اخباراخبار NFT

پیش نویس قانون اتحادیه اروپا می تواند NFT ها را به عنوان اوراق بهادار تنظیم کند

به گزارش سی رمز و به نقل از دیکریپت پیش نویس قانون اساسی اتحادیه اروپا بیان می کند که NFT هایی که به عنوان اجزای مجموعه های بزرگ فروخته می شوند، کیفیت یا کاربرد منحصر به فرد کمی دارند و باید مشابه ارزهای دیجیتال تحت نظارت قرار بگیرند.

برایان فایر در این باره گفت: زبان این قانون برابر است با برچسب گذاری اتحادیه اروپا به مجموعه های اصلی NFT با تراشه های آبی مانند Bored Ape Yacht Club (BAYC)، کریپتوپانک ها، و Doodles و غیره، به عنوان اوراق بهادار.

همچنین افزود:این به نظر می رسد که اروپا بگوید فکر می کند تنظیم کنندگان اوراق بهادار باید به پروژه های بزرگ PFPبه عنوان اوراق بهادار، برای اهداف نظارتی نگاه کنند.

پیش‌نویس MiCA که پاسخ اتحادیه اروپا به یک چارچوب نظارتی جامع رمزنگاری است و سال‌ها پیش‌بینی می‌شد ، انتظار می‌رود در سال 2024 اجرایی شود. این پیش‌نویس پس از ماه ها مذاکره بین پارلمان اروپا، کمیسیون اروپا و شورای اروپا به‌دست‌آمده است.

فایر ادعا می‌کند که از نظر اتحادیه اروپا، هر دارنده Bored Ape NFT دارای یک اثر هنری منحصر به فرد نیست، بلکه سهمی در ارزش جمعی برند Bored Ape و مالک مجموعه دارد.

اگرچه این تمایز ممکن است معنایی به نظر برسد، اما اگر به عنوان قانون تصویب شود و به این صورت تفسیر شود، می تواند پیامدهای عظیمی داشته باشد. این به طور موثر مجموعه‌های NFT محبوب مانند BAYC، CryptoPunks و Doodles را به عنوان اوراق بهادار در نظر می‌گیرد و تنظیم می‌کند.

این احتمالاً رابطه عملی تری را بین چنین مجموعه های NFT و دولت اروپایی نسبت به آنچه در حال حاضر وجود دارد ایجاد می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا