اخباراخبار دیفای

بانک ملی سوئیس: بانک های مرکزی می توانند تعامل خوبی با دیفای داشته باشند

به گفته یکی از مقامات بانک ملی سوئیس، ترکیب تمرکز و تمرکززدایی برای توسعه رمزارز و دیفای عالی است.

به گزارش سی رمز و به نقل از کوین تلگراف ، گفته یکی از مقامات بانک مرکزی سوئیس، ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) می توانند با امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) به خوبی کار کنند و پتانسیل زیادی برای تقویت پذیرش دیفای دارند.

به گفته توماس موزر، یکی از اعضای هیئت مدیره بانک ملی سوئیس (SNB) در میان بسیاری از انواع مختلف ارزهای دیجیتال، این CBDC است که می تواند ثبات بیشتر و خطرات کمتری را برای توسعه دیفای ایجاد کند.

موزر به کوین تلگراف گفت که دیفای برای رشدبه پول پایدار نیاز دارد، به همین دلیل استیبل کوین ها اختراع شدند و استیبل کوین ها به وضوح به محبوبیت بیشتر دیفای کمک کردند.

موزر استدلال می‌کند که با وجود مخالفت‌های قطبی، تمرکز و تمرکززدایی در ارزهای دیجیتال می‌توانند با هم کار کنند، زیرا تمرکز برای دیفای بد نیست.

او خاطرنشان کرد که استیبل کوین های اصلی مانند تتر(USDT) و USD Coin (USDC) پرکاربردترین استیبل کوین ها در DeFi هستند که هر دو متمرکز هستند.

همچنین موزر اضافه کرد:

برخلاف تتر یا USD Coin، یک CBDC نسبت به یک استیبل کوین قابل بازخرید خطرات کمتری را برای دیفای به همراه دارد و بانک مرکزی نمی تواند ورشکست شود، زیرا پول غیرقابل جبرانی صادر می کند.

انواع دیگر ارزهای دیجیتال، از جمله ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین(BTC) یا اتر(ETH) نیز غیرقابل جبران هستند، که به معنای عدم خطر طرف مقابل است. این مقام خاطرنشان کرد، با این حال، قیمت آنها به اندازه کافی برای حمایت از رشد پایدار دیفای پایدار نیست.

موزر با اشاره به سقوط ترا (UST) در ماه مه 2022، گفت: “استیبل کوین های الگوریتمی همچنین مستلزم ریسک طرف مقابل نیستند، اما تا کنون، ما شاهد استیبل کوین های الگوریتمی موفقی نبوده ایم.

مدیر عامل سایفرام (Cypherum)در مورد  ترکیب فناوری دیفای و CBDC “اظهار داشت:

دیفای کاملا اتوماتیک است و می تواند CBDC را از محدودیت های انسانی آزاد کند. با استفاده از CBDC در دیفای، می‌توان انتظار داشت صدها و تریلیون دلار نقدینگی وارد این بازار شود، مؤسسات بزرگ وارد این فضا شوند و دارایی‌های دنیای واقعی در زنجیره حرکت کنند.

باید دید که آیا بانک‌های مرکزی واقعاً مایل به مشارکت در پذیرش DeFi هستند یا خیر، زیرا جهان هنوز حمایت زیادی از ارزهای دیجیتال از سوی بانک‌های مرکزی ندیده است.

این خبر در حالی منتشر می شود که بانک های بزرگ اروپایی همچنان به آزمایش پرداخت های خرده فروشی و حواله برون مرزی با CBDC ادامه می دهند.

در 28 سپتامبر، بانک های مرکزی سوئد، نروژ و اسرائیل پروژه دیگری را برای آزمایش پرداخت های بین المللی در CBDC اعلام کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا