اخبار بلاکچین

بهره مندی کلینیک «مایو» از فناوری بلاکچین برای طراحی کارآزمایی بالینی

به گزارش سی رمز و به نقل از کوین تلگراف، روز پنج‌شنبه 1 سپتامبر (10 شهریور) استارت‌آپ بلاکچین تریال (Triall) اعلام کرد که با مرکز پزشکی غیرانتفاعی آمریکایی مایو کلینیک (Mayo Clinic) برای بهینه‌سازی طراحی کارآزمایی بالینی و مدیریت داده‌های مطالعه همکاری می‌کند. از سپتامبر امسال(شهریور)، پلتفرم ای کلینیکال تریال (eClinical Triall) از یک کارآزمایی بالینی 2 ساله چند مرکزی فشار خون شریانی ریوی که شامل 10 سایت تحقیقاتی و بیش از 500 بیمار در سراسر ایالات متحده است، پشتیبانی خواهد کرد.
این نرم افزار از فعالیت هایی مانند جمع آوری داده ها، مدیریت اسناد، نظارت بر مطالعه و رضایت پشتیبانی می کند. همانطور که توسط تریال گفته شد، هدف از این همکاری نشان دادن یک مسیر حسابرسی دفتر کل عمومی غیرقابل تغییر از طریق فناوری بلاکچین برای تقویت یکپارچگی کارآزمایی بالینی است. سپس محققین، تنظیم‌کننده‌ها و ذی نفعان می‌توانند چنین داده‌های مربوط به کارآزمایی را با اعتماد بررسی و ارزیابی کنند و بدانند که هیچ‌کس نمی‌تواند سوابق را تغییر دهد.
در ایالات متحده، هزینه متوسط ​​یک کارآزمایی بالینی برای بررسی داروها یا درمان های جدید 19 میلیون دلار برآورد شده است. نرخ های تایید برای موجودیت های شیمیایی و بیولوژیکی جدید معمولاً بین 10 الی 20 درصد از مرحله پیش بالینی تا پایان است و اغلب ممکن است سال ها تحقیق طول بکشد.
تریال که در سال 2018 میلادی (1397شمسی) راه اندازی شد و اولین محصول بلاکچین خود، وریال ای تی ام اف (Verial eTMF) را تجاری کرد که پژوهشگران را قادر می‌سازد تا شواهد قابل تأیید صحت اسناد کارآزمایی بالینی، مانند داده‌های تشخیص بیمار را تولید کنند.
علاوه بر این، این شرکت در حال توسعه اِی پی آی هایی از طریق ای کلینیکال است که ارائه دهندگان نرم افزار کارآزمایی بالینی شخص ثالث را قادر می سازد تا به زیرساخت بلاکچین تریال متصل شوند. توکن بومی تی آر اِل (TRL) برای کاربردهای اکوسیستم مانند پرداخت غرامت به شرکت کنندگان کارآزمایی بالینی طراحی شده است. در صورت موفقیت، تریال قصد دارد با کلینیک مایو در حوزه تحقیقات پزشکی غیرمتمرکز همکاری بیشتری داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا