیدز CryptoBlades

بازی کریپتوبلیدز نوعی بازی نقش‌آفرینی NFT است که توسط Riveted Games توسعه یافته و بر روی زنجیره هوشمند بایننس راه‌اندازی شده است. بازیکنان در این بازی خواهند توانست با هیولاها بجنگند، اسلحه بسازند و در جنگ‌ها و حملات شرکت کنند، فعالیت‌های تجاری انجام دهند و از طریق انجام بازی، توکن SKILL یا مهارت را به دست آورند. در این راهنما، ما نحوه انجام بازی CryptoBlades را به شما آموزش خواهیم داد.

آموزش گام به گام کریپتو بلیدز (Crypto Blades )

در ابتدای کار، شما به موارد زیر نیاز دارد:

  1. ایجاد حساب کاربری در صرافی بایننس
  2. دسترسی به کیف پول متامسک (MetaMask )

1-بازی کریپتوبلیدز را به کیف پول متاماسک متصل کنید

پس، برای دسترسی به کیف پول متامسک باید گزینه پیکربندی متامسک (Configure metamask ) را انتخاب نمایید. از طریق این گزینه امکان تایید تمام اعلان‌های ارسال‌شده از طرف متامسک برای شما فراهم می‌شود. در این مرحله بازی کریپتوبلیدز به‌صورت خودکار، پیکربندی زنجیره هوشمند بایننس و گزینه مهارت را به حساب کاربری شما در متامسک اضافه خواهد نمود.

پس از اینکه، تمام مراحل را انجام دادید، دوباره صفحه موردنظر را به روزرسانی کنید. مشاهده می نمایید که تمام مهارت‌های لازم برای جذب یک شخصیت در این بازی، بیان شده است. به خاطر داشته باشید که برای انجام این بازی حداقل به یک شخصیت و کمی هزینه تراکنش حاصل از ارزهای دیجیتال نیاز خواهید داشت. در این مرحله باید تصمیم بگیرید که می‌خواهید چه مقدار BNB بخرید.

2-در بازی Crypto Blades، چگونه BNB را به کیف پول متامسک خود ارسال کنیم؟

در این مرحله از بازی Crypto Blades باید به حساب کاربری خود در بایننس رفته و مقداری BNB خریداری کنید. برای انجام این عمل، باید آدرس کیف پول متامسک خود را وارد نموده و BEP20 را به‌عنوان شبکه اصلی انتخاب نمایید. پس از انجام این مراحل، BNB های خریداری‌شده به کیف پول شما وارد خواهند شد.

اصلی ترین  نکته در این بخش‌ این است که باید آدرس متامسک خود را به‌دقت بررسی نمایید تا اطمینان حاصل کنید دارایی‌های خریداری‌شده به حساب فرد دیگری واریز نمی‌شود.

3-با استفاده از ApeSwap ، BNB خریداری‌شده را جایگزین مهارت کنید

در این مرحله باید وارد ApeSwap یا pancakeswap شده و  از این طریق به کیف پول متامسک خود متصل شوید. مقدار دارایی BNB یا مهارت‌هایی که تمایل به مبادله آن‌ها دارید را به‌صورت دقیق مشخص نمایید. در انتها نیز BNB را با مهارت یا SKILL خود مبادله یا جایگزین کنید.

پس از آنکه، توکن مهارت را دریافت کردید، مجوز ورود به دنیای بازی کریپتوبلیدز را به دست خواهید آورد. پس از آنکه، توکن مهارت را دریافت نمایید، مجوز ورود به دنیای بازی کریپتوبلیدز را به دست خواهید آورد.

4-شخصیت اصلی و نیروهای تازه‌نفس بگیرید و اسلحه بسازید

حالا باید به پلازا برگشته و اولین شخصیتی که ساختید را دوباره به خدمت بگیرید. برای دسترسی به شخصیت اصلی و نیروهای تازه نفس، همچنین ساخت سلاح باید مقداری از مهارت خود را بپردازید.

عناصر شخصیت

هر یک از شخصیت‌ها دارای یکی از عناصر چهارگانه اصلی می باشد. این عناصر عبارتند از: آب، آتش، زمین و رعدوبرق. عناصر شخصیت مهم‌ترین عاملی می باشد که برتری بازیکن درحین بازی را تعیین می‌کند؛ زیرا عملکرد هر یک از این عناصر متفاوت بوده و امکان دارد یک عنصر در برابر عنصر دیگر عملکرد قوی یا ضعیف‌تر از خود نشان دهد؛ بنابراین، در بازی Crypto Blades بازیکن هنگام دوئل با حریفی که دارای عنصر ضعیف‌تر است، شانس بیشتری برای پیروزی خواهد داشت.

سلاح

کمیاب بودن نوع سلاح و انتخاب نوع عنصر کاملا به‌صورت تصادفی درحین ساخت سلاح تعیین می‌شود. سلاح‌ها نیز دارای عناصری مشابه با شخصیت‌ها می باشند و از نظر عملکرد و مزایا مشابه با آن‌ها هستند. استفاده از عنصر رول نبرد برای هر بازیکن به شما کمک می‌کند که در ساخت اسلحه از عنصری مشابه با عنصر شخصیت اصلی خود استفاده نمایید. با تعیین عنصر اصلی برای سلاح می‌توانید نادر و کمیاب بودن آن را مشخص کنید. استفاده از سلاح کمیاب و دارای عنصر برتر، احتمال و شانس شما برای برنده شدن را افزایش می‌دهد.

مرحله بازیابی یا تجدیدنظر

مرحله تجدیدنظر در ساخت اسلحه به معنی سوزاندن سلاح و ادغام آن با یک اسلحه دیگر می باشد. با این روش می‌توانید ویژگی‌های منحصربه‌فردی به سلاح خود اضافه نمایید. بازیابی سلاح، بر ارزش سلاح‌های کمیاب می‌افزاید و اطمینان حاصل می‌کند که امتیازها و عناصر موجود در این سلاح هدر نمی‌رود.

بازیکن‌ها برای انجام مرحله بازیابی سلاح نیازمند برخورداری از سطح معینی از مهارت‌ها می باشند. نگران نباشید. بازیابی سلاح بسیار ساده است. کافی است به آهنگری رقته و سلاح موردنظر را انتخاب کنید. پس از آن، گزینه بازیابی یا Reforge را انتخاب کنید.

برای انجام بازی Crypto Blades باید نیروی تازه‌نفس (شخصیت اصلی جدید ) و اسلحه را بسازیم یا اینکه از بازار بخریم؟

در بازی Crypto Blades بهتر است که شخصیت اصلی یا حتی سلاح خود را از بازار خریداری کنید؛ چرا که این روش بسیار کم‌هزینه‌تر و مقرون‌به‌صرفه تر از ساخت شخصیت و سلاح است. انجام این عمل بسیار ساده است. می‌توانید در بازار شخصیت یا سلاح موردنظر خود را جستجو کرده، سپس آن را خریداری کنید.

5-بازی را شروع کنید

در این مرحله باید شخصیت و سلاح جدید را از طریق پلازا و آهنگری انتخاب نمایید. برای شروع مبازره باید به بخش Combat بروید. اصلی ترین  نکته مرحله مبارزه این است که بازیکنان برای شروع بازی باید مبلغ کمی پرداخت نمایند. اگر سپاه شما از نظر تعداد نیرو و نوع اسلحه بر دشمن برتری داشته باشد، احتمال پیروزی شما در نبرد بسیار بالا خواهد بود. پس از پیروزی می‌توانید مقداری توکن مهارت به دست بیاورید؛ اما اگر در مبارزه شکست خوردید نگران نباشید؛ چرا که بازنده هیچ‌یک از توکن­های مهارت خود را از دست نمی‌دهد.

در این بازی، مالیات برداشت زودهنگام وجود دارد که مبلغ آن از ۱۵ درصد دارایی آ غاز می‌شود. میزان مالیات اختصاص‌یافته به هر بازیکن روزانه یک درصد کاهش می‌یابد تا اینکه به صفر می‌رسد؛ پس به شما توصیه می‌کنیم که ۱۵ روز پس از شروع بازی، از کریپتوبلیدز خارج شوید.

پس از هربار خروج نیز مالیات دوباره وضع می‌شود. پس از آنکه، مهارت‌های خود را جمع‌آوری نمودید، می‌توانید از طریق ApeSwap آن‌ها را به ارز دیجیتال تبدیل نمایید و برای تبدیل به دلار به صرافی بایننس انتقال دهید.

نیروی حیاتی و میزان استقامت شخصیت‌ها

در بازی Crypto Blades هر یک از شخصیت‌ها دارای مخزن استقامت می باشند که حداکثر ظرفیت آن به ۲۰۰ می‌رسد. اگر ۵ دقیقه در این مخزن بمایند، نیروی از دست‌رفته را دوباره به دست خواهید آورد.

زمانی‌که هر بازیکن مشغول به مبارزه می‌شود، میزان استقامت او به‌ مرور کاهش خواهد یافت. هرچه میزان استقامت استفاده‌شده از سوی بازیکن در حین مبارزه بیشتر باشد، پس از پیروزی می‌تواند مهارت بیشتری به دست بیاورد. هزینه معاملات روزانه نیز برای این دسته از بازیکنان کاهش قابل‌ملاحظه‌ای خواهد داشت؛ اما فراموش نکنید، در چنین حالتی اگر در مبارزه شکست بخورید نیرو و استقامت بیشتری نیز از دست خواهید داد.

3-بازی شبیه ساز ساختمانی آنلاین Worlddopo

Worldopo  یک شبیه سازی ساختمان در جهان است. این یکی از معدود بازی‌های رمزنگاری می باشد که تا کنون ساخته شده است. در این بازی میتوانید از فناوری واقعیت افزوده هم در ترکیب با فناوری بلاک چین و فناوری “Direct Acyclic Graph” DAG استفاده نمایید.

این بازی از داده‌های Google Maps و Open Street Maps استفاده می‌کند تا به بازیکنان اجازه دهد خیابان‌های واقعی را در شهرهای واقعی در سراسر جهان خریداری کنند.

بهترین توصیف از آن به عنوان Pokemon Go در ترکیب با Monopoly است، کاربران قادرند به ساختمان‌ها حمله کنند، با سایر کاربران همکاری کنند و برای هدایت اقتصاد جهان کمک کنند.

 

4-بازی کارتی و هیجان انگیز Splinter Lands

Splinter lands  یک بازی کارتی می باشد. کلیه اطلاعات مربوط به مالکیت کارت و داده‌های نتیجه بازی در blockchain Steem  ذخیره می‌گردد.

این بازی همانند بازی‌های جمع آوری کارت معمولی است، تمرکز اصلی بازی در نبردها می‌باشد. برندگان مسابقات سطح پایین می‌توانند انتظار کسب امتیاز تجربه و تقویت کننده‌های عرشه را داشته باشند. به برندگان مسابقات سطح بالاتر در Steem، ارز Steem و کارت‌های نادر پرداخت می گردد.

 

خود Steem یک توکن رمزنگاری خوب می باشد. این توکن، جزء ۲۰ ارز برتر از بازار مارکت کپ بوده است. امروز، جزء ۶۰ ارز برتر است. توکن Steem تقریباً ۰.۲۰ دلار ارزش دارد. بیشترین قیمت تمام وقت آن ۷.۳۱ دلار بوده است.

 

5-بازی Alien Run

اگر از بازی‌های کلاسیک خوشتان می آید،Alien Run  قطعاً ارزش بررسی را دارد. این بازی ساده اما اعتیاد آور می باشد شما نقش بیگانه‌ای را بازی می‌کنید که نیاز به پرش، جاخالی دادن و دویدن به سمت مکان ایمنی دارد، همه این‌ها در حالی است که از برخورد با اشیاء بین راه خودداری می‌کنید.

با پیشرفت در سطح، بیگانه شما نیرو می‌گیرد و مهارت‌های جدیدی را می‌آموزد. مهم‌تر از همه، شما همچنین می‌توانید برای کامل کردن هر سطح جوایز دریافت نمایید. دشواری سطح با گذشت زمان پیشرفت می‌کند،ولی به همان میزان پاداش بیت کوین را نیز پیشنهاد می‌کند.

 

6-شکار سکه ها در بازی کلاسیک Huntercoin

اگر یک گیمر هستید، با بازی‌های MMORPG آشنا هستید. MMORPG مخفف “بازی انحصاری چند نفره آنلاین” است. در بازی به طور معمول می‌بینید که تعداد زیادی از بازیکنان در کل جهان و هم‌زمان در آن مشارکت می‌کنند.

ارز دیجیتال منجر به ایجاد نسل جدیدی از عناوین MMORPG شده است، یکی از اولین عناوینی که در این ژانر جدید موفق شد،Huntercoin می باشد.

این بازی دو بعدی دو هدف ساده برای بازیکنان دارد:

  1. جمع آوری سکه‌ها و بردن آنها به بانک
  2. کشتن شکارچیان دیگر. اگر یک بازیکن را بکشید، سکه‌های آنها دوباره به نقشه منتقل می‌شوند تا سایر کاربران با آن دعوا کنند.

 

7- Storm

Storm یک پلتفرم بازی میکروتاسک شده است.شما می‌توانید از آن برای کسب بیت کوین، اتریوم و استورم استفاده کنید. بیت کوین و اتریوم ارزهای شناخته شده‌ای می باشند. استورم جزء ۴۰۰ ارز دیجیتال برتر در بازار مارکت کپ با حجم تقریبا ۸ میلیون دلار است.

وظایف در این بازی بسیار متنوع می باشد. آنها همه چیز را از انجام یک بازی گرفته تا نظرسنجی و از تماشای یک فیلم تا بارگیری یک برنامه پوشش می‌دهند. با انجام این کارها، “Bolts” کسب خواهید کرد. Bolts را می‌توان به یکی از سه ارز دیجیتال فوق الذکر تبدیل نمود.

8- Life:The Island

همه عاشق بازی با مضمون دزدان دریایی می باشند، بنابراین جای تعجب ندارد که شخصی را ببینید که از فناوری blockchain برای این نوع بازی استفاده می‌کند. این بازی در قرن ۱۷ در اوج عصر دزدان دریایی انجام میگیرد.

در حین بازی، باید شخصیت خود را تغذیه، سیراب و سالم نگه دارید در حالی که مجموعه متنوعی از کارها و چالش‌ها را تکمیل می نمایید.

با این حال، Privateers Life  پیچ و تاب جالب در یک بازی معمولی  راارائه می‌کند. هیچ کالایی فقط نمی‌تواند ظاهر شود؛ باید استخراج و برداشت نمایید و آنها را بسازید، و اینجاست که ارز دیجیتال نقش ایفا می‌کند. اگر در فرآیند تولید نقش دارید می‌توانید خلاقیت‌های خود را به Ludum  بفروشید.

لودوم ارز بازی است. برای خرید اقلام و خدمات می‌توانید از لودوم استفاده نمایید. تنها دو صرافی وجود دارد که در آنجا می‌توانید لودوم را در دنیای واقعی به فروش برسانید. صرافی EtherDelta و صرافی YoBit  دارای ارز دیجیتال لودوم هستند.

نحوه شرکت در بازی‌های بلاک چینی

برای مشاهده لیست پروژه‌های بلاک چینی در حوزه بازی‌ها، می‌توانید در سایت کوین‌مارکت‌کپ از قسمت  Filters  در بخش   Platform گزینه  Gaming  را انتخاب نمایید. در زمان نگارش این مقاله بیش از 160 پروژه در حوزه بازی‌های بلاک چینی فعال می باشند. با توجه به ویژگی‌های بازی‌های بلاک چینی، احتمال رشد این صنعت در آینده نزدیک زیاد است.

با کلیک بر روی هر پروژه وارد صفحه مربوط به پروژه می‌شوید. اطلاعات بنیادی و قیمتی پروژه را در این قسمت می‌توانید مشاهده نمایید. برای هر پروژه نحوه اتصال به بازی با دیگر بازی‌ها متفاوت می باشد. اما بیشتر آن‌ها از روندی کلی پیروی می‌کنند. شما برای این‌که بتوانید وارد بازی شوید نیاز به یک کیف پول دارید. بعضی  از پروژه‌ها مثل  Axie Infinity  کیف پول مخصوص به خود را دارند. بعضی دیگر، از کیف پول‌های عمومی مثل  متامسک  (MetaMask ) استفاده می‌کنند.

در بخش اطلاعات هر پروژه در کوین‌مارکت‌کپ، لینک سایت مربوط به پروژه وجود دارد. با کلیک بر روی آن شما می‌توانید وارد فضای بازی شوید. مرحله اول کار، وصل کردن کیف پول به شبکه بازی خواهد بود. کیف پول محل نگهداری توکن‌های شما است. بدون کیف پول ارز دیجیتال، شما نمی‌توانید اقلام مورد نیاز برای بازی را خریداری نمایید یا این‌که توکن‌‌های خود را به فروش برسانید.

پس از نصب، شما باید مقداری ارز دیجیتال به کیف پول خود انتقال دهید. بسته به این‌که پروژه روی چه بلاک چینی راه‌اندازی شده، ارز مورد نیاز متفاوت می باشد. به طور معمول چون اکثر پروژه‌ها بر بستر اتریوم هستند، از ارز دیجیتال اتریوم برای خرید و فروش استفاده می‌شود. با اضافه شدن دارایی به کیف پول، می‌توانید از بازار موجود در سایت، دارایی‌های مورد نیاز برای شروع بازی را خریداری نمایید. پس از طی این مراحل شما می‌توانید وارد فضای بازی شده و کسب سود نمایید. تصویر زیر بازار داخلی فروش  Axie  را در بازی  Axie Infinity  نشان می‌دهد.

بازی در اکسی اینفینیتی (Axie Infinity ) پاداش‌هایی در قالب توکن SLP که مخفف Smooth Love Potion است به دنبال دارد. SLP توکن اختصاصی (بومی ) این بازی است که می‌توان از آن برای پرورش اکسی استفاده نمود.

این توکن همچنین در صرافی‌های ارز دیجیتال بزرگ خریدوفروش می‌شود. کاربران قادرند SLP را با استیبل کوین‌های مبتنی بر دلار و همچنین سایر ارزهایی که ارزش بازار بالایی دارند، مبادله کنند.

بر اساس داده‌های yourcryptolibrary.com، امروزه بازیکنان متوسط بازی اکسی اینفینیتی در روز بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ SLP پاداش دریافت می‌نمایند. با توجه به ارزش فعلی این توکن در بازار، این پاداش‌ها بین ۴۰ تا ۵۳.۵۰ دلار ارزش دارد.

در بعضی مناطق جهان، چنین درآمدی معادل درآمد یک شغل تمام‌وقت محسوب می‌شود. به همین دلیل، اکسی اینفینیتی در کشورهایی مانند ونزوئلا و فیلیپین با استقبال گسترده کاربران مواجه شده است.

در این دسته بندی با انواع اپلیکیشن های کاربردی بازار ارزهای دیجیتال آشنا می شویم.

دراین صفحه یاد خواهیم گرفت چگونه ارزهای مدیریت، تحلیل و در نهایت کسب درآمد نماییم. همچنین یکی از جذاب ترین راه های کسب درامد استفاده از بازی های ارزدیجیتال است که انواع مختلفش را در این دسته بندی خواهیم آموخت.

Mostafa70D

Web Designer & Developer & networking specialist

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا