اخباراخبار بلاکچین

چین آنالیز:جرم و جنایات رمزنگاری‌شده در سال 2021 به بالاترین حد خود رسیده است

طبق گزارش چین آنالیز، سطح جرم و جنایت مرتبط با رمزارز در سال 2021 به بالاترین حد خود رسیده است.

به گزارش سی رمز و به نقل از دیلی هود این شرکت تحلیلی اشاره می‌کند که آدرس‌های غیرقانونی ۱۴ میلیارد دلار رمزارز در سال ۲۰۲۱ دریافت کرده‌اند که نسبت به ۷.۸ میلیارد دلار آدرس‌های غیرقانونی دریافت‌شده در سال ۲۰۲۰ ، یک رکورد جدید و افزایش بیش از ۷۹ درصدی داشته است.

با این حال، حجم کل تراکنش های ارزهای دیجیتال در سال 2021 به 15.8 تریلیون دلار رسید که نسبت به سال قبل 567 درصد افزایش داشت.

در واقع، با توجه به اینکه رشد استفاده قانونی از ارزهای دیجیتال بسیار بیشتر از رشد استفاده مجرمانه است اما ، سهم فعالیت‌های غیرقانونی از حجم تراکنش‌های ارزهای دیجیتال هرگز کمتر نبوده است.

با وجود اینکه ارزش خام حجم تراکنش‌های غیرقانونی به بالاترین سطح خود رسیده است، تراکنش‌های مربوط به آدرس‌های غیرقانونی تنها 0.15 درصد از حجم تراکنش‌های ارزهای دیجیتال را در سال 2021 تشکیل می‌دهند.

این شرکت تحلیلی هشدار می دهد که با شناسایی جرایم رمزنگاری بیشتر، رقم 0.15٪ احتمالاً افزایش می یابد. برای مثال، رقم سال قبل، ابتدا 0.34 درصد از کل حجم تراکنش‌های ارزهای دیجیتال در سال 2020 شناسایی شد، اما در نهایت تقریباً دو برابر شد و به 0.62 درصد رسید.

Chainalysis می‌افزاید: درآمد رمزارزهای کلاهبرداری در سال 2021،  82 درصد افزایش یافت و به ارزش کل 7.8 میلیارد دلار رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا