اخباراخبار آلت کوین ها

والدین چینی برای پرداخت هزینه مدارس فرزندان از قراردادهای هوشمند دیجیتال استفاده می کنند

یک بانک تجاری دولتی چین قرار است یک «راه حل قرارداد هوشمند» مبتنی بر یوان دیجیتالی را راه‌اندازی کند که به والدین مدارس ابتدایی اجازه می‌ده هزینه تحصیل فرزندان خود را با استفاده از e-CNY پرداخت کنند.

به گزارش سی رمز و به نقل از کریپتونیوز ، این ابتکار ،زاییده فکر بانک چین، یکی از “چهار بانک بزرگ” تجاری دولتی چین است. این پروژه در شهر چنگدو در استان سیچوان چین در حال انجام است.

 این بانک با مقامات آموزشی و مالی چنگدو همکاری کرده است و به والدین اجازه می دهد تا با استفاده از فیات دیجیتال هزینه باشگاه های قبل و بعد از مدرسه، کلاس های ورزشی و درس های فوق برنامه فرزندانشان را بپردازند.

بر اساس این برنامه، والدین با استفاده از یوان دیجیتال، یک سپرده ثابت پرداخت می کنند. این سرمایه‌ها سپس با پیمانکاران خصوصی که باشگاه‌ها را اداره می‌کنند یا دروس ارائه می‌دهند، منعقد می‌شود. این قرارداد تنها زمانی فعال می شود که کودک در یک باشگاه یا کلاس درس شرکت کند.

برای مثال، اگر کودک یک جلسه را به دلیل بیماری از دست بدهد، قرارداد باطل می شود و وجه سپرده به کیف پول الکترونیکی CNY والدین بازگردانده می شود.

به طور سنتی، آموزش و پرورش محلی و مقامات مالی مجبور بودند در چنین شرایطی به عنوان واسطه عمل کنند.

اگرچه قراردادهای هوشمند به طور سنتی در فضای بلاک چین و ارزهای دیجیتال استفاده می شود، بانک مرکزی خلق چین (PBoC) استدلال می کند که می تواند از فناوری قراردادهای هوشمند در پروژه e-CNY خود استفاده کند. PBoC قبلاً برای حداقل هشت حق ثبت اختراع که “قرارداد هوشمند” را در عناوین خود نشان می دهد، درخواست داده است.

کارشناسان مالی چینی ادعا کرده‌اند که فناوری قراردادهای هوشمند را می‌توان پس از راه‌اندازی CNY دیجیتال در سراسر کشور در سیستم پرداخت ملی اعمال کرد.

بانک چین همچنین اضافه کرد  توکن‌های یوان دیجیتال را به ساکنان چونگ کینگ اهدا می‌کند اما با این شرط که  از سکه‌ها فقط برای پرداخت محصولات و خدمات کم انتشار کربن مانند تحویل مواد غذایی بدون پلاستیک و حمل‌ونقل عمومی استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا