اخباراخبار بیت کوین

کاهش شدید قیمت رمزارز در هند

قیمت توکن در صرافی هندی WazirX پس از اعلام لایحه ای که تمام رمزارزهای خصوصی را ممنوع می کند، سقوط کرد.

به گزارش سی رمز و به نقل از کوین تلگراف بحث‌های نظارتی در هند در مورد ممنوعیت رمزارز باعث وحشت فروش در صرافی اصلی WazirX شد که منجر به کاهش شدید قیمت ارزهای دیجیتال پیشرو از جمله بیت‌کوین و اتریوم  شد.

پس از اعلام پارلمان مبنی بر معرفی 26 لایحه جدید که شامل لایحه ارزهای دیجیتال و مقررات ارز دیجیتال رسمی در سال جاری بود، قیمت رمز ارز در هند بلافاصله سقوط کرد.

این لایحه به دنبال رأی قانونی در مورد ایجاد یک ارز دیجیتال رسمی است و در عین حال ممنوعیتی را برای «کلیه ارزهای دیجیتال خصوصی» از روز دوشنبه اعمال می کند.

فروش بسیار بالا در صرافی WazirX صبح چهارشنبه ، قیمت بیت کوین را از نزدیک به 4,600,000 روپیه هند (61,820.73 دلار) به 3,917,659 روپیه (52,650.55 دلار) رساند که در عرض دو ساعت 14.8 درصد کاهش یافت. به طور مشابه، سایر توکن‌های محبوب، از جمله اتر و کاردانو، کاهش قیمت دو رقمی را در صرافی تجربه کردند.

Nischal Shetty، مدیر عامل WazirX در صحبت با کوین تلگراف تاکید کرد که بازار کریپتو هند معمولاً در مقایسه با بازار جهانی با قیمت بالاتری معامله می‌شود:”این رویداد فروش وحشتناک باعث شده است که بازار هند اصلاح شود و قیمت ها به سطح جهانی برسد.”

Shetty همچنین به موارد مختلف استفاده از ارزهای دیجیتال به عنوان یک دارایی یا ابزار اشاره کرد و از پیشنهاد وزیر دارایی سابق هند، نقل کرد که «در صورت وجود باید در مورد استفاده از ارزهای دیجیتال ممنوعیت وجود داشته باشد».

جی هائو، مدیر عامل صرافی رمزارز OKEx، در مورد نیاز به رویکردی ظریف برای تنظیم دارایی‌های رمزارز در هند به کوین تلگراف گفت:

“هند بیشترین تعداد مالکان رمزارز را در جهان دارد و مسئولیت حفاظت از منافع تعداد زیادی از سرمایه گذاران رمزارز در کشور بر عهده دولت است.”

کارولین بولر، مدیر عامل شرکت BTC Markets درباره ممنوعیت رمزارز در هند گفت: «این ممنوعیت در درازمدت کارساز نخواهد بود و یک گام به عقب خواهد بود» و اضافه کرد که «ممنوعیت گزینه‌ای برای محافظت از منافع سرمایه‌گذاران نیست». بولر بیان کرد:

«نکته ای که در مورد ارز دیجیتال وجود دارد این است که اگرچه دولت ها ممکن است سعی کنند آن را ممنوع یا مهار کنند، اما ماهیت غیرمتمرکز این فناوری تا حدودی آن را از این کنترل منع می کند.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا