اخباراخبار آلت کوین ها

استقبال گسترده تسلا و ایلان ماسک از دوج کوین

دوج کوین امروز شاهد افزایش شدیدی در بازار بود. این در حالی بود که ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا گفت که شرکت او “با استفاده از میم کوین ها، برخی از کالاها را قابل خرید خواهد کرد”.

به گزارش سی رمز و به نقل از کریپتونیوز، بیانیه غافلگیرکننده ای که صبح سه شنبه توسط ایلان ماسک در توییتر منتشر شد، باعث افزایش فوری قیمت DOGE شد.او صراحتا بیان کرد:

“بیت کوین BTC) ) حداقل در لایه پایه آن شاید به عنوان ذخیره ارزش مناسب باشد اما جایگزین خوبی برای ارز معاملاتی نیست.”

ماسک گفت: «اگرچه دوج کوین به عنوان یک شوخی احمقانه ایجاد شد اما برای تراکنش ها مناسب تر است.

نظرات تا کنون  منجر به افزایش بیش از 25 درصدی قیمت DOGE در 24 ساعت گذشته شده است. این سکه در حال حاضر با قیمت 0.2069 دلار معامله می شود و 16 درصد در هفته افزایش داشته است. قیمت هنوز حدود 20 درصد در یک ماه کاهش داشته است.

همانطور که گزارش شد، تسلا در ماه فوریه بیت کوین را به ترازنامه خود اضافه کرد و گفت که بیت کوین را به عنوان پرداخت برای خودروهای خود می پذیرد.

پس از آن، این رویداد با دوره‌ای پرتلاطم‌تر دنبال شد و ماسک مکرراً از بیت‌کوین به دلیل استخراج انرژی‌بر آن انتقاد کرد، در حالی که در همان زمان از dogecoin به دلیل بهتر بودن ارز دیجیتال تمجید کرد.

 پس از بیانیه ی مدیر عامل شرکت تسلا که با «استفاده فزاینده از سوخت‌های فسیلی برای استخراج بیت‌کوین» مخالف بود و اعلام کرد که پذیرش بیت کوین به عنوان پرداخت برای خودروها را متوقف می‌کند، بیت کوین به پایین‌ترین حد خود رسید.

با این حال، در ژوئن سال جاری، اظهارات رئیس تسلا دوباره امیدی به جامعه بیت‌کوین بخشید، زیرا او گفت که تسلا پذیرش تراکنش‌های بیت‌کوین را از سر می‌گیرد زمانی که (حدود 50 درصد) مصرف انرژی پاک توسط ماینرها تأیید شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا