اخباراخبار دیفای

پلتفرم کامپاند از نسخه جدید خود رونمایی می کند

پلتفرم کامپاند نسخه جدید خود را با هدف ارتقا امنیت و گسترش مقیاس پذیری راه  اندازی کرده است.

به گزارش سی رمز و به نقل از کوین دسک، کامپاند نسخه جدیدی از پلتفرم وام دهی غیرمتمرکز مالی (DeFi)خود را به نام Compound v3 راه اندازی کرده است.

آخرین نسخه کامپاند که کامیت (Comet)نام دارد، به کاربران اجازه می دهد تا وام خود را بصورت یواس دی کوین (USDC) که یک دارایی واحد و سودآور است دریافت کنند.

همچنین برای وثیقه میتوانند از بیت کوین پیچیده(WBTC) و همچنین توکن های بومی چین لینک (LINK)، یونی سواپ (UNI) و کامپاند (COMP)استفاده کنند.

بنیانگذار کامپاند رابرت لشنر می گوید:

کامپاند 3 به کاربران اجازه می دهد تا توکن های بیشتری را با خطر لیکویید کمتر و جریمه های لیکویید کمتر قرض کنند.

همپنین لشنر افزود: «معماری نسخه 2 کامپاند بسیار مخاطره آمیز بود زیرا یک دارایی بد می توانست از نظر تئوری کل پروتکل را تخلیه کند، اما در نسخه سوم حتی اگر یک دارایی به صفر برسد، هیچ خطری برای کاربران در پروتکل دارایی‌های دیگر وجود ندارد.

نسخه های قبلی کامپاند از یک مدل ریسک ادغام شده استفاده می کرد که فقط از نه ارز رمزنگاری شده از جمله اتریوم (ETH)، دای(DAI) و تتر (USDT) پشتیبانی می کرد.

همچنین کاربران دارایی‌های خود را در استخرهای وام‌دهی سپرده گزاری می‌کردند و در ازای سپرده های خود، cTokens دریافت کردند که نشان دهنده ارزش سپرده های آنها بود. با استفاده از آن cToken ها، وام دهنده می تواند تا درصد معینی از ارزش دارایی های تحت وثیقه خود را در یک ارز دیجیتال متفاوت وام بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا