آموزشیروشهای کسب درآمد با ظهور رمزارز

اجاره و خرید زمین در متاورس

فهرست مطالب

بهترین روش های کسب درآمد از متاورس برای ایرانی ها

متاورس به زبان ساده یک دنیای مجازی می باشد که در آن تقریباً همه چیز امکان‌پذیر است. از شرکت در جشن گرفته تا خریدوفروش زمین و ملک. تفاوتی که متاورس با بازی‌های کامپیوتری مشابه خود دارد غیرمتمرکز بودن آن به لطف بلاک چین و البته وسیع‌تر بودن آن می باشد. در حال حاضر می‌توان از متاورس درآمد هم به دست آورد به همین دلیل در این مقاله تعدادی از مهم‌ترین روش‌های کسب درآمد از متاورس برای ایرانی ها توضیح داده شده است. اگر شما هم به این دنیا و درآمدزایی از آن علاقه دارید تا پایان ما را همراهی کنید.

کسب درآمد به روش‌های مختلفی از طریق متاورس امکان‌پذیر می باشد. بعضی از این روش‌ها برای عده‌ای مناسب و برای عده دیگری مناسب نیست و با سلیقه آن‌ها همخوانی ندارد. به همین دلیل در این مطلب تلاش نمودیم تا تمرکز خود را بر روی روش‌هایی بگذاریم که برای ایرانی‌ها امکان‌پذیر باشد .در ابتدا به‌صورت خلاصه هرکدام از این روش‌ها توضیح داده شده ولی بهتر است نگاهی دقیق‌تر به هر مورد داشته باشیم.

 

1-رتبه یک پول درآوردن از متاورس برای ایرانی ها: بازی کردن

 

یکی از جالب‌ترین روش‌ها برای کسب درآمد، بازی کردن می باشد که طرف‌داران خاص خود را دارد. کسب درآمد به روش‌های متفاوت از طریق بازی امکان‌پذیر می باشد. امکان دارد به‌ازای بازی کردن و شکست حریفان به شما ارز دیجیتال هدیه داده شود. همچنین امکان دارد در بازی صاحب یک دارایی یا NFT (توکن غیرمثلی ) شوید. گاهی اوقات این توکن‌ها ارزش زیادی پیدا می‌کنند و می‌توانید با فروش آن‌ها درآمد کسب نمایید.

هم اکنون بسیاری از بازی‌های متاورس در بستر اندروید و iOS هستند به همین دلیل همه و در هر جا می‌توانند درآمد داشته باشند. بازی به روش‌های مختلف باعث درآمدزایی شما خواهد شد.

بررسی روش‌ پول درآوردن از بازی‌کردن در متاورس

اولین مورد این است که بعضی از بلاک چین ها از بازی به‌عنوان یک ابزار برای توسعه و تبلیغ ارز خود استفاده می نمایند. به طور مثال در پلتفرم Axie Infinity که بسیار هم شناخته شده است به برخی از بازیکن‌ها ارز شبکه پاداش داده می‌شود. با این روش استفاده‌کنندگان از پلتفرم بیشتر می‌شوند و توکن شبکه هم رشد خواهد کرد. علاوه بر ارز دیجیتال می‌توان با روش‌های دیگر هم به بازیکن‌ها پاداش داد. به طورمثال NFT یک روش بسیار مناسب است که باعث می‌شود افراد به توکن‌هایی خاص و ناب دسترسی پیدا کنند.

یکی از روش‌های کسب درآمد از متاورس برای ایرانی ها این می باشد که خود کاربران در فضای متاورس مشغول به کار شوند. حتماً در گذشته شاهد این بودید که اکانت بازی‌های معروف به فروش می‌رسید. این رویکرد هنوز هم بسیار رایج است و یک روش برای درآمدزایی می باشد. در متاورس هم همین موضوع برقرار است اما کمی متفاوت است. در این روش کاربران می‌توانند NFT تولید کنند یا زمینی را گسترش دهند. سپس با رشد دارایی در فضای متاورس و فروش آن می‌توان به یک درآمد مناسب رسید.

ازآنجاکه هیچ محدودیتی در این دنیای مجازی وجود ندارد کاربر می‌تواند تقریباً به هر چیزی فکر کند. از ساختمان‌سازی گرفته تا تولید و توزیع محصولی خاص در این دنیا. بعضی افراد نیز در متاورس شغل دارند و به این روش درآمد کسب می نمایند. به طور مثال گروهی از افراد یک مراسم عروسی در متاورس برگزار کردند و در ‌ازای آن ارز دیجیتال گرفتند.

اگر علاقه مند به این حوزه هستید حتما بازی های سند باکس ، اکسی انفنیتی ، سوریر و آلترا را هم امتحان کنید.

2-رتبه دوم پول درآوردن از متاورس برای ایرانی ها : سرمایه گذاری در شبکه اصلی

 

متاورس از فناوری بلاک چین استفاده می‌ نماید و تعدادی از آن‌ها توکن هایی به‌صورت ارز دیجیتال دارند.بعضی  دیگر نیز توکن ندارند اما باز هم فرصت سرمایه گذاری در آن‌ها وجود دارد. هم اکنون بیشتر شبکه‌های موجود در بستر شبکه اتریوم ساخته شده‌اند و با رشد اتر، متاورس‌های ساخته شده در شبکه اتریوم هم فرصت رشد پیدا کرده اند. علاوه بر این، پروژه‌های دیگری نیز وجود دارند که هدف آن‌ها حل مشکلات مقیاس پذیری اتریوم می باشد. سرمایه گذاری روی این پروژه‌ها نیز می‌تواند انتخاب مناسبی برای کسب درآمد باشد.

بررسی روش‌ پول درآوردن از طریق سرمایه گذاری در متاورس

روش‌های کسب درآمد از متاورس برای ایرانی ها با استفاده از خود شبکه به دو صورت می باشد. در روش اول شبکه‌های بزرگ (در حال حاضر اتریوم ) را انتخاب و روی آن‌ها سرمایه گذاری  نمایید. علاوه بر این شبکه‌های جانبی مانند ارزهای دیگر نیز می‌توانند انتخاب مناسبی باشد.

یک روش دیگر سرمایه گذاری مستقیم در خود شبکه‌های متاورس می باشد. توکن‌های متاورس چه روی شبکه‌های دیگر مانند اتریوم و چه روی شبکه خودشان باشند امکان رشد خواهند داشت. یک فاکتور مهم در زمینه انتخاب ارز مناسب، تعداد کاربران متاورس می باشد. هرچه تعداد افراد بیشتری در یک دنیای مجازی حضور پیدا کنند پول مجازی بین آن‌ها نیز ارزشمندتر است. همچنین فرصت‌های دیگری مانند تبلیغات نیز بیشتر می‌شود که در ادامه بیشتر درباره آن توضیح خواهیم داد.

بعضی از متاورس‌ها فرصت این را دارند که شبکه اصلی خود را راه اندازی کرده و مستقل گردند. در این شرایط فرصت زیادی برای رشد این گزینه‌ها وجود دارد و با شناسایی آن‌ها می‌توانید به سود مناسب دست پیدا کنید. در این روش می‌توانید هم با سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال متاورس و هم روش‌های دیگر از آن‌ها سود کسب نمایید. به طور مثال می‌توانید از بالا و پایین رفتن قیمت توکن‌های آن‌ها سود کسب نمایید.

از توکن های اصلی که میتوانید با خیال راحت روی آن سرمایه گذاری کنید، سند باکس ، اکسی انفنیتی ، بلاکتوپیا ، دسنترالند ، گالا و انجین می باشد. شما میتوانید این توکن ها را از صرافی های خارجی مناسب ایرانیان یا صرافی های غیر متمرکز تهیه نمایید.

3-رتبه سوم پول درآوردن از متاورس برای ایرانی ها : خرید و اجاره دادن ملک

 

در دنیای متاورس زمین‌های خالی زیادی وجود دارد و همین موضوع یک فرصت مناسب برای افراد خلاق می باشد. بعضی ازافراد این زمین‌ها را خریداری نموده و درون آن‌ها هتل، سینما، موزه و … می‌سازند. با توسعه یک زمین و تبدیل آن به یک مکان کاربردی در دنیای متاورس، قیمت آن هم رشد می‌کند. خرید و فروش هر نوع زمین یا ملک یا سرمایه گذاری طولانی مدت در آن، یک روش برای کسب درآمد در این دنیای مجازی خواهد بود.

بررسی روش‌ پول درآوردن از طریق خرید و اجاره دادن ملک در متاورس

یکی از محبوب‌ترین و مناسب‌ترین روش‌های کسب درآمد از متاورس برای ایرانی ها این روش می باشد. در کنار بازی کردن، این روش می‌تواند بهترین روش ممکن برای ایرانی‌ها باشد. مبالغ سنگین برای خریدوفروش هتل، زمین و هر نوع ملک در متاورس پرداخت می‌شود. برای مثال یک هتل به ارزش ۲۰۰ میلیون دلار در متاورس فروخته شد که هم برای خریدار در آینده و هم برای فروشنده در زمان فروش سود دارد.


مسئله مهمی که باید به آن توجه کنید انتخاب زمین مناسب می باشد. ازآنجاکه متاورس شباهت زیادی به دنیای واقعی دارد تقریباً هر چیزی که در دنیای واقعی یک زمین را ارزشمند می‌کند در متاورس هم همین کار را می‌کند؛ بنابراین پیش از خرید و توسعه ملک به این نکته توجه کنید.

علاوه بر نکته بالا، مورد دیگری نیز وجود دارد که باید به آن توجه شود. گاهی برای درآمدزایی باید دیدگاه شما مانند سرمایه گذاری باشد. منظور این است که برای رسیدن به یک درآمد یا سود مناسب زمان لازم صرف شود. برای مثال اگر تصور می‌کنید یک زمین در آینده ارزشمند می‌شود نیاز است که تحمل کنید.

خلاقیت هم می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند. برای مثال یک فرد با توسعه یک تعمیرگاه در متاورس ۱۰۰ هزار دلار سود کسب نمود که رقم بسیار مناسبی می باشد. چیزی که او را به این هدف رساند علاوه بر صبر کردن استفاده از خلاقیت بود. شاید در نگاه اول کاری که او کرده بسیار ساده باشد اما خلاقیت زیادی لازم  دارد.

اگر به این حوزه علاقه دارید وقت را تلف نکنید و همین الان وارد سایت آپلند یا دیسنترالند شوید و شروع به خرید و فروش زمین نمایید.

4-رتبه چهارم پول درآوردن از متاورس برای ایرانی ها : تبلیغات و کسب درآمد

قبلاً توضیح دادیم که هر چیزی که در دنیای واقعی وجود دارد در متاورس هم امکان‌پذیر می باشد. هم اکنون یکی از روش‌های رایج و البته کاربردی برای کسب درآمد از متاورس برای ایرانی ها استفاده از تبلیغات می باشد. از آن جا که در فضای متاورس با افراد زیادی معاشرت و گفت‌وگو دارید قادرید محصول یا خدمت خاصی را برای آن‌ها تبلیغ کنید. افراد جوان و نسل جدید شدیداً در این دنیا فعال می باشند و همین یک فرصت مناسب برای شناسایی علاقه‌مندی‌ها و نیازهای این نسل است تا بتوانید تبلیغات بهتر و هدفمندی به همراه داشته باشید.

اگر مهارت بازاریابی شما خوب باشد می‌توانید در متاورس مشاوره هم بدهید. به طور مثال امکان دارد افرادی در متاورس مشغول ارائه یک خدمت یا محصول خاص باشند. اگر آن‌ها نتوانند خودشان را به‌خوبی به دیگران معرفی کنند و نیازی از آن‌ها را  برطرف کنند این کار سودی برای آن‌ها نخواهد داشت. در این شرایط افرادی که توانایی مشاوره دادن دارند می‌توانند به دیگران کمک نمایند.

همچنین اگر مهارت‌های دیگر مانند طراحی بنر یا تیزر دارید می‌توانید در این دنیا از آن استفاده نمایید.توجه داشته باشید که متاورس یک دنیای وسیع با محدودیت‌های کم می باشد پس هر روشی که به ذهن شما می‌رسد می‌تواند قابل‌استفاده باشد.

نکات مهم پول درآوردن از طریق تبلیغات و بازاریابی در متاورس

نکات مهمی که باید در نظر داشته باشید خلاقیت و انتخاب مخاطب درست می باشد. اول اینکه تبلیغات شما باید جذاب باشد و مخاطب را جذب کند. توضیح بیشتر درباره این موضوع در چهارچوب این مقاله نیست اما دانستن آن برای شما مفید خواهد بود. مورد بعدی نیز انتخاب مخاطب درست در متاورس است.

به طور  مثال اگر می‌خواهید یک شرکت را به گروهی از افراد معرفی نمایید باید متناسب با نیاز و سلیقه آن‌ها باشد. این شرکت می‌تواند در دنیای واقعی یا حتی در دنیای متاورس مشغول باشد و شما محدودیتی ندارید.

متاورس چیست و چه کاربردی دارد؟

قبل از صحبت درباره متاورس بیایید، سفری در زمان داشته باشیم.

به سال 1750 میلادی برمی‌گردیم. زمانی که وسیله حمل و نقل شخصی مردم اسب ها بودند. بیایید به سمت اسطبل برویم و با مسئول آنجا کمی گپ بزنیم.

ما که از شرایط سخت حمل و نقل مردم می ترسیم، به اسطبل‌دار می‌گوییم:

“زمانی می‌رسد که به لطف اختراع اتومبیل و هواپیما انسان ها مسافت های زیادی را در مدت زمان کوتاهی طی خواهند کرد .در آن زمان فرقی ندارد که هوا گرم است یا سرد، زیرا اتومبیل ها مجهز به کولر و بخاری می باشند. در آن زمان مردم جعبه های مستطیلی شکلی در دست دارند که به وسیله آن می‌توانند تمام نقاط کره زمین را مشاهده نمایند و در عرض چند ثانیه پیغام های خود را به دوستانشان که هزاران کیلومتر با آنها فاصله دارند برسانند.”

واکنش شخص مقابل از دو حالت خارج نیست. یا هیجان زده می‌شود و مشتاق شنیدن ادامه سخن های عجیب ما می باشد. یا لبخند تلخی می‌زند و می‌گوید به استراحت نیاز داریم.

در حال حاضر هم صحبت از متاورس و درک اتفاق بزرگی که قرار است رخ دهد بسیارسخت و دشوارمی باشد.

متاورس یک جهانی مجازی سه بعدی می باشد که در ارتباط با جهان فیزیکی حال حاضر شکل خواهد گرفت. در متاورس می‌توانید دوستانتان را که فاصله زیادی از شما دارند در عرض چند ثانیه ملاقات نموده و با هم قهوه بنوشید و حتی طعم قهوه را هم حس نمایید. می‌توانید از برج ایفل در فرانسه دیدن نموده و چند ثانیه دیگر در حال قدم زدن در خیابان های نیویورک باشید.

در متاورس حدی برای اتفاقات شگفت انگیز و غافل‌گیر کننده نمی باشد.

اکنون قصد داریم متاورس را از دیدگاه اقتصادی بررسی نماییم. در متاورس شما می‌توانید با بازی کردن و سرگرمی درآمد داشته باشید. سرمایه‌گذاری در حال حاضر بر روی پروژه های متاورسی مانند سرمایه‌گذاری بر روی اینترنت در سال 1990 می باشد. و مطمئنا زمانی که متاورس حقیقی شکل بگیرد، ارزش پلتفرم های متاورسی رشد نجومی خواهد داشت.

اما قصد نداریم واقعیت حال حاضر را نادیده گرفته و به فرآیند تکامل گوشی های موبایل در چند سال اخیر توجه نماییم. متاورس هم برای تبدیل شدن به آن چیزی که در ذهن داریم مسیر نسبتا زیادی پیش‌رو دارد. در نتیجه تمام پروژه های متاورسی، صرف اینکه اسم متاورس را بر روی خود گذاشتند، نمی‌توانند موفق باشند. پس باید با آگاهی و دید کامل به تحلیل پروژه های متاورسی و سرمایه‌گذاری بر روی آنها بپردازیم.

اجاره زمین های مجازی در متاورس!

با داغ شدن موضوع متاورس و NFT ها، هر روز شاهد نوآوری های جدیدی هستیم که جهان ما را تغییر می دهند. به هر حال، بحث جالب و هیجان انگیز Metaverse Land و اجاره زمین های مجازی در متاورس یکی از همین موضوعاتیست که رفته رفته افراد بیشتری را جذب  خواهد کرد.

متاورس، یک فضای مجازی می باشد که حاضران در این فضا می توانند با سایر افراد در ارتباط و تعامل باشند. درحقیقت، متاورس یک بازی نیست، بلکه بستری می باشد برای هر رخداد دیجیتالی که بازی ها یکی از موارد شناخته شده تر آن به شمار می روند.

قابلیت های متاورس و زمین های مجازی

  • نسخه فیزکی فروشگاه های آنلاین
  • بازی های محبوب
  • دفاتر کاری برای شرکت ها
  • فضایی برای برگزاری رویدادها
  • متاورس، پلی است میان جهان واقعی و اینترنت.

ارتباط دنیای متاورس و بلاکچین

به عبارتی دیگر می توان گفت؛ نیازی نیست متاورس به بلاکچین مرتبط باشد. یکی از بزرگترین پروژه های متاورس های بلاکچین، SandBox است. بستری که خود را محل ظهور بلاکچین هایی مثل؛ Atari،  Roller Coaster Tycoon، Binance، CoinMarket Cap و South Chiana Morning Post می داند. همانطور که می دانید طیف وسیعی از شرکت ها، در حال پذیرشِ ظهور اینترنت آینده می باشند و این لیست همچنان گسترده تر می شود. برای دیدن قیمت ها در بازار خرید زمین های مجازی می توانید به OpenSea مراجعه نمایید.

موضوع جذاب خرید و اجاره زمین های مجازی در متاورس این سوال را به وجود آورده  که آیا سرمایه گذاری در متاورس و اجاره زمین های مجازی، سرمایه گذاری مناسب و ارزشمندی می باشد؟ آیا اکنون برای این سرمایه گذاری دیر شده است؟ در پاسخ باید گفت؛ بله، سرمایه گذاری در خرید و اجاره زمین های مجازی یک سرمایه گذاری باارزش به حساب می آید و هنوز برای اقدام کردن در این حوزه خیلی دیر نشده است. به خاطر داشته باشید هنوز در مراحل آغازین ظهور متاورس می باشیم. بارها و بارها ثابت شده که سرمایه گذاری املاک و مستغلات مجازی، یک دارایی ارزشمند به حساب می آید.

 

درواقع، Land ها در گذر زمان نیز ارزش خود را حفظ می کنند و آنچه در پشت پرده این بستر اتفاق می افتد، فراتر از سایر پروژه ها است. Land، یک فایل، صدا یا تصویر نیست بلکه فراتر از این چیزهاست. Land، قطعه ای از متاورس می باشد. به مرور زمان محبوبیت متاورس افزایش می یابد و حجم تقاضای بیشتری به سوی SandBox سرازیر خواهد شد و البته حجم تقاضا برای خرید یا اجاره در دنیای متاورس نیز افزایش خواهد یافت. با افزایش تقاضای خرید و اجاره زمین مجازی در متاورس، قیمت ها نیز افزایش می یابد. نکته مهم، این جاست که تعداد و قطعات زمین های مجازی متاورس محدود می باشد و همین محدودیت موجب می شود با افزایش تقاضا، علاقه مندانِ خرید و اجاره زمین های مجازی متاورس، هزینه بیشتری برای این زمین ها پرداخت نمایند.

ناگفته نماند که متاورس های مختلفی وجود دارند. یکی دیگر از این متاورس ها، متاورس محبوب Decentraland  می باشد و به نظر می رسد متاورس های Decentraland و The SandBox عملکردهای متفاوتی  دارند. درحقیقت، متاورس The Sand Box در درجه اول، یک متاورس بازی است و Decentraland متاورسی با محوریت فروشگاه ها، محیطی برای برگزاری رویدادها و دفاتر کاری می باشد.

کسب درآمد از خرید و اجاره زمین های مجازی در متاورس

برای زمین های مجازی متاورس، قابلیت های فراوانی وجود دارد. به طور مثال می توانید زمین های خود را به توسعه دهندگان اجاره دهید تا بتوانند بدون پرداخت هزینه های هنگفت اولیه برای ساخت زمین های مجازی، این زمین ها را از شما اجاره کنند. یحتمل می توانید اجاره زمین های مجازی را از طریق آگهی به انجام برسانید. به ویژه اگر اندازه قطعه زمین مجازی شما 3 در 3 یا بزرگتر باشد، امکان نمایش قطعه زمین روی نقشه وجود خواهد داشت. همچنین، می توانید خودتان در این زمین مجازی بازی درست کرده و از این طریق نیز کسب درآمد کنید.

به طور خلاصه می توان گفت؛ مزیت های بسیار زیادی در پس متاورس و خرید یا اجاره زمین وجود دارد. می توانید در دنیای بلاکچین، قطعه زمین مجازی را در اختیار بگیرید و از طریق اجاره زمین مجازی، نگهداری، فروش یا ساخت بازی در این زمین مجازی درآمد کسب نمایید. به هر حال، به نظر می رسد املاک و مستغلات مجازی، شانس زیادی برای بقا و سوداوری دارند. زمین های مجازی متاورسی، صرفا تصویری برای خرید یا فروش نمی باشند بلکه بخشی از جهان مجازی هستند که قابلیت اجاره دادن، ساخت و تبلیغات دارند.

چگونه و از کجا می توان زمین های مجازی متاورسی را اجاره کرد؟

 حال که با موضوع خرید و اجاره زمین های مجازی آشنا شدید، پس احتمالا برای اجاره این نوع زمین های مجازی در متاورس انگیزه بیشتری پیدا کرده اید اما هنوز هم نمی دانید از کجا و از چه طریقی می توان زمین های مجازی متاورسی را اجاره کرد. برای این منظور می توانید به سایت metaverse.properties مراجعه نمایید و از قسمت Rent Land بستر های موجود برای اجاره زمین های مجازی را مشاهده کنید.

Mostafa70D

Web Designer & Developer & networking specialist

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 27,155.28
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,680.03
tether
Tether (USDT) $ 0.999817
bnb
BNB (BNB) $ 215.21
xrp
XRP (XRP) $ 0.517777
usd-coin
USDC (USDC) $ 1.00
staked-ether
Lido Staked Ether (STETH) $ 1,679.42
cardano
Cardano (ADA) $ 0.255674
solana
Solana (SOL) $ 21.38
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.062284
tron
TRON (TRX) $ 0.088489
the-open-network
Toncoin (TON) $ 2.12
polkadot
Polkadot (DOT) $ 4.14
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.536324
litecoin
Litecoin (LTC) $ 66.22
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 239.57
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.07
wrapped-bitcoin
Wrapped Bitcoin (WBTC) $ 27,146.27
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000007
dai
Dai (DAI) $ 0.999933
true-usd
TrueUSD (TUSD) $ 0.998759
uniswap
Uniswap (UNI) $ 4.52
leo-token
LEO Token (LEO) $ 3.66
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 9.45
stellar
Stellar (XLM) $ 0.113110
monero
Monero (XMR) $ 146.90
okb
OKB (OKB) $ 43.15
ethereum-classic
Ethereum Classic (ETC) $ 16.34
binance-usd
BUSD (BUSD) $ 1.00
cosmos
Cosmos Hub (ATOM) $ 7.24
hedera-hashgraph
Hedera (HBAR) $ 0.049907
filecoin
Filecoin (FIL) $ 3.36
lido-dao
Lido DAO (LDO) $ 1.69
internet-computer
Internet Computer (ICP) $ 3.22
maker
Maker (MKR) $ 1,561.14
crypto-com-chain
Cronos (CRO) $ 0.051189
quant-network
Quant (QNT) $ 90.68
aptos
Aptos (APT) $ 5.50
mantle
Mantle (MNT) $ 0.400227
vechain
VeChain (VET) $ 0.017441
arbitrum
Arbitrum (ARB) $ 0.934796
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 1.14
optimism
Optimism (OP) $ 1.37
kaspa
Kaspa (KAS) $ 0.049619
aave
Aave (AAVE) $ 69.26
rocket-pool-eth
Rocket Pool ETH (RETH) $ 1,823.55
the-graph
The Graph (GRT) $ 0.090666
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.104390
whitebit
WhiteBIT Coin (WBT) $ 5.17
xdce-crowd-sale
XDC Network (XDC) $ 0.052865