اخبار بلاکچین

تصویب قوانین رمزارزی جدید در کالیفرنیا به نام «بیگ لایسنس»

به گزارش سی رمز و به نقل از کوین دسک، گاوین نیوسام (Newsom) فرماندار کالیفرنیا قرار است لایحه‌ ای را امضا کند که اخیراً تصویب شده و صرافی‌ های دارایی دیجیتال و سایر شرکت‌ های رمزارزی را ملزم می‌ کند تا مجوز فعالیت در این ایالت را دریافت کنند.

قانون دارایی های مالی دیجیتال، که بیت لایسنس (BitLicense) کالیفرنیا نامیده می شود، پس از مقررات بیت لایسنس نیویورک که در سال 2015 (1394) اجرایی شد، اتخاذ می شود. قانون کالیفرنیا در صورت امضای نیوسام، ژانویه 2025 (دی 1403) اجرایی می شود.

تیموتی گریسون، عضو مجمع حامی این لایحه، در بیانیه ای گفته است: «در حالی که جدید بودن رمزارزها بخشی از چیزی است که سرمایه‌ گذاری در آن ها را هیجان‌ انگیز می‌ کند، اما همین ویژگی آن را برای مصرف‌ کنندگان خطرناک‌ تر هم می‌ کند، زیرا کسب و کارهای رمزارزی به اندازه کافی تنظیم نشده‌ اند و مجبور نیستند از بسیاری از قوانین مشابهی پیروی کنند که در مورد دیگر شرکت ها اعمال می‌شود.»

در میان این الزامات، ممنوعیتی نیز وجود دارد که در سال 2028 میلادی (1407شمسی) برای نهادهای دارای مجوز در کالیفرنیا که با استیبل کوین‌ ها سروکار دارند، اجرایی می‌ شود، مگر اینکه این استیبل کوین توسط یک بانک صادر شود. این شبیه به یک لایحه پیشنهادی (که هرگز تصویب نشد) در کنگره ایالات متحده است، که صادرکنندگان استیبل کوین را ملزم به داشتن حساب اصلی فدرال رزرو می کند.

در مجلس کالیفرنیا، این لایحه 71 رای بله و صفر رای منفی دریافت کرد. 9 نفر از اعضای مجمع از رای گیری ممتنع کردند. در صحن مجلس سنا، این لایحه 31 رای موافق و 6 رای منفی دریافت کرد که هر 6 رای منفی از سوی سناتورهای جمهوری خواه بود.
نیوسام تا 30 سپتامبر فرصت دارد تا این لایحه را امضاء یا وتو کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا