اخباراخبار استخراجاخبار بیت کوین

اینتل اولین ASIC استخراج بیت کوین با مصرف انرژی کارآمد را معرفی می کند

اینتل که یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان پردازنده‌های کامپیوتری است، قصد دارد در کنفرانس بین‌المللی مدارهای حالت جامد IEEE در فوریه 2022، یک “ASIC استخراج بیت کوین با ولتاژ بسیار کم و انرژی کارآمد” به نام Bonanza Mine را معرفی کند.

به گزارش سی رمز و به نقل از کوین تلگراف ، آنها بر این باورند Bonanza Mine یک گزینه جدید و قابل دوام برای رقابت با دکل های استخراج سنتی باشد.

اینتل در نوامبر 2018 پتنتی را ارائه کرد که در آن ایده‌های مشابهی برای استخراج بیت کوین با کارایی بالا بیان شده بود. گمان می رود که فرآیندهای توصیف شده در پتنت می توانند به محصولی که در ISSCC نشان داده می شود راه پیدا کنند.

بر اساس این پتنت، Bonanza Mine می‌تواند محاسبات را به‌اندازه مؤثر سایر ASIC‌ها به پایان برساند و در عین حال نیاز به محاسبات مکرر یا اضافی را از بین ببرد. این سیستم برای کاهش مصرف برق کلی تا حدود 15٪ پیشنهاد شده است.

پردازنده‌های مورد استفاده برای استخراج کریپتو به دلیل کمبود و کاهش فروش بدنام هستند. اینتل به رقیبی در برابر شرکت‌هایی مانند Bitmain تبدیل می‌شود، با پیشنهاد Ether ASIC که هنوز در انتظار انتشار است و Nvidia، شرکتی که با موارد متعددی از کاهش فروش تراشه‌ها نیز مواجه شد. علیرغم کمبود مداوم پردازنده و هزینه های تولید متناقض، تقاضا برای استخراج کریپتو به طور پیوسته در حال افزایش است.

نمایندگان اینتل در رابطه با ورود به صنعت استخراج کریپتو و تراشه جدید مطمئن به نظر می رسیدند و اظهار نظر می کردند:

«اینتل برای چندین سال کار طراحی را پیرامون ASIC های بهینه شده SHA 256 انجام داده است که با کار مسیریابی انجام شده در آزمایشگاه های اینتل آغاز شده است.»

در زمان انتشار، مشخص نیست که آیا اینتل Mine Bonanza را برای خرده فروشی عرضه می کند یا اینکه صرفاً برای اهداف صنعتی یا تحقیقاتی خواهد بود. صرف نظر از این، این امر به طور بالقوه می تواند اینتل را به یک رقیب اصلی در صنعت استخراج رمزنگاری تبدیل کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا