اخباراخبار قانون گذاری

دولت مکزیک قصد دارد یک ارز دیجیتال برای بانک مرکزی منتشر کند

این اعلامیه پیشرفت قابل توجهی در جهت پذیرش رسمی ارزهای دیجیتال برای مکزیک است. در ماه ژوئن، بانک مرکزی مکزیک بیانیه‌ای مطبوعاتی منتشر کرد که در آن موضع این موسسه در برابر ارزهای دیجیتال تایید شد.

به گزارش سی رمز و به نقل از دیلی هود ، در یک پست جدید از حساب رسمی توییتر این کشور به اهمیت فناوری های نوظهور مالی در تسهیل دسترسی مردم به بانکداری اشاره می کند.بانکیکو [بانک مرکزی مکزیک] گزارش می‌دهد :

“با توجه به اینکه این فناوری‌های جدید و زیرساخت‌های پرداخت نسل بعدی به‌عنوان گزینه‌هایی با ارزش برای پیشبرد مشارکت مالی در کشور بسیار مهم هستند،  تا سال 2024 ارز دیجیتال خود را در گردش خواهد داشت.”

موسسات مالی کشوربه منظور حفظ فاصله سالم بین خود و سیستم مالی مجاز به انجام و عرضه  دارایی های مجازی به عموم نیستند.

میلیاردر مکزیکی و حامی ارزهای دیجیتال، ریکاردو سالیناس پلیگو، هنگامی که یکی دیگر از کاربران توییتر در مورد آینده CBDC از او سوال کرد، با یک کلمه پاسخ داد:

“بیت کوین.”

Pliego قبلاً بیت کوین را به طور خاص به دلیل قابل حمل بودن BTC و عرضه محدود تبلیغ کرده است.

“این دارایی دارای ارزش بین المللی است که با نقدینگی عظیم در سطح جهانی معامله می شود.عرضه محدود بیت کوین ، بخش کلیدی است و فیات کلاهبرداری است.”

در اوایل این ماه، جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده گفت که او هنوز در مورد اینکه آیا ایالات متحده یک CBDC را اجرا خواهد کرد یا خیر، تصمیم نگرفته است.

در ماه مارس، رئیس بانک کره حدس زد که CBDC ها می توانند تقاضا برای دارایی های دیجیتالی را که توسط دولت ها تحریم نشده اند، مانند بیت کوین، کاهش دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا