اخباراخبار قانون گذاری

ریپل یک “رویکرد واقعی” برای مقررات ارزهای دیجیتال پیشنهاد می کند

شرکت فین‌تک ریپل مستقر در سانفرانسیسکو اخیرا توضیح داده است که چگونه می‌توان از چارچوب‌های نظارتی مالی موجود برای پیشبرد نوآوری و افزایش حمایت از مصرف کننده و بازاراستفاده کرد.

به گزارش سی رمز و به نقل از کریپتو گلاب ، ریپل ،در یک سند سه صفحه ای ، “چشم انداز خود را از یک چارچوب نظارتی عملی برای ارزهای دیجیتال، پرداخت های مبتنی بر بلاک چین و دارایی های دیجیتال” توضیح داده است. همچنین ریپل  امیدوار است «چارچوبی نظارتی ایجاد کند که پتانسیل آزادسازی شده ارزهای دیجیتال و فناوری‌های بلاک چین را تشویق کند و در عین حال حمایت‌های مهمی از مصرف‌کننده و بازار باشد».

ریپل معتقد است که «هر قانون یا چارچوب سیاستی که برای تنظیم ارزهای رمزپایه در نظر گرفته شده است، باید گفت‌وگوی فعال بین تنظیم‌کننده‌ها و شرکت‌کنندگان بازار را ترویج دهد» زیرا چنین «همکاری عمومی و خصوصی» باید «به نتایج سیاست‌های متناسب‌تر و مؤثرتری برای صنعت و مصرف‌کنندگان منجر شود».

علاوه بر این، طبق گفته ریپل، « بازارهای مالی ایالت متحده در درجه اول در نظر گرفته می شوند و این تا حدی به دلیل چارچوب قانونی موجود است که تحت آن عمل می کنند. آن‌ها معتقدند که این چارچوب  می‌تواند وضوحی که فعالین این حوزه به دنبال آن هستند و همچنین حمایت‌هایی از بازار که مصرف‌کنندگان سزاوار آن هستند را فراهم کند. اما شرط آن تطبیق یافتن برخی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد ذاتی ارزهای رمزنگاری‌شده است.

آنها سپس به ارائه نمونه هایی از دو پیشنهاد قانونی موجود در این زمینه می پردازند:

1.قانون شفافیت اوراق بهادار  (SCA)

2.قانون بورس کالای دیجیتال(DCEA)

نتیجه‌گیری ریپل این است که «هر یک از پیشنهادات فوق  چه به طور جداگانه یا با هم اجرا شوند می‌توانند در حفظ صنعت در داخل ایالات متحده موفق باشند و در عین حال حمایت‌های قوی از مصرف‌کننده و سرمایه‌گذار را که بازارهای سرمایه آمریکا را به بهترین در جهان تبدیل کرده‌اند، حفظ کنند».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا