اخبار ایران

توضیحات مدیرعامل بازار متشکل ارزی درمورد فروش ارز اربعین

مدیرعامل بازار متشکل ارزی گفت: ارز اربعین به‌ نرخ توافقی در ۹۰۰ شعبه منتخب بانک‌های عامل و صرافی‌های عضو بازار متشکل ارز ایران عرضه می‌شود.

به گزارش سی رمز و به نقل از همشهری آنلاین، امیر هامونی ضمن ارائه توضیحاتی درباره عرضه ارز اربعین در بانک‌های منتخب و صرافی‌های مجاز، اظهار کرد: برای خدمات‌رسانی بهتر به زائران امام حسین(ع) برنامۀ تدارک‌ شده این است که افراد از شهر مبدأ و استان مبدأ مقدار ارز معین خود را تهیه کنند و به آخرین روزهای منتهی به اربعین نگذارند.

وی افزود: به همین منظور با همکاری بانک مرکزی و بازار متشکل ارزی و با هماهنگی بانک‌ها و صرافی‌های عضو بازار متشکل ارزی، بیش از ۹۰۰ شعبه بانکی و صرافی برای خدمات‌رسانی به مردم تجهیز شده است.

مدیرعامل بازار متشکل ارزی گفت: سرفصل جداگانه‌ای با عنوان «ارز اربعین» و به‌ازای هر نفر ۱۰۰ دلار در نظر گرفته شده است، و صرافی‌ها از هفته اول شهریور کار خود را شروع کرده اند و بانک‌ها نیز از هفتم شهریور کار خود را آغاز می‌کنند.

وی تأکید کرد: به‌محض تخصیص و تأمین دینار براساس موجودی بازار کشور، ارز دینار هم معادل ۱۰۰ دلار برابر ۱۵۰ هزار دینار ارائه می‌گردد.

طبق ابلاغیه بانک مرکزی از روز شنبه ۵ شهریور، بانک‌های «ملی،‌ سپه، ملت، تجارت و صادرات» ایران نسبت به فروش ارز در سرفصل ارز زیارتی اربعین به‌میزان ۱۰۰ دلار به‌نرخ توافقی به هر زائر اقدام می‌کنند.

بانک مرکزی البته تأکید کرده است که در صورت تأمین دینار مورد نیاز از محل منابع تجهیز شده، صرافی‌ها و بانک‌های عامل می‌توانند به‌جای ۱۰۰ دلار نسبت به پرداخت ۱۵۰ هزار دینار عراق به‌نرخ توافقی به متقاضیان اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا