اخبار بلاکچین

«تنسنت» حق ثبت اختراع «پوستر افراد گمشده» مبتنی بر بلاکچین را دریافت کرد

به گزارش سی رمز و به نقل از کوین تلگراف، بر اساس اخبار محلی سایت 36kr.com شرکت فناوری چینی تنسنت (Tencent) اخیراً یک پتنت جدید برای پوستر افراد گمشده مبتنی بر بلاکچین دریافت کرده است. این حق اختراع از تاریخ اولین ارسال آن در دسامبر2019 (دی1398) تقریباً سه سال طول کشید.

حق ثبت اختراع، شامل یک درخواست تولید داده پس از ارسال این پیام از کاربر است که شخصی گم شده است. سپس این پیشنهاد به صورت عمومی در بلاکچین برای تأیید رونمایی می شود. هنگامی که یک توافق در مورد درخواست حاصل شد، سپس در دفترکل عمومی ذخیره شده و برای پخش به مخاطبان گسترده تر، به نود ها ارسال می شود. تنسنت در درخواست ثبت اختراع گفت که این طرح به دنبال بهبود کارایی جستجوی افراد گمشده است.

تنسنت اولین آزمایش کننده فناوری بلاکچین در میان شرکت های بزرگ فناوری، به ویژه در مورد بررسی احتمالات برای ادغام با فناوری پرداخت بوده است. اگرچه تلاش های آن تا حدودی به دلیل قوانین سختگیرانه چین درمورد ارزهای دیجیتال با مانع مواجه شده است، با این حال بلاکچین بدون کوینِ فیسکو بیکاس (FISCO BCOS) که به طور مشترک با غول مخابراتی چینی هوآوی از سال2018 (1397) برای ساخت برنامه های غیرمتمرکز توسعه یافته است، تا به امروز فعال است.

در اوایل جولای (اواسط تیر) تنسنت یکی از پلتفرم‌های توکن‌های غیرقابل تعویض خود را پس از اینکه دولت چین توضیح داد که به کاربران اجازه انجام تراکنش‌های خصوصی پس از خرید، همراه با کاهش فروش را نمی‌دهد تعطیل کرد.

چین در حال حاضر رویکردی متمرکز به فناوری بلاکچین را در پیش گرفته است، با سیاستی که به طور قابل توجهی از ارز دیجیتال بانک مرکزی یوان دیجیتال خود (e-CNY) به جای توکن های دیجیتال توسعه یافته توسط شرکت های خصوصی، حمایت می کند. این کشور هفته گذشته اولین کارت تأمین اجتماعی خود را با قابلیت e-CNY عرضه کرد، که به رفاه اجازه می‌دهد مستقیماً به حساب گیرنده یوان دیجیتال واریز شود و برای خرج کردن استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا