اخباراخبار صرافی

صرافی هندی وزیرایکس 40 درصد از کارکنان خود را اخراج می کند!

این شرکت در بیانیه ای گفت: صرافی هندی وزیرایکس (WazirX)چندین کارمند خود را اخراج کرده است و به کارگران اخراج شده گفته شده که 45 روز حقوق خواهند گرفت.

به گزارش سی رمز و به نقل از کوین دسک ، سه منبع آگاه نقل کرده اند که 50 تا 70 کارمند یا 40 درصد از 150 نفر نیروی کار صرافی اخراج شدند.

به کارگران اخراج شده روز جمعه گفته شد که 45 روز حقوق دریافت خواهند کرد، از این پس نیازی به حضور در محل کار نخواهند بود و دسترسی آنها به طور همزمان لغو شد.

وزیر ایکس روز شنبه در بیانیه‌ای گفت:

بازار کریپتو به دلیل کندی فعلی اقتصاد جهانی در چنگال بازار نزولی قرار گرفته است. صنعت ارزهای دیجیتال هند مشکلات منحصر به فرد خود را در رابطه با مالیات، مقررات و دسترسی بانکی داشته است.

این شرکت گفت: “به عنوان صرافی شماره 1 هند، اولویت ما ثبات مالی و ادامه خدمت به مشتریان است.برای رسیدن به این هدف، ما مجبور شدیم کارکنان خود را کاهش دهیم تا این وضعیت را پشت سر بگذاریم.

این وضعیت شبیه به دوران سختی است که صنعت در سال 2018 با آن مواجه شد.صنعت کریپتو به صورت چرخه‌ای عمل می‌کند و بازار نزولی به ناچار با یک بازار صعودی تماشایی دنبال می‌شود. ما به تمرکز بر نیازهای مشتریان خود ادامه خواهیم داد و به ساختن ادامه می‌دهیم.

یکی از منابع گفت: “نیروی کار از چندین بخش از جمله پشتیبانی مشتری، منابع انسانی، و سایر بخش ها حذف شده است. مدیران، تحلیلگران، مدیران وابسته و یا رهبران تیم از جمله کسانی بودند که اخراج شدند.”

به گفته کارمند دیگری که شغل خود را از دست داده است، کل تیم سیاست عمومی و ارتباطات اخراج شد.

یکی از کارمندان وزیر ایکس که روز جمعه به طور ناگهانی شغل خود را از دست داد، گفت:

“شرکت در وضعیت مالی خود، چه زمانی که خوب بود و چه در حال حاضر، هرگز واقعاً آماده یا شفاف نبود.”

بر اساس داده‌های کوین گیکو، حجم معاملات روزانه وزیرایکس به طور پیوسته از 478 میلیون در 28 اکتبر 2021 به 1.5 میلیون در 1 اکتبر 2022 کاهش یافته است.

این منابع گفتند که حجم معاملات در برخی روزها کمتر از یک میلیون بوده و این برای پشتیبانی از عملیات کافی نیست.

کاهش حجم معاملات مدت کوتاهی پس از اجرای قوانین سختگیرانه مالیاتی ارزهای دیجیتال در هند در مارس 2022 آغاز شد، زمانی که بنیانگذار وزیرایکس گفت: “ما وارد یک دوره دردناک شده ایم.”

در روزهای اخیر، صرافی هند با مشکلات زیادی مواجه شده است، از جمله دعوای آنلاین بین شتی و مدیر عامل بایننس، چانگپنگ ژائو، درباره اینکه آیا بایننس شرکت مادر صرافی هندی است یا خیر.

بر اساس داده‌های کوین گیکو، حجم معاملات روزانه حدود 5 میلیون در حوالی زمان شکاف بود، اما پس از آن، حجم آن به کمتر از 2 میلیون کاهش یافت.

دو کارمندی که اخراج شدند گفتند: در یک جلسه پس از بحث آنلاین به ما گفته شد که ذخایر مناسبی داریم، بنابراین از نظر مالی در امنیت هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا