اخباراخبار اتریوم

انجام موفقیت آمیز آخرین شدو فورک پیش از مرج اتریوم

توسعه دهندگان اتریوم، تکمیل موفقیت آمیز پیش‌نیازها (شدو فورک‌ها) برای ارتقا بسیار مورد انتظار این بلاکچین، مرج، را تایید کردند.

به گزارش سی رمز به نقل از کوین تلگراف ، شدو فورک‌ها به توسعه دهندگان کمک می‌کنند تا فرضیات همگام سازی را مورد آزمایش قرار دهند، تا از امنیت شبکه طی ارتقاهای دائمی، اطمینان حاصل شود. در روز 11 آپریل 2022، توسعه دهندگان اتریوم، اولین شدو فورک را بنا گذاری کردند.

حدود 6 ماه بعد، شرکت تحقیقات و مهندسی اتریوم Nethermind تایید کرد که انتقال به Mainnet-Shadowfork-13، آخرین شدو فورک، با موفقیت انجام شده است. این موضوع، نشان دهنده‌ی آمادگی شبکه جهت انتقال به مکانیزم اجماع گواه سهام است.

این شبکه آزمایشی به توسعه دهندگان اتریوم امکان آزمایش گره‌های در حال اجرا، راه اندازی قراردادها، آزمایش زیرساخت و قابلیت‌های دیگر ارائه می‌دهد. در نتیجه، شدو فورک‌ها به توسعه دهندگان اجازه می‌دهند تا تاثیرات ارتقاهای شبکه، پیش از رخ دادن آن‌ها، را بسنجند.

به عنوان بخشی از این ارتقا، جامعه باید کلاینت‌های اتریوم خود را به‌روز کند و ترکیبی از لایه‌های اجماع و اجرایی را اجرا کند.

مدیرعامل صرافی ارز دیجیتال BitMEX، الکساندر هاپتنر، نیاز به دقت زیاد در طی انجام ارتقا اتریوم، جهت اجتناب از ایجاد قطعی در سرویس، را مورد تاکید قرار داد. هاپتنر در صحبت با سایت Cointelegraph گفت: شما باید هشیار باشید و ببینید که چه اتفاقی می‌افتد. امکان بروز نوسانات شدید وجود دارد و بنابراین، باید اطمینان حاصل کنید که سرویس‌های شما به خوبی اجرا شوند. ما به جز نوسانات، انتظار رخ دادن اشکال و نقص خاصی نداریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا