آموزشیروشهای کسب درآمد با ظهور رمزارز

ترید یا معامله

نیاز به سرمایه اولیه : دارد   –   میزان ریسک : زیاد   –    میزان بازدهی : زیاد   

ترید و اسکالپینگ یکی از تخصصی ترین روش های کسب درآمد از ارزهای دیجیتال می باشد. برای این کار شما باید علاوه بر دانش کافی زمان کافی برای مانیتور کردن و بررسی چارت های قیمتی به صورت مداوم و روزانه خواهید داشت. این روش کسب درآمد از ارزهای دیجیتال دارای یک مزیت بزرگ  می باشد؛ با توجه به پر نوسان بودن بازار ارز های دیجیتال امکان حرکات بزرگ قیمتی در طول روز وجود دارد؛ در صورتی که ممکن است شما بتوانید با خرید یک ارز دیجیتال در کمتر از یک ساعت سود بزرگی راکسب کنید.

اگر تجربه تریدینگ و معامله گری در بازار های مالی را دارید، این روش می تواند به عنوان بهترین روش درآمدزایی در ارزهای دیجیتال با بالاترین میزان درآمد باشد؛ اما اگر مبتدی می باشید یا وقت دنبال کردن چارت های قیمتی را به صورت روزانه و مداوم ندارید این روش درآمدی به شما پیشنهاد نمی شود و بهتر است یکی از روش های دیگر درآمدی را انتخاب نمایید. برای شروع معامله گری در صرافی های مختلف شما باید ابتدا کار، با صرافی های خارجی را به طور کامل یاد بگیرید.

فهرست مطالب

انواع روش‌های معامله‌گری

روش‌های مختلفی برای ترید در بازار رمزارزها  وجود دارد. حالت  Spot  یکی از روش‌ها می باشد که در آن معاملات بدون اهرم انجام می گیرند. منظور از اهرم، افزایش سرمایه با قرض گرفتن از صرافی به منظور ورود پرحجم به بازار است. بنابراین در روش اسپات، تغییرات سود و ضرر دقیقا به اندازه تغییرات قیمت بازار است. حالت دوم، معامله  Margin  می باشد. در این معاملات با استفاده از اهرم‌های مختلف، می‌توان وارد معامله شد. سود و ضرر در این روش با توجه به اهرم محاسبه می گردد. هر چقدر اهرم شما بالاتر باشد، امکان کسب سود یا ضرر شما نیز بیشتر خواهد بود.

معاملات نوع سوم، معاملات  Futures  یا همان معاملات  آتی  می باشد. در این نوع از معاملات، قرارداد خرید و فروش بین دو نفر در زمان حال انجام می گیرد اما سررسید تحویل آن در زمانی در آینده قرار دارد. این نوع از ترید به منظور حذف ریسک خرید و فروش در آینده در بسیاری از بازارها گنجانده شده است. اگر تحلیل شما مبنی بر این است که قیمت بیت کوین 30 روز دیگر بیشتر از الان خواهد بود، می‌توانید وارد معامله خرید فیوچرز شده و معاملات آتی نیز اهرم‌دار هستند.

انواع روش‌های معامله‌گری بر پایه بازه زمانی

1-داد و ستد فوری یا اسکالپینگ (Scalping )

اسکالپینگ یا خرید و فروش با هدف سودبری فوری به دنبال سود کردن (هرچند سود بسیار جزئی ) از مبادله ارز دیجیتال در بازه‌های زمانی بسیار کوتاه مدت‌ می باشد. این نوع از تریدینگ قادر است در عرض چند دقیقه تا چند ساعت انجام دهد. برای مثال شما اتریوم را در قیمت ۵۰۰ دلار خریداری می‌کنید و چند دقیقه بعد آن را در قیمت ۵۰۵ دلار می‌فروشید. سپس دوباره با پایین آمدن قیمت آن را در ۵۰۲ دلار می‌خرید و در ۵۰۴ دلار به فروش میرسانید. در چنین مواردی باید حدضرر خود را نسبت به قیمتی که خریداری کرده‌اید، بسیار نزدیک نگه‌ دارید تا از ضررهای هنگفت احتمالی در امان باشید.

این نوع از مبادله ارز دیجیتال نیازمند مهارت، تمرکز، صرف زمان، مدیریت ریسک و اندکی هم شانس می باشد؛ هرچند اگر آن را خوب انجام دهید، سود خوبی در مدت زمان کمی نصیبتان خواهد شد.

2-داد و ستد روزانه (Day Trading )

ترید روزانه همان چیزی است که از واژه آن می‌توان متوجه شد این نوع از مبادله مشابه نوع قبلی است اما به جای چند دقیقه، معاملات در طول یک روز انجام می گیرد.

در این معاملات نیز از حدضرر استفاده می‌کنید و معمولاً سودی که به دنبالش هستید، کمی بیشتر از معاملات اسکالپینگ خواهد بود.

از آنجا که خرید و فروش در بازار ارزهای دیجیتال به ساعات خاصی محدود نمی‌شود و به صورت ۲۴ ساعته در جریان می باشد، در نوع دیگری از سبک‌های معامله‌گری به نام Intra-day Trading بنا به تصمیم تریدر خرید و فروش می‌تواند به بیش از یک روز نیز بیانجامد.

3-داد و ستد نوسانی یا سووینگ (Swing Trading )

خرید و فروش نوسانی یا سووینگ در بازه‌های زمانی طولانی‌تری صورت می‌گیرد. در این روش شما با توجه به کف قیمت نسبی ایجاد شده، موقعیت می‌گیرید. بعد از خریداری دارایی آن را در قیمتی که به تحلیل شما سقف نسبی قیمت می باشد، به صورت یکباره یا تدریجی به فروش میرسانید. برای موقعیت فروش نیز عکس این مطلب صادق است.

خرید و فروش نوسانی معمولاً در بازه‌های زمانی چند روزه تا چند هفته‌ انجام میگیرد. این بدان معنا می باشد که شما پس از موقعیت‌گیری، شاهد افت‌وخیز قیمت خواهید بود و نیازی نیست در این باره نگران باشید.

اگر در تحلیل تکنیکال مهارت داشته باشید، یعنی مثلاً بتوانید الگوها را به خوبی شناسایی نمایید و سطوح حمایتی و مقاومتی را تشخیص دهید، احتمالا بهترین گزینه خرید و فروش نوسانی خواهد بود. ارزهای دیجیتال نوسان بالایی دارند و یک تریدر با سبک خرید و فروش نوسانی به دنبال یافتن سقف‌‌ها و کف‌های احتمالی می باشد تا از امواج قیمتی نهایت استفاده را ببرد.

معمولاً آن‌هایی که به صورت نوسانی خرید و فروش را انجام می دهند، توجیه بسیار بالایی برای نتیجه‌ای که می‌گیرند از زمانی که صرف می‌کنند، را دارا می باشند. حدضررها در این نوع معاملات فاصله بیشتری با قیمت خریداری شده دارند.

4-داد و ستد موقعیت‌گیری (Position Trading )

این نوع خرید و فروش دیدگاه کلی‌تری نسبت به خرید و فروش نوسانی بوده و در واقع نسخه‌ای از ترید کردن در سرمایه‌گذاری می باشد. در این سبک معامله‌گری موقعیت خرید یا فروشی می‌گیرید و سپس تا هفته‌ها، ماه‌ها و حتی سال‌ها در آن باقی می‌مانید.

این ساده‌ترین نوع از تریدینگ است که با این حال قواعد مخصوصی دارد. مثلا کسی را در نظر بگیرید که از سال ۲۰۱۷ و زمانی که بیت کوین ۱۰۰۰ دلار بوده، موقعیت خرید خود را همچنان حفظ کرده و یا شخص دیگری که با رسیدن قیمت بیت کوین به ۱۵ هزار دلار  تا به امروز در موقعیت فروش خود باقی مانده است. (در زمان نگارش این مطلب قیمت بیت کوین حدود ۵ هزار دلار می باشد )

موقعیت‌گیری شباهت بسیاری به سرمایه‌گذاری دارد اما کاملاً به آن شبیه نیست. هدف نهایی در این نوع تریدینگ رسیدن به سود قابل توجهی در بلندمدت می باشد.

 

Mostafa70D

Web Designer & Developer & networking specialist

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا