اخبار بلاکچین

افزایش چشمگیر فروش «ان اف تی» در بلاکچین ها طی هفته اخیر

طبق گزارش سی رمز به نقل از بیت کوین، فروش توکن‌های غیرقابل تعویض ان اف تی (NFT) در هفت روز گذشته نسبت به فروش کلی هفته قبل بالاتر رفته است. فروش ان اف تی این هفته پس از ثبت بیش از 153 میلیون دلار فروش در مقایسه با هفته گذشته که 144 میلیون دلار بوده، توانست بیش از 6.3 درصد جهش مثبت داشته باشد.

هفده بلاکچین مختلف که از فناوری ان اف تی پشتیبانی می کنند در هفته گذشته در فروش ان اف تی شاهد رشد 6.39 درصدی بودند. بلاکچین اتریوم نیز با اختصاص ۱۲۷ میلیون دلار از ۱۵۳ میلیون دلار فروش کلی هفته به خود، بیشترین فروش ان اف تی را داشته است. به طوری که طبق آمار پلتفرم سایت کریپتوزلم (cryptoslam.io) فروش ان اف تی مبتنی بر اتریوم 11.10درصد افزایش یافته است.

بلاکچین فانتوم، زنجیره ای که در طول هفته بیشترین رشد در فروش ان اف تی را داشت 75.64 درصد رشد کرده، و دومین زنجیره بزرگ نیز به نام ایماتیبل ایکس (Immutable X) با 56.57 درصد افزایش می باشد. بلاکچین پالم نیز 56.50 درصد رشد را ثبت کرده است، و فروش ان اف تی در زنجیره هوشمند بایننس نیز در این هفته 36.37 درصد رشد یافته است.

کریپتوپانکس (Cryptopunks) برترین مجموعه ان اف تی از نظر فروش بود که با رشد 3.98 درصدی 9.4 میلیون دلار فروش داشته است. دومین مجموعه بزرگ از نظر فروش، سوریر (Sorare) با افزایش 6.88 درصدی طی هفته گذشته 9.1 میلیون دلار فروش داشته است. سومین تیم بزرگ، بورد ایپ یاچت کلاب (Bored Ape Yacht Club) نیز با 8.93 میلیون دلار رشد فروش هفتگی بوده. اما فروش بایس (BAYC) نسبت به هفته قبل 22 درصد کاهش یافته است.

از مجموعه بورد ایپ یاچت کلاب، شماره 949# گرانترین ان اف تی فروخته شده در این هفته بوده، زیرا به قیمت 145 اتریوم یا 289 هزار دلار فروخته شد. دومین فروش گران قیمت در طول هفت روز گذشته نیز شماره 1833# از همین مجموعه بود که به قیمت 282 هزار دلار فروخته شد. تمامی پنج ان اف تی برتر فروخته شده در این هفته از مجموعه بایس بوده است.

5 بازار برتر ان اف تی از نظر فروش در هفته اخیر نیز عبارت اند از:
اوپن سی(Opensea)، ایکس2 ایکس2(X2Y2)، بلاک توبی(Bloctobay)، لوکس ریر(LooksRare)، و اکسی مارکت پلیس(Axie Marketplace)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا