اخباراخبار آلت کوین هااخبار صرافی

کراکن، ارز مونرو را برای مشتریان بریتانیایی از فهرست حذف می کند!

اگرچه ارز هایی نظیر مونرو امنیت بسیار خوبی  برای اطلاعات شخصی کاربران فراهم کرده است ، برخی نگران هستند که به راحتی برای اهداف غیرقانونی مورد استفاده قرار گیرند.

به گزارش سی رمز و به نقل از کوین تلگراف، کراکن که هشتمین صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال از نظر حجم معاملات است، در ایمیلی به نقل از کاربران Reddit، اعلام کرد که سکه حریم خصوصی مونرو (XMR) را مطابق با مقررات بریتانیا از فهرست حذف خواهد کرد.

این پلتفرم تمام فعالیت‌های تجاری مونرو را متوقف می‌کند، کیف پول‌های مونرو را  در حالت “صرفاً برداشت ” تنظیم می‌کند و هرXMR margin positions   موجود را پس از ۲۶ نوامبر لغو می‌کند.

از طریق رمزنگاری پیشرفته، سکه‌های حفظ حریم خصوصی مانند مونروآدرس کیف پول عمومی و مبالغ پرداختی شرکت‌کنندگان را هنگامی که تراکنش‌های آن‌ها در بلاک چین ظاهر می‌شود، مخفی می‌کند.

با تکنولوژی که در حال حاضروجود دارد ، مونرو،ردیابی دیجیتالی هویت طرفین معامله را برای نهادهای پزشکی قانونی مانند  Chainalytics غیرممکن می کند.

توسعه کوین های حفظ حریم خصوصی مانند مونرو موضوعی بحث برانگیز بوده است. طرفداران ارزهایی مانند مونرو ادعا می‌کنند که با توجه به اینکه آدرس‌های کیف پول عمومی و تراکنش‌های افراد را نمی‌توان با اطلاعات مشتریان  که در صرافی‌ها ذخیره می‌شود مقایسه کرد، حریم خصوصی شخصی بیشتری در اختیار کاربران قرار می‌دهند. با این حال، منتقدان می‌گویند که ماهیت غیرقابل ردیابی سکه‌های حریم خصوصی، پذیرش آن‌ها را برای مجرمان ایده‌آل می‌کند، مانند استفاده در قاچاق مواد مخدر، فرار مالیاتی یا عملیات‌های پولشویی.

در نتیجه، سکه های حفظ حریم خصوصی از سوی صرافی های ارزهای دیجیتال در سراسر جهان مورد بررسی قرار می گیرند. سال گذشته، کوین بیس از فهرست XMR خودداری کرد و دلیل آن نگرانی های نظارتی بود. در اوایل ژانویه، Bittrex  ، XMR و همچنین سکه‌های حریم خصوصی Zcash (ZEC) و Dash را از فهرست خارج کرد. Riccardo Spagni، نگهدارنده سابق XMR، در ماه ژوئیه به درخواست دولت آفریقای جنوبی به اتهام کلاهبرداری در این کشور بین سال های 2009 تا 2011 در ایالات متحده دستگیر شد. وی از آن زمان از بازداشت آزاد شده است، اما مراحل دادگاه ادامه دارد.

علیرغم واکنش منفی موسسات مالی متمرکز و نهادهای اداری درباره کوین های حریم خصوصی، آنها همچنان در بین کاربران ارزهای دیجیتال مورد توجه قرار گرفته اند. به گفته کوین گیکو، ارزش کل بازار تمام سکه های حریم خصوصی اکنون نزدیک به 15 میلیارد دلار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا