اخباراخبار بیت کوین

تپروت ، بزرگترین ارتقای بیت کوین در چهار سال گذشته با موفقیت اجرا شد

 این ارتقا بالاخره امروز در ارتفاع بلوک 709632 فعال شد و ماینر این بلاک F2Pool بود.

به گزارش سی رمز و به نقل از کریپتونیوز این ارتقا به طور گسترده ای مورد توجه قرار گرفته است. شرکت تحقیقاتی Arcane Research که در حال حاضر بر روی رمزارز متمرکز شده است، تأکید کرد که «مسلماً مهم‌ترین و پیش‌بینی‌شده‌ترین ارتقا به شبکه بیت‌کوین» از زمان فعال‌سازی Segregated Witness (SegWit) در سال 2017 است.

صرافی Kraken، Taproot را به‌عنوان « ارتقا برای نسل ها» توصیف کرد.همچنین آنها بیان کردند:”Taproot مسلماً مهم ترین ارتقاء تا به امروز است که زمینه را برای نوآوری و پذیرش  به طور گسترده ای فراهم می کند.”

همان طور که سگویت راه را برای راهکارهای لایه دوم مانند شبکه لایتنینگ باز کرد تپروت نیز مسیر را برای قابلیت های جدید بر بستر بیت کوین هموار میکند.تپروت  قرارداد هوشمند و قابلیت‌های اسکریپت‌نویسی بیت‌کوین را گسترش می‌دهد، عملکرد کیف پول را بهبود می‌بخشد، هزینه‌های تراکنش‌های چند امضای وپیچیده را کاهش می‌دهد واقدامات حفظ حریم خصوصی را بهبود می‌بخشد.

علاوه بر این، Schnorr هم ارائه شد ، یک سافت فورک که حریم خصوصی، مقیاس‌پذیری و سرعت را بهبود می‌بخشد و چندین کلید را در یک کلید رمزگذاری می‌کند.

 به لطف راه حلی به نام Merkelized Abstract Syntax Tree یا MAST، قراردادهای هوشمند اکنون کارآمدتر و خصوصی‌تر هستند به اینصورت که  بخش‌های مربوطه قرارداد را فقط هنگام خرج کردن نشان می‌دهند. همانطور که Arcane Research می گوید:

بهبود در حریم خصوصی و کارایی از این واقعیت ناشی می شود که مصرف کننده خروجی MAST مجبور نیست همه اسکریپت ها را فاش کند، فقط اسکریپت هایی را که استفاده کرده است. هیچ کس نمی تواند تعداد آنها را ببیند. هیچ کس نمی تواند ببیند دیگران چه هستند.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا