اخباراخبار استخراج

سهم ازانتشار کربن ازاستخراج بیت کوین تنها 0.08٪ در سطح جهانی است!

گزارش کوین شیرز(CoinShares) ادعا می کند که انتشار جهانی کربن از طریق استخراج بیت کوین بسیار کمتر است و در مقایسه با سایر صنایع “بی اهمیت” است.

به گزارش سی رمز و به نقل از کریپتو اسلیت ، کوین شیرز در گزارش جدید خود تاکید می‌کند که انتشار کربن اخیر شبکه، که در سطح جهانی تقریباً 0.08 درصد است، در مقایسه با انتشارات منتشر شده توسط سایر صنایع و حوزه‌ها، اعداد ناچیز است.

گزارش کوین شیرز همچنین آخرین آمار را با استفاده از تخمین Galaxy Digital نشان داد که ادعا می کند مصرف انرژی استخراج بیت کوین بسیار کمتر از سایر سیستم های مالی مانند طلا و صنعت بانکداری است.

همچنین ادعا می کند که استخراج بیت کوین در سال 2021 در مقایسه با کشورهای دیگر مانند چین و ایالات متحده که از نظر اعداد و آمار سهم بیشتری داشته اند، نزدیک به 42 مگاتن انتشار کربن داشته است.

کوین شیرز گفت:

«به عنوان یک چارچوب مرجع، کشورهای دارای پایگاه های صنعتی بزرگ مانند ایالات متحده و چین به ترتیب 5830 و 11580 میلیون تن CO2 در سال 2016 منتشر کردند.»

علاوه بر این، این گزارش همچنین مصرف کل برق بیت کوین را نشان داد که 89 تراوات ساعت و به طور قابل توجهی کمتر از تخمین های ارائه شده توسط دانشگاه کمبریج است.

بر اساس این مطالعه، «تخمین انتشار گازهای گلخانه‌ای ناشی از ضرب و چاپ ارزهای فیات حدود 8 میلیون تن در سال است و تخمین زده می‌شود که صنعت طلا سالانه بین 100 تا 145 میلیون تن CO2 تولید کند».

این گزارش همچنین بیان می‌کند که انتشار CO2 منتشر شده از طریق استخراج بیت‌کوین بسیار «ناچیز» است.

این گزارش همچنین به این نتیجه می‌رسد که تمرکز فعلی باید به جای حمله به فرآیندهای استخراج بیت کوین که نرخ و اعداد انتشار بی‌اهمیت تولید می‌کنند، بیشترصرف تولید منابع تجدیدپذیر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا