اخباراخبار جهان

تورم فیات، باعث افزایش میلیاردرهای ارزهای دیجیتال شده است

تعداد میلیاردرهایی که در کریپتو سرمایه گذاری کرده اند در سال گذشته افزایش یافته است و این روند می تواند تا سال 2022 ادامه یابد زیرا ترس ها ازتورم  فیات شدت گرفته است.

پیش از این، سرمایه‌گذارانی که مخالف کریپتو بودند به‌طور فزاینده‌ای به بیت‌کوین و آلت کوین ها به عنوان پوششی در برابر نگرانی‌های تورم ارزهای فیات روی آورده‌اند.

یکی از نمونه ها توماس پیترفی، میلیاردر مجارستانی تبار است که در گزارش بلومبرگ در اول ژانویه گفت که اگر فیات کلا نابود شود، داشتن 2 تا 3 درصد از پرتفولیوی خود در دارایی های رمزنگاری عاقلانه است. گفته می شود که او ۲۵ میلیارد دلار ثروت دارد.

شرکت پیترفی ، که یک شرکت کارگزاری تعاملی است ،اعلام کرد که در اواسط سال 2020 به دنبال افزایش تقاضا برای طبقه دارایی، معاملات ارزهای دیجیتال را به مشتریان خود ارائه می دهد. این شرکت در حال حاضر بیت‌کوین، اتریوم، لایت‌کوین و بیت‌کوین کش را ارائه می‌کند، اما قصد دارد 5 تا 10 سکه دیگررا در این ماه اضافه کند.

پیترفی، که خودش مقدار نامعلومی از رمزارزها را در اختیار دارد، گفت که این امکان وجود دارد که دارایی‌های دیجیتالی بتوانند «بازده فوق‌العاده‌ای» داشته باشند، حتی اگر برخی از آنها به صفر برسند. او قبل از این که گفت: “من هیچ نظری ندارم” اضافه کرد: “من فکر می کنم می تواند به صفر برسد و فکر می کنم می تواند به یک میلیون دلار برسد.”

در اوایل دسامبر، این میلیاردر پیش بینی کرد که بیت کوین می تواند تا 100000 دلار قبل از شروع به عقب نشینی بازارها افزایش یابد.

ری دالیو، بنیانگذار Bridgewater Associates، میلیاردر مشهور دیگری است که سال گذشته فاش کرد که سبد سهام او حاوی مقداری بیت کوین و اتریوم است. این افشاگری تنها چند ماه پس از آن رخ داد که او ویژگی‌های کریپتو را به عنوان ذخیره‌ای از ارزش زیر سوال برد.

او اکنون این موضع را تغییر داده است و سرمایه‌گذاری در دارایی‌های کریپتو را به عنوان «پول جایگزین» در دنیایی می‌بیند که «پول نقد زباله است» و تورم قدرت خرید را از بین می‌برد.

در اواخر دسامبر، دالیو اظهار داشت که از ماندگاری کریپتو تحت تاثیر قرار گرفته است، پیش از این که گفت: “پول نقد، که اکثر سرمایه گذاران فکر می کنند امن ترین سرمایه گذاری است، به نظر من، بدترین سرمایه گذاری است.”

پل تودور جونز، مدیر صندوق تامینی میلیاردر نیز سال گذشته بیت کوین را خریداری کرد و این حرکت را پوششی در برابر تورم نامید.

بسته های محرک ناشی از بیماری همه گیر باعث آشفتگی اقتصادی در سراسر جهان شده است که پیامدهای آن می تواند برای دهه ها باقی بماند. در ایالات متحده، تورم در بالاترین سطح 4 دهه گذشته 6.8 درصد است. این امر منجر به افزایش در شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) شده است زیرا هزینه های کالاهای روزانه همچنان در حال افزایش است.

میلیاردرها در حال حاضر علائم خطر ارزهای فیات و دستکاری بانک مرکزی را می بینند و به طور فزاینده ای به دارایی های رمزنگاری شده روی می آورند. اگر این روند ادامه یابد، سال 2022 می تواند شاهد پیوستن سرمایه گذاران ثروتمند بیشتری به صفوف آنها باشد.

Mostafa70D

Web Designer & Developer & networking specialist

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا