آموزشیروشهای کسب درآمد با ظهور رمزارز

سرمایه گذاری

نیاز به سرمایه اولیه : دارد   –   میزان ریسک: کم    –    میزان بازدهی : زیاد

این روش یکی از رایج ترین روش های کسب درآمد از ارزهای دیجیتال می باشد .مانند خرید سهام ، شما یکی از ارز های دیجیتال را خریده و نگهداری می کنید. بعد از افزایش قیمت شما ارز دیجیتال خود را فروخته و به راحتی نقد خواهید کرد.

اینجا لازم میدانم مثالی بزنم : در سال ۱۳۹۲ بیت کوین حدود ۱۳$ قیمت داشت که با ارزش هر دلار ۳۰۰۰ تومان هر بیت کوین حدود ۴۰ هزار تومان ارزش داشته . قیمت بیت کوین در سال ۹۶ به ۲۰.۰۰۰$ رسید و مرز ۸۰ میلیون تومان را رد نمود که تا به امروز قیمت ۱۴۰ میلیون تومان را هم توانسته رد کند. با یک حساب سرانگشتی می توانید متوجه شوید سرمایه اولیه شما ۳۰۰۰ برابر شده،و این یکی از دلایلی می باشد که خرید و نگهداری این ارز ها را جذاب می کند.

اصلی ترین نکته در هولد کردن یا هودل کردن ارزهای دیجیتال شناسایی پر پتانسیل ترین کوین ها می باشد. شما باید با دنبال کردن جدید ترین اخبار ارزدیجیتال و تحلیل های تکنیکال بهترین ارزهای دیجیتال برای نگه داری بلند مدت را شناسایی کنید.

فهرست مطالب

کسب درآمد از بیت کوین با سرمایه‌گذاری

برای بسیاری از فعالان بازار، مفهوم سرمایه‌گذاری تفاوت چندانی با ترید ندارد. در هر دو این روش‌ها شما یک ارز دیجیتال را در قیمت پایین را خریداری و در قیمت بالاتر می‌فروشید. اما تفاوت‌های اساسی بین این دو رویکرد وجود دارد. سرمایه‌گذاران، دید بلندمدتی به بازار دارند، در حالی که بیشتر تریدرها معاملات خود را نهایتا تا یک ماه باز نگه‌می‌دارند. تریدرهای نوسان‌گیر، معاملات خود را در تایم‌فریم‌های (گام زمانی ) بسیار پایین در حد چند دقیقه به انجام می رسانند. بنابراین مهم‌ترین فرق بین ترید و سرمایه‌گذاری، بحث زمانی می باشد.

تفاوت در تایم‌فریم زمانی معاملات، باعث تغییرات اساسی در روش معامله، نقطه ورود و خروج و نوع تحلیل می گردد. در سرمایه‌گذاری با توجه به این‌که نگاه بلندمدتی به بازار وجود دارد، تحلیل فاندامنتال اهمیت بسیاری پیدا می‌کند، در حالی که اکثر تریدرها از تحلیل تکنیکال به عنوان روش تحلیل و معامله خود استفاده می‌ نمایند. آن‌چه برای یک سرمایه‌گذار مهم می باشد ، آینده یک پروژه است. با توجه به این‌که پروژه‌های ارز دیجیتال زیادی در بازار وجود دارند، بررسی آن‌ها سخت و پیچیده خواهد بود. ولی  در صورت داشتن تحلیل درست، سرمایه‌گذاری روی این پروژه‌ها نرخ بازگشت سرمایه بسیار بالایی دارد.

نقطه ورود به معامله برای سرمایه‌گذاران چندان اهمیتی ندارد. هدف آن‌ها کسب سود قابل توجه، با سرمایه‌گذاری بلند مدت می باشد. برخلاف این روش، تریدرها به نقطه ورود به بازار اهمیت بسیار زیادی می‌دهند. چرا‌که سود آن‌ها در کوتاه مدت، ارتباط مستقیم با نقطه ورود به بازار دارد. سرمایه‌گذاران از دو روش  خرید و نگهداری  و  خرید شاخص‌ها  استفاده می نمایند. استراتژی خرید و نگهداری، خرید یک رمزارز در قیمت‌های پایین و فروش آن در قیمت بالا است. استراتژی دوم مربوط به سرمایه‌گذاری بر روی کلیت بازار می باشد. به این معنی که سبدی متشکل از تمام دارایی‌های بازار تشکیل می گردد تا ریسک تغییرات قیمتی شدید روی یک دارایی از بین برود. با رشد کلیت بازار، سرمایه‌گذار سود و با افت آن ضرر خواهد کرد.

بررسی ارزش رمزارزها جهت سرمایه‌گذاری

برای پاسخ به این سوال نیاز داریم که شما تا حدود زیادی با تحلیل بنیادی آشنا باشید. توجه کنید که هنوز بازار رمزارزها از طرف مجامع رسمی به رسمیت شناخته نمی‌شود. پس، سرمایه‌گذاری در این بازار با ریسک زیادی همراه است.ولی معمولا هر چقدر که بازار پر ریسک باشد با سود بیشتری همراه خواهد بود . در بازار رمزارزها  بهتر است با درصد کمی از سرمایه خود و به امید کسب سود‌های بالا سرمایه‌گذاری نمایید . در تحلیل بنیادی ارزهای دیجیتال، بررسی چند نکته بسیار حائز اهمیت است که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

تحلیل بنیادی ارزهای دیجیتال

در مرحله اول تکلیف خود را با داستان رمزارزها  مشخص نمایید. شما باید بتوانید به تک‌تک سوالات زیر پاسخ قابل قبول بدهید.

  •       آیا گمان می‌کنید پروژه‌های بلاک چینی به طور مستمر در آینده مورد استفاده قرار خواهند گرفت؟
  •       آیا به جهان غیرمتمرکز و امن معتقدید؟
  •       این مرکزگریزی تا چه حد قابل اجرا می باشد؟
  • چه پروژه‌هایی می‌توانند در صورت اعمال منع قانونی، به حیات خود ادامه دهند؟

این امر مستلزم دانش و آگاهی کافی از ساختار بلاک چین و ویژگی آن‌ها می باشد. حتما سعی نمایید با مطالعه منابع معتبر، به یک دیدگاه کلی در مورد پروژه‌های بلاک چینی و رمزارزها دست یابید.

مرحله دوم، مربوط به بررسی کلیت بازار رمزارزها  می باشد. برای این‌که سرمایه‌گذاری شما روی یک پروژه با سود همراه باشد، افراد باید دید مثبتی به کل بازار داشته باشند. هم‌بستگی قیمتی بین رمزارزها  معمولا بسیار بالا می باشد و در زمان ریزش، بیشتر رمزارزها با هم افت قیمتی پیدا می‌کنند.

به منظور بررسی کلیت بازار، شما باید اخبار و حواشی بازار را دنبال نمایید. در کنار آن رصد تغییرات ارزش کل بازار می‌تواند کمک‌کننده باشد. این مرحله به شما نشان خواهد داد که علاوه بر شما، اشخاص دیگری نیز به پروژه‌های بلاک چینی اهمیت می‌دهند. البته امکان دارد بسیاری از این افراد به دنبال کسب درآمد از بیت کوین و رمزارزها  در بازار باشند. اما حضور آن‌ها با هر نیتی می‌تواند سبب رشد بازار گردد.

نکته سوم مربوط به بررسی پروژه‌های حاضر در صنعت مورد توجه بازار می باشد . تمایل افراد به پروژه‌های مختلف معمولا در طی زمان‌ متغیر است. بعضی  از صنایع امکان دارد در یک بازه زمانی ترند شوند و سرمایه‌گذاری بر روی آن‌ها با شدت بیشتری همراه باشد. شناسایی این ترندها و سرمایه‌گذاری بر روی پروژه‌های مرتبط، می‌تواند سود زیادی نصیب سرمایه‌گذاران نماید.

به طور معمول می‌توان با رصد پروژه‌های جدید ایجاد شده و روند‌های قیمتی اخیر، صنایع مورد توجه بازار را شناسایی نمود. به طور  مثال برای مدتی توکن‌های غیر قابل معاوضه یا NFTها ترند بازار بودند. تعداد زیادی پروژه در بستر بلاک چین‌های مختلف در این حوزه راه‌اندازی شده و خرید و فروش آن رکوردهای منحصربه‌فردی به جا گذاشته است. مرحله آخر بررسی خود پروژه است. در بخش بعدی با پارامترهای مختلف بررسی پروژه آشنا خواهیم شد.

بررسی پارامترهای موثر در پروژه‌های ارز دیجیتال

برای بررسی پروژه‌های ارز دیجیتال، پارامترهای زیادی باید مورد بررسی قرار بگیرند. دسترسی به این اطلاعات معمولا سخت نیست اما امکان دارد اطلاعات، اشتباه  و یا اغراق شده باشند. بنابراین حتما باید هر اطلاعاتی در مورد پروژه را از سایت‌های معتبر و به طور کامل از دیدگاه های مختلف بررسی نمایید. در ادامه پارامترهای موثر بر تحیل بنیادی رمزارزها  آورده شده‌اند.

1-فهرست شدن در سایت‌های معتبر مثل کوین‌مارکت‌کپ

اگرچه لیست شدن در این وب‌سایت و وب‌سایت‌های مشابه، نشانگر قوی بودن پروژه نمی باشد، اما  نبودن اسم پروژه در این سایت می‌تواند نشانه ضعیف بودن آن باشد. در این وب‌سایت ارزها پیش از لیست شدن توسط متخصصین بررسی می‌شوند تا حداقل شرایط را دارا  باشند.

2-داشتن سفیدنامه رسمی

سفیدنامه تمامی اطلاعات فنی، اقتصادی و بازاریابی پروژه را درون خود دارد. پروژه‌ای که سفیدنامه نداشته باشد معمولا به عنوان پروژه اسکم (کلاهبرداری ) محسوب می‌شود. توجه داشته باشید که برخی از پروژه‌ها سفیدنامه سایر رمزارزها  را کپی و با اسم خود منتشر می‌کنند. از صحت اطلاعات سفیدنامه اطمینان حاصل نمایید .

3-سایت

پروژه‌های رمز ارز معتبر، سایت رسمی مربوط به خود را دارند. در این سایت‌ها به طورمعمول  اطلاعات مختلف مربوط به پروژه شامل مدیران و سرمایه‌گذاران، سفیدنامه و نحوه خرید و فروش موجود می باشد. در صورتی که اعضای تیم پروژه در سایت معرفی نشده باشند، پروژه قابل اعتماد نیست.

4-نقشه راه پروژه

معمولا نقشه راه پروژه در سایت یا سفیدنامه آن آورده می‌شود. نقشه راه، برنامه‌های آینده مدیران برای توسعه پروژه را نشان می‌دهد. با مقایسه مراحل قبلی این برنامه، با کارهایی که تاکنون به ثمر رسیده‌اند، می‌توان جدیت تیم مدیریتی پروژه برای اجرای برنامه‌ها را مورد سنجش قرار داد.

5-اهداف پروژه

این بخش  اصلی ترین بخش تحلیل بنیادی یک پروژه می باشد . شما باید بتوانید از اطلاعات موجود در سایت و سفیدنامه، هدف پروژه را ارزیابی کنید. هدف باید به صورت شفاف و واضح توضیح داده شده باشد. باید بدانید که پروژه دقیقا برای حل چه مشکلی به وجود آمده  و راهکارهای بیان  شده توانایی حل مشکل را دارند یا خیر؟

6- توکنومتری یا اقتصاد توکنی پروژه(Tokenomics)

 

منظور از  توکنومیک  پارامترهای اقتصادی مربوط به پروژه می باشد. از جمله مهم‌ترین اطلاعات در این حوزه، قیمت روز، قیمت عرضه اولیه، حجم معاملات، تعداد سکه‌های در گردش و تعداد کل سکه‌ها را می‌توان نام برد. این اطلاعات در سایت‌های معتبری مانند کوین‌مارکت‌کپ برای پروژه‌های ارز دیجیتال قابل دستیابی می باشد.

شرح توکنومتری یا اقتصاد توکنی(Tokenomics)

اگر قصد سرمایه گذاری روی یک پروژه را دارید و یا وایت پیپر یک عرضه اولیه کوین آینده را می‌خوانید باید «اقتصاد توکنی» آن پروژه را بررسی نمایید؛ به زبان ساده، هرچیز که بر ارزش یک توکن تاثیرگذار باشد، بخشی از اقتصاد توکنی می باشد . اقتصاد توکنی مبحثی گسترده بوده و اجزای متفاوتی را شامل می‌شود. در واقع جوانب اقتصادی مربوط به نحوه ایجاد توکن، تعداد توکن صادر شده، قیمت اولیه و شیب آزاد سازی توکن های قفل شده و دلیل استفاده از آنها را باید موشکافی نمایید.

CZ ؛ مدیر عاملBinance ،  می‌گوید: برای این که صنعت ما رشد کند، به کارآفرینان بیشتری نیاز خواهیم داشت تا پروژه‌های حقیقی بسازند.

 

نکات مورد ارزیابی در اقتصاد توکنی

چند نکته ای که باید در بررسی به آنها توجه نمایید:

 

1- میزان جذب سرمایه

میزان جذب سرمایه برای پیشبرد پروژه چقدر می باشد؟ بیشترین مبلغی که برای پروژه جمع خواهد شد چقدر است؟ شاید بتوان گفت که مبلغ ۵۰ میلیون دلار بسیار زیاد و در طرف مقابل مبلغ زیر ۵ میلیون دلار برای موفقیت پروژه بسیار ناچیز است . بیشترین مبلغی که هر فرد می‌تواند سرمایه‌گذاری کند چقدر است؟ آیا چند تا از سرمایه‌گذاران ثروتمند می‌توانند کنترل پروژه را به دست بگیرند؟ اگر اینگونه باشد ممکن است فروش سهام پروژه توسط این سرمایه‌گذاران بر دارایی دیگران تاثیر بگذارد.

 

2-تخفیف‌ها

آیا در پروژه خبری از تخفیف‌های پیش فروش است؟ این تاکتیکی می باشد  که تیم توسعه برای جذب نهنگ‌ها استفاده می‌کند. تخفیف ۳۰ تا ۴۰ درصدی احتمالاً برای اکثر پروژه‌ها منطقی است. با این تفسیر اگر این تخفیف فاصله بسیار زیادی بین کمترین قیمت پرداخت شده برای هر توکن و بالاترین قیمت آن در طول عرضه اولیه کوین ایجاد نماید امکان  دارد منجر به دامپ زودهنگام قیمت توکن شود.

 

3-عرضه توکن

میزان عرضه توکن چقدر است؟ در مجموع چند توکن منتشر میگردد؟ و چه اتفاقی برای توکن‌های فروش نیافته می‌افتد؟ آیا این توکن‌ها: سوزانده می‌شوند؟ یعنی به طور دائم از بین می‌روند که باعث کاهش عرضه کل می‌شود؟

چه مقدار از توکن ها توسط شرکت و یا تیم فنی یا سرمایه گذاران اولیه در پروژه نگهداری می‌شود؟ به چه روش خاصی بین متقاضیان توزیع می‌شود؟ شیب آزاد سازی زمانی توکن چگونه می باشد ؟ هر چه این شیب ملایم تر باشد ریسک کاهش قیمت در عرضه های بعدی کاهش خواهد یافت . همچنین باید دوره توقف معامله مربوط به توکن‌های داده شده به تیم و مشاوران را نیز بررسی کرد. بنیان‌گذارانی که به دنبال پتانسیل بلندمدت پروژه‌های خود هستند، باید دوره توقف معامله‌ای طولانی داشته باشند.

هر کدام از رویکردهای بالا امکان دارد تاثیر عمیقی بر عرضه کل یا عرضه در گردش داشته باشد، پس  آگاهی از برنامه تیم پروژه برای توکن‌های فروخته نشده بسیار مهم است.

 

4-ارزش توکن و ارزش کل بازار

ارزش هر توکن باید به چه قیمتی برسد تا بتوانید بازدهی مناسب از سرمایه‌گذاریتان بدست آورید؟ این قیمت چه ارتباطی با ارزش بازار بالقوه پروژه بر اساس صنعت فعال در آن دارد؟

فرض کنید ارزش بازار معقول پروژه‌ای مشابه در همان صنعت ۵۰ میلیون دلار باشد . اما برای اینکه توکن شما به ارزشی معادل ۱۰ دلار برسد ارزش بازار پروژه شما باید بر اساس میزان عرضه کل یا در حال گردش به ۱۰۰ میلیون دلار برسد. مقایسه این دو پروژه نشان خواهد داد که قیمت ۵ دلار برای هر توکن شاید منطقی‌تر باشد. آیا این قیمت در مقایسه با قیمت خریدتان برایتان قابل قبول می باشد؟

 

 

5-استفاده از سرمایه

سرمایه جذب شده صرف چه مواردی میگردد؟ چه مقدار از پول جمع شده به امور زیر اختصاص خواهد یافت؟

  • توسعه محصول
  • هزینه‌های بازاریابی
  • هزینه‌های عملیاتی
  • مشارکت‌های استراتژیک
  • هزینه‌های حقوقی و انطباقی
  • پاداش برای بنیان‌گذاران و توسعه دهندگان

مطمین شوید که همه این معیارها در وایت پیپر به وضوح بیان شده و توجیه شده‌اند. اگر این طور نیست این مسئله را در گروه‌های رسانه‌های اجتماعی پروژه با مدیران مربوطه در میان بگذارید.

 

6-خطوط قرمز

در این مرحله لازم است درک کاملی از خطوط قرمزی که در وایت پیپر باید رعایت شود به دست آورده باشید. علاوه بر برخی از نکاتی که قبلاً ذکر شد باید به وجود ایرادهای نگارشی و دستور زبانی در وایت پیپر توجه نمایید.

توجه داشته باشید اگر تیم پروژه نتوانسته باشد چنین نکات پیش پا افتاده‌ای را رعایت نماید امکان دارد در انجام پروژه به طور کلی هم دچار اشتباه گرددود. همچنین همیشه وایت پیپر را از نظر وجود سرقت ادبی بررسی نمایید؛ وجود سرقت ادبی یکی از نشانه‌های احتمال کلاهبرداری بودن پروژه را نشان می‌دهد.

7-توزیع سکه‌ها

سکه‌های پروژه‌های ارز دیجیتال به درصدهای مختلف بین مدیران، اعضای تیم، سرمایه‌گذاران، عرضه اولیه، بازاریابی و صرافی‌ها تقسیم می‌شوند. بیشتر سکه‌هایی که به تیم یا سرمایه‌گذاران داده می‌شوند در هر زمانی قابل خرج نمی باشند. معمولا آزادسازی سکه‌ها به مرور انجام می گیرد تا روی قیمت سکه اثر منفی نداشته باشد.

8-پارامترهای درون زنجیره‌ای

توجه به اطلاعات درون‌زنجیره‌ای رمزارزها  می‌تواند بسیار مفید باشد. به طور  مثال در  پروژه‌های دیفای  اگر سرمایه قفل شده در شبکه، بسیار بیشتر از ارزش بازار آن باشد، این می‌تواند نشانه خوبی برای پروژه محسوب شود. تعداد هولدرها و تعداد دانلود کیف پول‌ها از جمله اطلاعات درون زنجیره‌ای هستند که می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند.

9-مدیران پروژه

هر چقدر مدیران پروژه آدم‌های خلاق و بادانشی باشند امکان رشد پروژه بیشتر خواهد بود. رزومه علمی و کاری مدیران شرکت در این قسمت باید مورد بررسی قرار گیرد. توجه نمایید که بهتر است اعضای تیم در بخش‌های مختلف فنی، اقتصادی و بازاریابی فعال باشند و لزومی ندارد تمام مدیران و اعضای اصلی تیم، برنامه‌نویس باشند. اگر مدیران پروژه، در ایجاد دیگر پروژه‌های ارز دیجیتال نقش داشته‌اند، این می‌تواند نکته مثبت برای پروژه تلقی شود.

10-سرمایه‌گذاران

اگر شرکت‌های بزرگ یا افراد معتبر، سرمایه‌گذاران یک پروژه باشند، خیال ما تا حدودی از ارزشمند بودن آن راحت خواهد شد. سرمایه‌گذاران معمولا برای ورود به هر پروژه، اطلاعات آن را  بسیار دقیق مورد ارزیابی قرار می‌دهند. امکانات و توانایی‌های آن‌ها برای این کار بسیار بیشتر از سرمایه‌گذاران خرد می باشد. آن‌ها می‌توانند برای تشخیص پروژه‌های باکیفیت هزینه‌های بیشتری متحمل شوند. پس وجود سرمایه‌گذاران قوی پشت یک پروژه، اطمینان ما را به آن پروژه دو چندان می‌کند.

11-صرافی‌ها

هر چه پروژه در صرافی‌های ارز دیجیتال بزرگتری لیست شده باشد نشانگر معتبر بودن آن پروژه می باشد. ولی این به معنی آن نیست که اگر پروژه‌ای در صرافی‌های معتبر لیست نشده‌، اعتبار کمتری دارد. اتفاقا این قضیه می‌تواند نکته مثبت رمزارز باشد. اگر یک ارز دیجیتال خوب هنوز در صرافی‌های بزرگ لیست نشده است، حتما ارزش سرمایه‌گذاری را دارد. با اضافه شدن پروژه‌ها به صرافی‌ها حجم زیادی سرمایه جدید به آن تزریق می گردد که این امر باعث افزایش قیمت سکه‌های ارز دیجیتال می‌شود.

12-شبکه‌های اجتماعی

تعداد اعضای شبکه‌های اجتماعی یک پروژه در تحلیل آن موثر می باشد. تعداد فالوورهای زیاد یک پروژه در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند نشانگر فعالیت موثر بازاریابی و همچنین قابلیت‌های فنی پروژه باشد. بسیاری از سرمایه‌گذاران بزرگ با تحلیل رفتار طرفداران پروژه‌ها در شبکه‌های اجتماعی اقدام به معامله می‌کنند. پس بررسی این پارامتر می‌تواند در راستای سرمایه‌گذاری موفق به شما کمک کند.

13-مقایسه با رمزارزها  مشابه

پس از بررسی و ثبت اطلاعات مختلف مربوط به پروژه، با مقایسه آن با پروژه‌های مشابه شما می‌توانید دید بهتری نسبت به ارزش احتمالی آن داشته باشید. این مقایسه می‌تواند در همه زمینه‌های قبلی انجام گیرد. دقت نمایید که در هر صورت باید پروژه جدید مزیت رقابتی خاص نسبت به سایر پروژه‌های مشابه داشته باشد.

Mostafa70D

Web Designer & Developer & networking specialist

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 27,115.26
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,678.93
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bnb
BNB (BNB) $ 215.01
xrp
XRP (XRP) $ 0.518030
usd-coin
USDC (USDC) $ 1.00
staked-ether
Lido Staked Ether (STETH) $ 1,678.22
cardano
Cardano (ADA) $ 0.255751
solana
Solana (SOL) $ 21.38
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.062177
tron
TRON (TRX) $ 0.088641
the-open-network
Toncoin (TON) $ 2.11
polkadot
Polkadot (DOT) $ 4.14
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.536207
litecoin
Litecoin (LTC) $ 66.20
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 238.84
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.06
wrapped-bitcoin
Wrapped Bitcoin (WBTC) $ 27,120.27
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000007
dai
Dai (DAI) $ 1.00
true-usd
TrueUSD (TUSD) $ 0.998659
leo-token
LEO Token (LEO) $ 3.66
uniswap
Uniswap (UNI) $ 4.51
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 9.46
stellar
Stellar (XLM) $ 0.112878
monero
Monero (XMR) $ 146.95
okb
OKB (OKB) $ 43.06
ethereum-classic
Ethereum Classic (ETC) $ 16.34
binance-usd
BUSD (BUSD) $ 1.00
cosmos
Cosmos Hub (ATOM) $ 7.24
hedera-hashgraph
Hedera (HBAR) $ 0.049842
filecoin
Filecoin (FIL) $ 3.37
lido-dao
Lido DAO (LDO) $ 1.68
internet-computer
Internet Computer (ICP) $ 3.21
maker
Maker (MKR) $ 1,565.16
crypto-com-chain
Cronos (CRO) $ 0.051132
quant-network
Quant (QNT) $ 90.56
aptos
Aptos (APT) $ 5.47
mantle
Mantle (MNT) $ 0.401440
vechain
VeChain (VET) $ 0.017373
arbitrum
Arbitrum (ARB) $ 0.930422
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 1.14
optimism
Optimism (OP) $ 1.36
kaspa
Kaspa (KAS) $ 0.049372
aave
Aave (AAVE) $ 69.04
rocket-pool-eth
Rocket Pool ETH (RETH) $ 1,824.59
the-graph
The Graph (GRT) $ 0.090121
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.103728
whitebit
WhiteBIT Coin (WBT) $ 5.16
usdd
USDD (USDD) $ 0.998684