اخباراخبار صرافی

ظاهر شدن شکاف جنسیتی بزرگ در بخش کریپتو

یک مطالعه اخیر جنسیت بنیانگذاران 50 شرکت برجسته در فضای کریپتو را ثبت کرد.این آمار با وعده کریپتو برای خلق یک سیستم جامع‌تر و منصفانه‌تر مطتبقت ندارد.

به گزارش سی رمز و به نقل از کریپتو اسلیت ، مرکز اطلاعات رمزنگاری Crypto Head فهرست شرکت ارزهای دیجیتال را ایجاد کرد که سودآورترین مشاغل در صنعت پررونق را نشان می دهد.

این مطالعه که شامل 50 شرکت از مشهورترین و امیدوارکننده‌ترین شرکت‌ها بود، با توجه به بازیگران اصلی در فضای کریپتو، آرایش فوق‌العاده مردانه این صنعت را تایید کرد.

بر اساس این شاخص Binance ، Coinbase ، Robinhood ، FTX و Marqeta به عنوان پنج شرکت  با ارزش در بخش کریپتو معرفی شدند.

بایننس، با ارزشی بالغ بر 300 میلیارد دلار، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال در جهان از نظر حجم معاملات روزانه، ارزشمندترین شرکت ارز دیجیتال در این مطالعه است.

در همین حال، Robinhood، FTX، Bakkt، Sorare و Digital Currency Group به عنوان پنج شرکت رمزنگاری که بیشترین سرمایه گذاری را دریافت کرده اند ظاهر شدند.

با دریافت مجموعا 5.57 میلیارد دلار سرمایه گذاری، یکی از محبوب ترین پلتفرم های معاملاتی در بازار، Robinhood، به طور متقاعدکننده ای بالاترین بودجه کلی را به دست آورد.

این مطالعه همچنین محل استقرار این شرکت‌های رده‌بالا در جهان را مورد بررسی قرار داد و چندین نقطه حساس جغرافیایی را برای توسعه رمزارز شناسایی کرد. به طور دقیق، 28 مورد از 50 مورد، در ایالات متحده واقع شده اند که اکثر آنها در کالیفرنیا مستقر هستند.

با توجه به اینکه هشت شرکت از 50 شرکتی که در این مطالعه شرکت کردند، تنها در سانفرانسیسکو مستقر هستند، ” Bay City ” به عنوان پایتخت شرکت ارزهای دیجیتال در جهان ظاهر شد.

نیویورک با پنج شرکت پس از آن، در حالی که شهر هوشی مین، هنگ کنگ، پاریس، لس آنجلس و میامی هر کدام میزبان دو شرکت هستند.

بنیانگذاران زن تنها 4 درصد را تشکیل می دهند

کریپتو هد ، با ثبت جنسیت بنیانگذاران هر یک از 50 شرکتی که در این مطالعه گنجانده شده است، اندازه شکاف جنسیتی را که در کارآفرینان رمزارز وجود دارد، مورد توجه قرار داد.

در این مطالعه آمده است: «صنعت رمزنگاری در حال شکل‌گیری به یکی از بخش‌های تحت سلطه مردان است، حتی با وجود دنیای علم و فناوری که از لحاظ تاریخی مرد محور است.»

در میان 121 مؤسس فهرست شده، تنها پنج نفر زن بودند که دقیقاً 4.13 درصد را شامل می شود.پنج شرکتی که مؤسسان زن دارند عبارتند از BlockFi، Binance، Bakkt، Yield Guild Games و Blockstream.با این حال، همه این شرکت های رمزنگاری حداقل یک بنیانگذار مرد همکار دارند.

در پایان میتوان انتظار داشت که زنان بیشتری در صنعت کریپتو که درحال توسعه و بلوغ است شرکت کنند. همچنین برای این شرکت‌ها ارزشمند است که زنان بیشتری را در پست‌های رهبری بگنجانند که هم از نظر استراتژیک میتواند سودمند باشد وهم به طور قابل‌توجهی تنوع افکار را در صنعت بهبود بخشد که منجر به پیشرفت‌های جدید و پذیرش گسترده‌تر می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا