اخبار قانون گذاری

دادگاه آفریقای مرکزی: طرح «سانگو کوین» برای شهروندی این کشور غیرقانونی است

پیشنهاد زمین و مواد معدنی به سرمایه گذاران سانگو کوین خلاف قانون اساسی اعلام شد
به گزارش سی رمز و به نقل از بیت کوین، در حکمی که به احتمال زیاد در روند بلند پروازی های رمزارزی جمهوری آفریقای مرکزی (CAR) اختلال ایجاد می کند، یک دادگاه قانون اساسی گفته است: برنامه دولت برای ارائه شهروندی کامل به سرمایه‌ گذاران در رمزارز سانگو کوین (Sango Coin) غیرقانونی است. علاوه بر این، دادگاه گفت که پیشنهاد دولت برای دادن زمین و دسترسی به محصولات معدنی مانند طلا به خریداران سکه سانگو خلاف قانون اساسی است.

به گفته دادگاه، ملیت کشور ارزش بازاری ندارد. از این رو دولت رئیس جمهور فاستین آرچانژ توادرا (Faustin-Archange Touadéra) باید از قول اعطای شهروندی به سرمایه گذارانی که به ارزش 60,000 دلار از سکه های سانگو را می خرند صرف نظر کند.

دولت می گوید به تصمیم دادگاه احترام می گذارد
در واکنش به این حکم، سخنگوی ریاست جمهوری آفریقای مرکزی، آلبرت یالوکه موکپمه (Albert Yaloke Mokpeme) گفته است که دولت اکنون به دنبال راه‌ های دیگری برای پاداش دادن به دارندگان سکه سانگو با زمین و شهروندی خواهد بود. او گفت: «ما به تصمیم دادگاه احترام می گذاریم و اکنون به دنبال راه دیگری برای ارائه زمین و شهروندی به سرمایه گذاران هستیم.»

در زمان نگارش این خبر، رئیس جمهور توادرا که مرتباً در مورد جاه طلبی های دولت خود توئیت می کرد، بیانیه ای صادر نکرد. از سوی دیگر، وبسایت ردیابی فروش سکه سانگو نشان می دهد که بیش از یک ماه پس از شروع فروش توکن، هنوز بیش از 194 میلیون سکه فروخته نشده وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا