اخباراخبار صرافی

تیم اف تی ایکس فیوچر فاند از صرافی اف تی ایکس استعفا داد و رفتار این صرافی را محکوم کرد.

تیم پشتیبان اف تی ایکس فیوچر فاند (FTX Future Fund) که یکی از پروژه های اف تی ایکس (FTX) هست از این بنیاد کناره گیری کرد.

به گزارش سی رمز به نقل از کوین مارکت کپ این تیم در پستی در انجمن نوع دوستی مؤثر افزود: « ما به محض اطلاع از وقایع اخیر در اف تی ایکس بسیار شوکه و اندوهگین شدیم و در حال حاضر نمی‌توانیم کار خود را انجام دهیم یا کمک‌های مالی را پردازش کنیم، و سؤالات اساسی در مورد مشروعیت و یکپارچگی عملیات تجاری داریم که بودجه بنیاد اف تی ایکس و صندوق آینده را تأمین می‌کردند. 

شایان ذکر است اف تی ایکیس فویچرز فاند در فوریه سال جاری برای بهبود چشم انداز بلندمدت بشریت راه اندازی شد. این شرکت قصد داشت حداقل 100 میلیون دلار و تا 1 میلیارد دلار در سال جاری توزیع کند. این بنیاد سال گذشته توسط مدیر عامل اف تی ایکس سام بانکمن-فرید تأسیس شد. اما طبق داده‌های ردیابی شده توسط بلومبرگ، در یک چرخش تکان دهنده وقایع در هفته گذشته، دارایی خالص بانکمن-فرید از حدود 16 میلیارد دلار به کمتر از یک میلیارد دلار کاهش یافت.گزارش ها حاکی از این است که اف تی ایکس از دارایی های مشتریان برای تامین مالی شرط بندی های مخاطره آمیز شرکت تجاری وابسته خود، آلامدا ریسرچ (Alameda Research) استفاده کرده است. گفته می شود که آلامدا حدود 10 میلیارد دلار به اف تی ایکس بدهکار است. اف تی ایکس برداشت مشتریان را در اوایل این هفته متوقف کرد و بحران صرافی را مجبور کرد برای تامین مالی اضطراری تلاش کند و همچنین آلامندا ریسرچ از آن زمان تعطیل شده است.

تیم اف تی ایکس فیوچر فاند در این پست نوشت: «ما هنوز تصویر کاملی از اشتباهات رخ داده نداریم و اخبار را به صورت آنلاین دنبال می کنیم.» اگر دست به فریب یا عدم صداقت زده اند، این رفتار را به شدیدترین وجه ممکن محکوم می کنیم.”

بنیاد اف تی ایکس همچنین پروژه های بشردوستانه اف تی ایکس کلایمت (FTX Climate) و اف تی ایکس کامیونیتی (FTX Community) را اجرا می کند. طبق وب سایت این بنیاد، تا به امروز بیش از 190 میلیون دلار کمک مالی کرده است و با توجه به وقایع بوجود آمده این امکان وجود دارد که دیگر این کمک ها ادامه دار نباشد.به نظر می‌رسد بانکمن-فرید دیروز مصمم به افزایش سرمایه خود گرفته  است، علیرغم گزارش‌ها، رگولاتورها تحقیقاتی از جمله کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده و وزارت دادگستری ایالات متحده را برای تحقیقات در مورد  اف تی ایکس آغاز شده است.. دیروز، کمیسیون اوراق بهادار باهاما دارایی های بازارهای دیجیتال اف تی ایکس و اشخاص مرتبط را مسدود کرد.اوایل امروز، بلوک گزارش داد که مدیر فروش سازمانی اف تی ایکس، زین تاکت، استعفا داد. او افزود که او و تیمش در مورد ورشکستگی اف تی ایکس “کاملا در تاریکی رها شده اند”.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا