آموزشیزبان های برنامه نویسی

پایتون(Python)

فهرست مطالب

پایتون زبان نسبتا مدرنی است که تازه‌واردان به آن بسیار علاقه دارند. این زبان توسط خیدو فان روسوم (Guido van Rossum) با هدف سادگی و خوانایی دستورات به وجود آمد. پایتون از زمان انتشارش به عنوان یک زبان ساده و در عین‌حال قدرتمند و همراه با یک جامعه‌ی پشتیبانی گسترده شناخته شده است. این منجر به یکپارچه شدن پایتون با تقریبا همه‌ی پلتفرم‌ها از کتابخانه‌های واسط کاربری تحت وب نظیر فلسک (Flask) گرفته تا بسته‌ی نرم‌افزاری (NumPy) در یادگیری ماشین گردید.

با زبان پایتون به تنهایی نمیتوان یک بلاک چین جدید نوشت و یا به قابلیت‌های یک بلاک چین موجود افزود. همچنین امکان نوشتن برنامه‌ی غیرمتمرکز یا برگزاری  ICO  درآن وجود ندارد اما با این وجود حذف این زبان از چنین لیستی اشتباه است چراکه در تقریبا تمامی بلاک چین‌ها، یک یا چند ابزار عمومی با پایتون و یا برای این زبان وجود دارد.

اگر چه پایتون به سرعت در حال تبدیل شدن به محبوب‌ترین زبان برنامه نویسی در جهان است و در حال حاضر دومین زبان برنامه نویسی محبوب در جهان برنامه‌نویسان است اما این زبان هم دارای معایبی است.

یکی از اصلی‌ترین معایب پایتون این است که یک زبان تفسیری بوده و بنابراین ممکن است مشکلاتی را برای عملیات رمزنگاری پیچیده در بلاک چین به وجود بیاورد. در مقابل یکی از بارزترین مزایای پایتون این است که توسعه دهندگان می توانند ایده های خود را به سرعت با یک کد نویسی طولانی مدلسازی کنند. پایتون همچنین دارای یک پشتیبانی با منابع بزرگ و متن باز است که آن را برای بلاک چین ایده آل می کند. اگر به مشکلی در مسیر توسعه بلاک چین برخوردید، می‌توانید در اینترنت به منابع بی‌شماری از قبیل کتابخانه‌های پایتون، پلاگین‌ها و … دسترسی پیدا کنید

نقاط قوت

 

  1. از سیستم‌ها و پلتفرم‌های متعدد پشتیبانی می‌کند.
  2. مبتنی بر برنامه‌نویسی شی‌گرا است.
  3. به بهبود عملکرد برنامه‌نویس کمک می‌کند.
  4. این امکان را فراهم می‌آورد تا حتی پیچیده‌ترین اپلیکیشن‌ها را به راحتی مقیاس‌گذاری کنید.
  5. دارای کتابخانه‌های پشتیبان جامعی است.

نقاط ضعف

 

  1. برای محاسبات همراه (Mobile Computing) چندان مناسب نیست.
  2. لایه‌ی دسترسی به دیتابیس پایتون، ابتدایی و در حال توسعه است.

 

کاربرد/ موارد استفادهتوسعه‌ی اینترنت و وب، کاربردهای محاسباتی و علمی، رابط کاربر گرافیکی در دسکتاپ، اپلیکیشن‌های کسب و کار. پایتون جزو بهترین زبان‌های برنامه نویسی که از این زبان به طور گسترده‌ای در هوش مصنوعی و یادگیری ماشین استفاده می‌شود.

درآمد: میانگین درآمد سالیانه‌ی یک توسعه‌دهنده‌ی پایتون در ایالات متحده‌ی امریکا، ۱۱۴.۳۸۳ دلار است.

درجه سختی یادگیری: آسان

دلیل انتخاب: یادگیری ماشین، هوش مصنوعی و علم داده از زمینه‌های نوظهور هستند و پایتون زبان برنامه‌نویسی ضروری در چنین نرم‌افزارهایی است.

Mostafa70D

Web Designer & Developer & networking specialist

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا