اخباراخبار صرافی

کمیسیون بورس و اوراق بهادار فیلیپین به مردم نسبت به سرمایه گذاری با بایننس هشدار می دهد

فیلیپین به مردم هشدار داده است که در بایننس سرمایه گذاری نکنند و اعلام کرده است که این صرافی مجوزی برای ارائه خدمات سرمایه گذاری در این کشور ندارد.

به گزارش سی رمز و به نقل از کریپتو اسلیت ، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) فیلیپین نسبت به معامله با بایننس به مردم هشدار داد.

در اوایل ماه جولای،اندیشکده سیاست  Infrawatch PH نامه ای 12 صفحه ای به SEC ارسال کرد و خواستار تحقیق در مورد فعالیت های بایننس و درخواست ممنوعیت فعالیت آن در کشور شد. این گروه ادعا کرد که بایننس به طور غیرقانونی دارایی های دیجیتال طبقه بندی شده به عنوان اوراق بهادار را بدون ثبت در SEC ارائه می دهد.

در پاسخ، کمیسیون بورس و اوراق بهادار پس از بررسی های خود، هشداری را به عموم مردم نسبت به سرمایه گذاری با بایننس صادر کرده و اعلام کرده است که در کشور ثبت نشده است.

در بیانیه رسمی آمده است:

بایننس یک شرکت یا شراکت ثبت شده نیست. در نتیجه، بایننس از اختیارات و یا مجوز لازم برای درخواست سرمایه‌گذاری برخوردار نیست، زیرا تنها شرکت‌های ثبت‌شده می‌توانند برای سرمایه‌گذاری درخواست دهند و مجوزهای لازم برای آنها صادر شود.با توجه به این شرایط، ما به مردم هشدار می دهیم که در بایننس سرمایه گذاری نکنند.

این کمیسیون همچنین یک سیستم استعلام برای کاربران بایننس که ممکن است هنگام سرمایه گذاری در صرافی پول خود را از دست داده باشند، راه اندازی کرد.

فعالیت های Infrawatch علیه بایننس

اندیشکده سیاست عمومی در حال لابی‌گری با تنظیم‌کننده‌های مربوطه فیلیپینی است تا ببینند که آیا عملکرد بایننس در این کشور بررسی می‌شود.

در نامه‌ای که در ماه ژوئن به بانک مرکزی فیلیپین ارسال شد، Infrawatch PH نگرانی خود را در مورد عملیات بایننس در این کشور بدون مجوز ارائه‌دهنده خدمات دارایی مجازی (VASP)براز کرد. همچنین این صرافی را مقصر سقوط LUNA دانست.

در ادامه درخواست آنها، این گروه با وزارت تجارت و صنعت فیلیپین (DTI)تماس گرفت و به دنبال تحقیقاتی علیه بایننس برای جذب مشتریان فیلیپینی برای سرمایه گذاری با آن از طریق اشتراک گذاری تبلیغات ثبت نشده از طریق رسانه های اجتماعی بود. طبق این نامه، بایننس هیچ توجهی به اقتدار نشان نداد و بنابراین باید به طور کامل ممنوع شود.

بایننس آماده گفتگو باز است

با توجه به هشدار SEC، سخنگوی بایننس تأیید کرد که این صرافی آماده همکاری با SEC برای محافظت از مشتریان خود است.همچنین وی افزود:

“ما رشد نوآوری‌های مثبتی مانند بلاک چین را تشویق می‌کنیم و مشتاقانه منتظر گفتگوی باز با SEC و سایر شرکت‌کنندگان در صنعت هستیم.”

مدیر عامل بایننس، ژائو،  در یک نشست مطبوعاتی در اوایل ماه ژوئن به برنامه‌هایی برای دریافت مجوزهای ارائه‌دهنده خدمات دارایی‌های مجازی (VASP)و مجوزهای صادرکننده پول الکترونیکی از تنظیم‌کننده‌های مربوطه فیلیپینی اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا