اخباراخبار بیت کوین

با رشد سایر ارزهای دیجیتال، پرداخت بیت کوین کاهش می یابد

بیت پی ، یکی از شناخته شده ترین پردازنده های پرداخت رمزنگاری در جهان، در سال گذشته شاهد تغییر در نوع دارایی های دیجیتالی مورد استفاده برای خرید بوده است.

به گزارش سی رمز و به نقل از کوین تلگراف ،در سال 2021، استفاده از بیت کوین توسط تاجرانی که از BitPay استفاده می کنند، از 92 درصد در سال 2020 به حدود 65 درصد کاهش یافت. در حالی که سایر ارزها مانند Litecoin (LTC) و Dash سهم خود را افزایش داده اند.

کسب‌وکارها از نوامبر، زمانی که ارزش کریپتو رو به کاهش بود، استفاده از استیبل کوین‌ها را بیشتر برای پرداخت‌های بین‌مرزی آغاز کردند. طبق این گزارش، مصرف کنندگان نیز شروع به استفاده از استیبل کوین ها کرده اند، زیرا ارزش آنها ثابت است و در نتیجه ریسک کمتری در بازار پر نوسان ارزهای دیجیتال وجود دارد.

محبوبیت روزافزون استیبل کوین ها تا حدی به استفاده از سکه های جایگزین برای پرداخت کمک کرده است. به عنوان مثال، دوج کوین سال گذشته به دلیل حمایت طرفدارانش مانند ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، که روز جمعه اعلام کرد ممکن است از DOGE برای خرید کالاهای مرتبط با تسلا استفاده شود، به شهرت رسید.

این روند نشان می دهد که افراد به جای خرج کردن بیت کوین، بیت کوین را نگه می دارند. قیمت بیت کوین در سال 2021 بدون توجه به نوسانات سه ماهه چهارم، 60 درصد افزایش یافت. بر اساس BitPay، اکثر تراکنش‌های رمزنگاری سال گذشته در اقلام لوکس مانند جواهرات، ساعت و خودرو بوده است.

به گفته Stephen Pair، مدیرعامل BitPay، حجم تراکنش‌ها برای اقلام گران‌قیمت 31 درصد در سال 2021 از 9 درصد در سال 2020 افزایش یافته است. حجم پرداخت در سال 2021 در کل 57 درصد افزایش یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا