آموزشیبورس

سایت کانون کارگزاری،پایگاه اطلاع رسانی و تالار مجازی بورس

سایت کانون کارگزاری بورس واوراق بهادارتهران

کانون کارگزاران بورس اوراق بهادار تهران (www.seba.ir) سال 1386 به عنوان یک موسسه غیردولتی بوجود آمد. عضو های آن را تمام کارگزاران فعال در بازار سرمایه تشکیل می دهند. همه شرکت‌های کارگزاری بورسی که در بازار سرمایه فعالیت دارند باید عضوی این کانون باشند. پس انجام فعالیت کارگزاری، کارگزار/معامله‌­گری و بازارگردانی در کلیه بورس‌ها و بازارهای خارج از سایت بورس بدون عضویت در کانون کارگزاران امکان پذیر نمی باشد.

معرفی سایت کانون کارگزاری بورس واوراق بهادارتهران
سایت کانون کارگزاری بورس واوراق بهادارتهران

اطلاعات مربوط به این سایت در نوار بالای صفحه قابل دسترسی بوده ومی توان هرگونه اطلاعات راجع به آن را بدست آورد.

فهرست

وظایف کانون کارگزاری بورس

مهم‌ترین وظیفه این کانون قانو‌ن‌گذاری و نظارت برای شرکت‌های کارگزاری عضو آن می باشد. نحوه و کیفیت خدمات‌رسانی کارگزاری ها، پیشنهاد تغییر سقف کارمزدها و نرخ‌های خدمات اعضای کانون به سازمان بورس در حوزه این کانون می باشد. ایجاد سازش و حل اختلافات و مشکلات بین کارگزاران، کارگزار معامله‌گران و بازارگردانان و سایر اشخاص مرتبط از وظایف دیگر این کانون می باشد.

 وضع قانون بین اعضای کانون با یکدیگر و با اشخاص وابسته به اعضاء، کمک به تنظیم و تدوین قوانین و آئین‌نامه‌های مربوط به اعضای کانون و بازار بورس در حوزه اختیارات این کانون می باشد. کمک به ایجاد یک بازار اوراق بهادار عادلانه، رقابتی و کارآمد به جهت ایجاد اعتماد سرمایه‌گذاران، ارتقاء اعتبار اعضای کانون نزد سرمایه‌گذاران و … از جمله وظایف کانون کارگزاران بورس اوراق بهادار می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه ایران

پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه ایران (www.sena.ir) از زیر مجموعه های شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس می باشد.این سایت به عنوان یکی از مراجع رسمی انتشار اخبار و اطلاعات مربوط به بورس می باشد .آخرین اخبار در مورد بازار بورس و شرکت‌های پذیرفته‌شده در بورس و فرابورس و اظهارنظرهای مسئولان و کارشناسان بورس در خصوص شرایط بازارسرمایه، ازجمله اطلاعاتی است که به‌صورت برخط، از طریق سایت سنا اطلاع رسانی می شود.

معرفی پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه ایران
پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه ایران

هنگامیکه یک سرمایه گذار به بازار بورس اوراق بهادار وارد می شود، حتما باید از این بازار اطلاع داشته باشد و از اخبار و اطلاعات و تغییرات انجام شده در بازار سرمایه  اطلاعات به روزی داشته باشد. 

بر این اساس باید منبع های که این اطلاعات را  دارند به خوبی بشناسد و جهت دریافت اطلاعات از آن ها بهره گیرد. افرادی که قصد سرمایه‌گذارای دارند می‌توانند آخرین اطلاعات در رابطه با قیمت سهام شرکت‌ها، شاخص‌های بورسی و ارزش واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق‌های سرمایه‌گذاری را از طریق سایت سنا را مشاهده کنند.

سایت تالار مجازی بورس ایران

بورس مجازی چیست؟

یکی از کارهای اثرگذار سازمان بورس؛ فرهنگ سازی با ایجاد تالار مجازی بورس ایران (www.irvex.ir) جهت انجام خرید و فروش است. تالار مجازی بورس ایران یا به اختصار irvex  ازطریق شبیه ­سازی دادوستد سهام و واحدهای سرمایه­ گذاری صندوق­های سرمایه­ گذاری در فضای مجازی طراحی و پیاده ­سازی شده است. 

خرید و فروش مجازی سهام در این تالار، برای همه ممکن است. هدف آن ارائه آموزشهای عملی به کسانی که قصد سرمایه گذاری در بورس رادارند، ازطریق شبیه سازی داد و ستد سهام و واحدهای صندوق های سرمایه گذاری در این سایت می باشد.

برای خرید و فروش در بورس مجازی ایران، نیاز به پول ندارید و انجام معامله در آن نیز موجب سود و زیان نخواهد شد. همچنین بصورت لحظه ای، میزان بازدهی سرمایه گذاری خود را می توان دید و از رتبه خود، در مقایسه با سایر کاربران اطلاع پیدا کرد.

برای ورود به تالار بورس ، اول باید در این سامانه ثبت نام کرد. سپس کاربر می­تواند وارد سیستم (Login) شود. کاربر پس از ورود به سامانه و تشخیص هویت، به صفحه اصلی منتقل می­شود. پس از این مرحله کاربر می­تواند به قسمت­های مختلف سامانه ازجمله تابلوی اصلی بورس، صندوق­های سرمایه‌گذاری، نمودار شاخص ها و…  دسترسی پیدا کند. 

برای انجام معاملات مجازی در این تالار به سایت تالار مجازی وارد شوید. همچنین اگر علاقه دارید در بازار مشتقه هم خرید وفروش انجام دهید، میتوانید به سایت بازار مجازی مشتقه بورس کالای ایران به آدرس اینترنتیwww.ime.co.ir مراجعه کنید.

معرفی سایت تالار مجازی بورس ایران
آشنایی با سایت تالار مجازی بورس ایران

تالار مجازی بورس ایران کجاست؟

تالار مجازی بورس ایران یک وب‌ سایت شبیه‌ ساز بورس است که سازمان بورس و اوراق بهادار آن را بوجود آورده است. با ثبت‌نام در این وب‌سایت می‌توان به‌صورت کاملاً واقعی اما با پول مجازی و غیرواقعی سهام شرکتها را بخرید یا بفروشید  تا متوجه شوید چقدر در بورس سود می کنید و چقدر ضرر می کنید. خرید سهام بر اساس قیمت بهترین عرضه در تالار مجازی انجام می شود.

 در هر عملیات خرید، کارمزد خرید بر اساس شرایط واقعی بازار، محاسبه و از میزان درایی فرد کسر می گردد. ثبت‌نام در تالار مجازی بورس و فعالیت در آن باعث می شود که به دور از استرس از دست دادن درایی خود، به خرید و فروش سهام بپردازید.

تالار مجازی بورس ایران دقیقا مانند فضای بورس طراحی شده است و به شما این امکان را می دهد که بدون نیاز به پول و بدون آن‌که ضرر یا زیانی کنید. خرید و فروش بر اساس شرایط واقعی بورس را تجربه کنید. با توجه به تطابق این سایت با شرایط واقعی بورس، شما می‌توانید مهارت خود در سرمایه گذاری و کسب بازدهی از بورس را با سایر کاربران بازار مقایسه کنید.

معامله سهام در تالار مجازی بورس ایران چه مزیتی دارد؟

بعد از خرید اولین سهم در تالار مجازی بورس ایران متوجه می‌شوید که ممکن است قیمتها افزایش یا کاهش داشته باشند. ریسک سرمایه گذاری در بورس رامی فهمید و به‌جای سود و زیان واقعی امتیاز به کسب می کنید یا امتیاز خود را از دست می‌دهید. 

در پایان دوره هم اگر توانسته باشید امتیازات زیادی را جمع کنید در مسابقه اول می‌شوید و هدیه نقدی مربوط به نفرات اول را دریافت می‌کنید. البته با توجه به اینکه افراد زیادی شرکت می کنند اول شدن در مسابقات کار دشواری است.

توصیه می شود افرادی که تا به‌حال سابقه خرید و فروش سهام را نداشته‌اند و قصد دارند  وارد بازار بورس شوند قبل از خرید و فروش در بازار بورس، ابتدا به سرمایه گذاری در تالار مجازی بورس ایران بپردازند. پس از آماده گی لازم به بازار واقعی بورس ورود کنند.

جمع بندی

دراین مبحث ابتدا با سایت کانون کارگزاران بورس اوراق بهادار تهران آشنا شدیم.  گفته شد  همه شرکت‌های کارگزاری بورسی که در بازار سرمایه فعالیت دارند باید عضوی این کانون باشند. مهم‌ترین وظیفه این کانون قانو‌ن‌گذاری و نظارت برای شرکت‌های کارگزاری عضو آن می باشد.

سپس به پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه ایران اشاره و بیان شد که این سایت از زیر مجموعه های شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس می باشد.این سایت به عنوان یکی از مراجع رسمی انتشار اخبار و اطلاعات مربوط به بورس می باشد. افرادی که قصد سرمایه‌گذارای در بورس را دارند می‌توانند آخرین اطلاعات در رابطه با قیمت سهام شرکت‌ها، شاخص‌های بورسی و ارزش واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق‌های سرمایه‌گذاری را از طریق سایت سنا را مشاهده کنند.

قسمت آخر به معرفی سایت تالار مجازی بورس ایران پرداخته شد. در این مبحث بیان شد که برای خرید و فروش در بورس مجازی ایران، نیاز به پول ندارید و انجام معامله در آن نیز موجب سود و زیان نخواهد شد. 

همچنین بصورت لحظه ای، میزان بازدهی سرمایه گذاری خود را می توان دید و از رتبه خود، در مقایسه با سایر کاربران اطلاع پیدا کرد. قبل از معامله در بازار اصلی بورس بهتر است ابتدا قوانین و تکنیک های معامله را در این سایت آموخت و پس از تجربه لازم وارد بازار بورس شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 27,115.26
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,678.93
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bnb
BNB (BNB) $ 215.01
xrp
XRP (XRP) $ 0.518030
usd-coin
USDC (USDC) $ 1.00
staked-ether
Lido Staked Ether (STETH) $ 1,678.22
cardano
Cardano (ADA) $ 0.255751
solana
Solana (SOL) $ 21.38
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.062177
tron
TRON (TRX) $ 0.088641
the-open-network
Toncoin (TON) $ 2.11
polkadot
Polkadot (DOT) $ 4.14
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.536207
litecoin
Litecoin (LTC) $ 66.20
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 238.84
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.06
wrapped-bitcoin
Wrapped Bitcoin (WBTC) $ 27,120.27
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000007
dai
Dai (DAI) $ 1.00
true-usd
TrueUSD (TUSD) $ 0.998659
leo-token
LEO Token (LEO) $ 3.66
uniswap
Uniswap (UNI) $ 4.51
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 9.46
stellar
Stellar (XLM) $ 0.112878
monero
Monero (XMR) $ 146.95
okb
OKB (OKB) $ 43.06
ethereum-classic
Ethereum Classic (ETC) $ 16.34
binance-usd
BUSD (BUSD) $ 1.00
cosmos
Cosmos Hub (ATOM) $ 7.24
hedera-hashgraph
Hedera (HBAR) $ 0.049842
filecoin
Filecoin (FIL) $ 3.37
lido-dao
Lido DAO (LDO) $ 1.68
internet-computer
Internet Computer (ICP) $ 3.21
maker
Maker (MKR) $ 1,565.16
crypto-com-chain
Cronos (CRO) $ 0.051132
quant-network
Quant (QNT) $ 90.56
aptos
Aptos (APT) $ 5.47
mantle
Mantle (MNT) $ 0.401440
vechain
VeChain (VET) $ 0.017373
arbitrum
Arbitrum (ARB) $ 0.930422
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 1.14
optimism
Optimism (OP) $ 1.36
kaspa
Kaspa (KAS) $ 0.049372
aave
Aave (AAVE) $ 69.04
rocket-pool-eth
Rocket Pool ETH (RETH) $ 1,824.59
the-graph
The Graph (GRT) $ 0.090121
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.103728
whitebit
WhiteBIT Coin (WBT) $ 5.16
usdd
USDD (USDD) $ 0.998684