اخباراخبار آلت کوین هااخبار استخراجاخبار بیت کوین

کارمزد تراکنش های بیت کوین امسال بیش از 50 درصد کاهش یافته است

طبق داده‌های وای چارت(YCharts)، میانگین کارمزد تراکنش بیت‌کوین (BTC) از 4.40 دلار به 1.80 دلار در سال جاری کاهش یافته است که کاهش 57.97 درصدی را نشان می‌دهد. این افزایش ممکن است به عوامل مختلفی نسبت داده شود..

به گزارش سی رمز و به نقل از کوین تلگراف، ممکن است یک کاتالیزور، گسترش سریع شبکه لایتنینگ بیت کوین، که در آن تراکنش ها خارج از بلاک چین است، بوده باشد.

شبکه بیت کوین برای هر تراکنش کارمزدی دریافت می کند. سپس این پرداخت بین ماینرها تقسیم می شود. زمانی که شبکه پر ازدحام است و تقاضا برای پردازش تراکنش بسیار بیشتر از عرضه ماینرها است، کاربران اغلب هزینه بیشتری می پردازند.

در 21 آوریل، میانگین کارمزد تراکنش در شبکه بیت کوین به بالاترین حد تاریخ 62.8 دلار در هر تراکنش رسید، زیرا ماینرهای خارجی در چین تولید بلوک را در زمانی که تقاضا برای بیت کوین قوی بود ، کند کرده بودند.

کاهش هزینه ها ممکن است به این دلیل باشد که ماینرهای بیت کوین کمتربه تراکنش ها شک کرده اند و علاقه خود را به پردازش تراکنش ها از دست داده اند. وقتی این اتفاق می‌افتد، دشواری استخراج، که میزان دشواری اعتبارسنجی یک تراکنش بیت‌کوین را اندازه‌گیری می‌کند، کاهش می‌یابد.

یکی دیگر از دلایل احتمالی کاهش هزینه تراکنش، شلوغی mempool است که جمع آوری تمام تراکنش های معلق قبل از تایید است. هنگامی که یک تراکنش به شبکه بیت کوین ارسال می شود، تا زمانی که تاییدیه دریافت کند در mempool باقی می ماند. از آنجایی که هر بلوک بیت کوین دارای اندازه مشخصی 1 مگابایتی است، یک mempool بزرگ ممکن است ماینرها را تشویق کند که تراکنش های سودآورتری را ترجیح دهند.

در این موارد، مشتریان شروع به پرداخت بیشتر می‌کنند تا تراکنش‌هایشان در mempool گیر نکند. این هزینه کلی تراکنش در شبکه بیت کوین را افزایش می دهد.

همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است، اندازه mempool بیت کوین بسیار کمتر از حداکثر ظرفیت خود بوده است.

Source: Blockchain.com

میانگین تعداد تراکنش ها نیز در ماه های اخیر به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. به طور متوسط در روز، بیش از 350000 تراکنش در ابتدای سال 2021 انجام می شد، اما این تعداد اکنون به 250000 تا 213000 تراکنش در روز کاهش یافته است.

توضیح احتمالی دیگر برای کاهش هزینه های تراکنش این است که معامله گران و دارندگان بیت کوین تمایل به استفاده کمتر از BTC دارند. کاهش تقاضا باعث کاهش هزینه هر توکن می شود که کارمزد تراکنش را کاهش می دهد.

در همین حال، کارمزدهای اتریوم نیز با بقیه بازار ارزهای دیجیتال به شدت کاهش یافته است. میانگین کارمزد تراکنش شبکه اتریوم در زمان انتشار 4.90 دلار بود که در 12 می 2021 به 69.92 دلار رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا