اخباراخبار دیفای

توصیه FBI به سرمایه گذاران دیفای چیست؟

با آسیب های فراوان جرایم سایبری به بخش دیفای، اداره تحقیقات فدرال ایالات متحده (FBI) به سرمایه‌گذاران و پلتفرم‌ها در مورد این خطرات هشدار می‌دهد و همچنین مجموعه‌ای از اقدامات احتیاطی را توصیه می‌کند که می‌تواند مانع از دست رفتن دارایی‌هایشان شود.

به گزارش سی رمز و به نقل از کریپتو نیوز ، این دفتر گفت: «جنایتکاران سایبری به طور افزاینده ای از آسیب‌پذیری‌های موجود در قراردادهای هوشمند حاکم بر پلتفرم‌های دیفای برای سرقت ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند که باعث از دست دادن پول سرمایه‌گذاران می‌شود».

 مجرمان سایبری به دنبال بهره بردن از افزایش علاقه سرمایه گذاران به ارزهای دیجیتال و همچنین پیچیدگی عملکرد زنجیره ای متقابل و ماهیت منبع باز پلتفرم های دیفای هستند.

با در نظر گرفتن این موضوع، FBI به سرمایه گذاران توصیه می کند اقدامات زیر را برای محافظت از دارایی های خود انجام دهند:

  • قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات کاملی در مورد پلتفرم ها، پروتکل ها و قراردادهای هوشمند دیفای انجام دهید و از خطرات خاص موجود در چنین سرمایه گذاری هایی آگاه باشید.
  • اطمینان حاصل کنید که پلتفرم سرمایه گذاری انتخاب شده دیفای یک یا چند ممیزی کد را انجام داده است که از حسابرسان مستقل سفارش داده شده است.
  • نسبت به استخرهای سرمایه گذاری دیفای با بازه های زمانی بسیار محدود برای پیوستن و استقرار سریع قراردادهای هوشمند، به ویژه بدون ممیزی کد توصیه شده، هوشیار باشید.
  • از خطر بالقوه مرتبط با راه حل‌های جمع‌سپاری برای شناسایی آسیب‌پذیری و اصلاح آن آگاه باشید.

در همان زمان، FBI به پلتفرم‌های دیفای هشدار می‌دهد که اقدامات احتیاطی زیر را انجام دهند:

  • اجرای تجزیه و تحلیل بلادرنگ، نظارت و آزمایش دقیق کد برای امکان شناسایی سریعتر آسیب پذیری ها و پاسخ به شاخص های فعالیت مشکوک.
  • برنامه‌های واکنش به حادثه را که شامل هشدار به سرمایه‌گذاران در مورد بهره‌برداری از قراردادهای هوشمند، آسیب‌پذیری‌ها و سایر فعالیت‌های مشکوک شناسایی‌شده است، توسعه و اجرا کنید.

گزارش اخیر شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین ،چین آنالیز(Chainalysis)نشان می دهد که برخی از اشکال جرایم مبتنی بر رمزنگاری، از جمله هک و سرقت وجوه، تاکنون در سال جاری افزایش یافته است.

تحلیلگران این شرکت ادعا می کنند که بیشتر این امر را می توان به افزایش سرمایه های سرقت شده از پروتکل های دیفای نسبت داد، روندی که از سال گذشته آغاز شد.

این شرکت گفت: «تا ژوئیه 2022، 1.9 میلیارد دلار ارز دیجیتال در هک خدمات به سرقت رفته است، در حالی که این رقم در همان نقطه در سال 2021 کمتر از 1.2 میلیارد دلار بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا