آموزشیروشهای کسب درآمد با ظهور رمزارز

ساخت وخرید و فروش NFT

توکن‌های غیر قابل معاوضه (NFT ) به توکن‌هایی گفته می‌شود که منحصر به فرد می باشند و هیچ دو توکنی از آن باهم یکسان نمی باشد. تصور کنید دوست شما یک بیت‌کوین به شما قرض داده است و شما آن را خرج کرده‌اید. موقع پس دادن قرض، فرقی نمی‌کند که شما چه بیت‌کوینی به دوست خود بر‌گردانید زیرا هر سکه بیت‌کوین ارزش معادل و برابر با سایر سکه‌ها دارد و به عبارتی قابل معاوضه می باشد.

بر خلاف بیت‌کوین، هر سکه از توکن‌های غیرقابل معاوضه ویژگی‌های منحصر به فرد خود را  دارند. می‌توان NFTها را معادل آثار هنری در نظر گرفت. هر اثر هنری ویژگی‌های منحصر به فرد به خود را دارد. حتی هیچ دو اثر هنری مربوط به یک نقاش باهم یکسان نیستند و  ویژگی‌های مختلفی دارند. NFT به صورت گسترده در زمینه بازی‌های رایانه‌ای و توکن‌های هواداری مورد استفاده قرار می گیرد.

فهرست مطالب

ساخت NFT

توکن‌های غیرقابل معاوضه در بسترهای بلاک چینی مختلف قابل راه‌اندازی می باشند. نحوه کار بدین صورت می باشد که هنرمندان اثر دیجیتال خود را به همراه شواهدی مبنی بر مالکیت آن در بستر بلاک چین وارد می‌کنند. پس از پرداخت هزینه‌های شبکه، توکن مربوط به اثر هنری مورد نظر ایجاد می گردد. صاحب توکن قادر است توکن را در گالری‌های مجازی‌ به فروش برساند و از این طریق کسب سود نماید. حتی امکان تعریف حق تالیف برای توکن‌ها وجود دارد. در این حالت، هربار که توکن به فروش می‌رسد، صاحب اثر می‌تواند درصدی از هزینه را دریافت نماید.

بسترهای ساخت NFT

بستر‌های متعددی برای ساخت NFT وجود دارد. از جمله این پلنتفرم‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

  • OpenSea
  • Rarible
  • Axie
  • Foundation
  • Bakery Swap

بنابراین اولین راه کسب درآمد از NFT، ساخت آن می باشد. هنرمندان و فعالان بازار بازی‌های رایانه‌ای از این امکان استفاده می نمایند. روش دوم کسب سود از این بازار، خرید و فروش NFTهای ساخته شده می باشد. با توجه به این‌که بازار NFT بازار نوپایی است، امکان کسب سود و ضرر بزرگ در این فعالیت وجود دارد. این کار بیشتر مانند خرید و فروش عتیقه‌جات در دنیای واقعی است. برای افزایش اطلاعات در مورد توکن‌های غیر قابل معاوضه و نحوه ایجاد و ساخت آن، مطالعه مطلب زیر را  پیشنهاد می کنیم.

Mostafa70D

Web Designer & Developer & networking specialist

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا