اخباراخبار جهان

ژاپن یک مقام ارشد سیاسی را به عنوان وزیر جدید دیجیتال منصوب کرد تا امیدهای wep3 افزایش پیدا کند.

به گزارش سی رمز و به نقل از پست نیوز، پس از اینکه نخست وزیر ژاپن وزیر جدیدی را مسئول امور دیجیتال منصوب کرد، امیدها در ژاپن زیاد است که دولت توسعه Web3 را در سرلوحه و مرکز برنامه های اقتصادی خود قرار دهد.

سیاستمدار تارو کونو، در توییتر اعلام کرد که در آخرین تغییر وزرای نخست وزیر، فومیو کیشیدا، به این سمت منصوب شده است. به نظر می‌رسد این انتصاب نشانه واضحی از قصد کیشیدا باشد.

کونو یک رئیس سابق صنعت فناوری است، حضور بالایی در رسانه‌های اجتماعی دارد و به‌عنوان فارغ‌التحصیل سابق دانشگاه جورج تاون، به زبان انگلیسی مسلط است. وی پیش از این ریاست وزارت امور خارجه را بر عهده داشته و همچنین وزیر سابق دولت در امور اصلاحات اداری نیز بوده است.

تارو کونو در دوران وزارت خارجه خود با ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم (ETH) و آیا میاگوچی، مدیر اجرایی بنیاد اتریوم، ملاقات رسمی داشت.

سال گذشته، کونو در رقابت انتخاباتی رهبری حزب لیبرال دموکرات (LDP) به کیشیدا با اختلاف اندکی شکست خورد. اگر او پیروز می شد، نقش نخست وزیری را بر عهده می گرفت.

کوین پست گزارش داد که ماه گذشته، وزارت اقتصاد، تجارت و صنعت دفتر تبلیغاتی جدید Web3 را تأسیس کرد. این سازمان به عنوان “یک سازمان بین وزارتی” توصیف شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا