اخباراخبار بیت کویناخبار جهان

اوکراین در جنگ با روسیه از بیت کوین استفاده میکند

گزارش جدید الیپتیک (Elliptic) به شرح جزییات این موضوع پرداخته است که NGO ها و گروه‌های داوطلب چگونه از بیت کوین و رمزارزها استفاده می‌کنند تا هزینه عملیات اوکراین علیه روسیه را تامین کنند و در جنگ جذب سرمایه عمومی پیشرو باشند.

به گزارش سی رمز و به نقل از دیکریپت، طبق گزارش شرکت تحلیل بلاکچین الیپتیک، با تشدید تنش‌های حاضر در مرز اوکراین، سازمان‌های غیردولتی اوکراینی ((NGO ها شاهد افزایش چشمگیر در کمک‌های مالی به شکل بیت کوین بوده‌اند.

این کمک‌های مالی، کمک‌های خیرخواهانه‌ای تنها برای مبارزه با گسترش عدالت اجتماعی نیست. این کمک‌های مالی مرتبط با هکرهای فعال و سازمان‌های نظامی اوکراینی است.

الیپتیک گفته است این کمک‌های مالی به NGO ها و سایر گروه‌هایی تعلق گرفته است که از بیت کوین و رمزارزها برای جذب سرمایه عمومی استفاده می‌کنند.

روسیه ۱۰۰,۰۰۰ الی ۱۳۰,۰۰۰ نیروی نظامی به مرز مشترک با اوکراین و بلاروس اعزام کرده است. آمریکا که از متحدان اوکراین محسوب می‌شود نیز ۳۰۰۰ نیروی نظامی به این منطقه اعزام کرده و ۸۵۰۰ نیروی نظامی دیگر را در حالت آماده‌باش قرار داده است.

طبق گزارش الیپتیک، NGO ها در پاسخ به فساد دولتی، طی یک دهه اخیر در حال تامین پشتیبانی مالی برای سربازان، اسلحه‌ها و موارد درمانی بوده‌اند. الیپتیک گفته است که اهداکنندگان کمک‌های مالی از بیت کوین استفاده می‌کنند تا بتوانند پول موردنظر خود را به دست NGO ها برسانند و بانک‌ها و موسسات مالی که ممکن است به مسدودسازی پرداخت‌ها بپردازند را دور بزنند.

در این گزارش آمده است:

الیپتیک چندین کیف پول رمزارز را شناسایی کرده است که توسط این گروه‌های داوطلب و NGO ها استفاده شده و مجموعا بیش از ۵۷۰,۰۰۰ دلار سرمایه جذب کرده است که اکثر آنها طی یک سال گذشته بوده است.

بعضی از این گروه‌ها نظیر Come Back Alive که کمک مالی به شکل بیت کوین دریافت کرده است، آموزش نظامی و تجهیزات درمانی ارائه می‌دهند.

سایر گروه‌ها شامل گروه‌های هکر اتحادیه سایبری اوکراین (Ukrainian Cyber Alliance) و پارتیزان‌های سایبری بلاروس (Belarusian Cyber-Partisans) هستند که در حملات سایبری علیه اهداف روسی شرکت کرده‌اند. الیپتیک گفته است که در سال گذشته، فقط اتحادیه سایبری اکراین نزدیک به ۱۰۰,۰۰۰ دلار به شکل بیت کوین، لایت کوین، اتریوم و استیبل کوین‌های مختلف دریافت کرده است.

این ایده از جانب دولت اوکراین نبوده است. الیپتیک گفته است که سازمان‌های مذکور، این ایده را از گروه‌های فعال روسی گرفته‌اند. گروه‌های روسی از اوایل سال ۲۰۱۴ به جذب سرمایه بیت کوین پرداخته‌اند.

هرچند، بیت کوین و سایر رمزارزها بخش کوچکی از جذب سرمایه گروه‌های اوکراینی را شامل می‌شوند. بخش عمده‌ای از سرمایه‌ها، ارزهای فیات هستند که از طریق سیستم‌های پرداخت سنتی به دست این گروه‌ها می‌رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا