اخباراخبار بلاکچین

گوگل از بخش بلاکچین آزمایشگاه های خود رونمایی کرد

مجموعه آزمایشگاه یا Labs گوگل بخش تجربی این شرکت است که بر موضوعات مرتبط با واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR) و سایر تکنولوژی‌های آینده‌دار تمرکز دارد. همچنین Google بخش Area-120 خود را نیز راه‌اندازی کرده است که در آن بر روی ایده‌های منتخب کار می‌شود و در نهایت به پروژه‌ای برای این شرکت تبدیل می‌شوند.

به گزارش سی رمز و به نقل از بیتکوین ، قرار است گوگل در پروژه‌های منتخب مرتبط با فناوری بلاکچین مشارکت کند و آن‌ها را در بخش آزمایشگاه خود جای دهد. نکته جالب در این قضیه، احتیاط این شرکت در عدم حمایت از هیچکدام از رمز ارزها است. به گفته برخی از تحلیلگران این تصمیم گوگل پاسخی به تحرکات بعضی از شرکت‌ها همانند متا (فیسبوک) در زمینه افزودن این نوع از تکنولوژی به مدل اقتصادی خود است.

شرکت گوگل در گذشته هرنوع تبلیغات مرتبط با صرافی‌های رمز ارزها، کیف پول‌ها و توصیه‌های معاملاتی را در سرویس‌های خود ممنوع اعلام کرده بود. این شرکت مدتی بعد با ۲ صرافی کوین‌بیس و بیت‌پی برای ارائه سرویس ذخیره رمز ارزها در کارت‌های دیجیتال همکاری کرد. همچنین در سال گذشته میلادی گوگل با بازار دارایی‌های دیجیتال بکت (Bakkt) همکاری کرد که به موجب آن کاربران می‌توانند کارت‌های اعتباری مجازی Bakkt Visa را مستقیماً به گوگل‌پی اضافه نمایند.

بیل ردی (Bill Ready) مدیر بخش بازرگانی شرکت گوگل در مورد دیدگاه این شرکت نسبت به موضوع رمز ارزها بیان کرد:

کریپتو موضوعی است که ما توجه ویژه‌ای نسبت به آن داریم. به هر میزان تقاضای کاربران و مشتریان ما در این حوزه گسترده‌تر شود، فعالیت‌های ما نیز گسترده‌تر خواهد شد.

براساس گزارش پیشین میهن بلاکچین، گوگل مدیر اجرایی سابق پی‌پال را استخدام کرده است تا به گسترش و بهبود گوگل پی و هم‌چنین گسترش این پلتفرم در عرصه کریپتو کمک کند. آرنولد گلدبرگ (Arnold Goldberg) موظف شده است تا ریاست بخش پرداخت‌های گوگل را برای ورود این شرکت به سرویس‌های مالی و هم‌چنین عرصه کریپتو را به عهده بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا