اخبار بلاکچین

ارتقاء «نیترو» توسط تیم توسعه شبکه بلاکچینی آربیتروم

به گزارش سی رمز و به نقل از بیت کوین، طبق راه حل مقیاس پذیری لایه دوم اتریوم، آربیتروم (Arbitrum) تحت مدیریت آفچین لبز (Offchain Labs) روز چهارشنبه 31 آگوست (9 شهریور) به کاربران پروژه (Arbinauts) اعلام شد که تیم توسعه، ارتقاء نیترو (Nitro) را مهیا کرده است. آنها خطاب به کاربران خود گفتند: «همگی آربینوت ها لطفاً برای ارتقاء آماده شوید.»

علاوه بر این، حساب رسمی توییتر آربیتروم نوشت: «مهاجرت به ارتقاء نیترو به طور رسمی آغاز شده است و شبکه در طول فرآیند ارتقاء تا 2 الی 4 ساعت آینده خاموش خواهد ماند.» تیم از آربینوت‌ های همکار دعوت کرد تا در طول ارتقاء، اتاق گفتمان سرور دیسکورد (Discord) پروژه را همچنان پر رونق نگه دارند.

پیش ازین خبرگزاری بیتکوین در 7 آگوست (16 مرداد) بروزرسانی نیترو آربیتروم را گزارش کرده بود. هدف این ارتقا، بهبود آربیتروم با تجربه تراکنش‌ های سریع‌ تر و کارمزدهای کمتر است. در حال حاضر نیز کارمزدهای آربیتروم بسیار ارزان تر از هزینه های گس اتریوم می باشد.

طبق داده‌ های وبسایت l2fees.info ، آمار نشان می‌ دهد که هزینه‌ های فعلی گس برای ارسال رمزارزها روی زنجیره اتریوم 1.07 دلار و برای هر مبادله در زنجیره آن 5.35 دلار است. همین وبسایت نشان می‌ دهد که هزینه‌های آربیتروم برای ارسال اتر 0.14 دلار است و برای تعویض توکن‌ ها با استفاده از آربیتروم 0.36 دلار در هر تراکنش است.

آمار وبسایت Defillama.com نیز نشان می دهد که آربیتروم در 31 آگوست (9 شهریور) نزدیک به 1 میلیارد دلار (947.18 میلیون دلار) ارزش کل قفل شده (TVL) در دیفای دارد.

علاوه بر آربیتروم، موارد لایه دوم زیادی وجود دارد، اما این بزرگترین ارتقاء تا به امروز است و تیم توسعه دهنده قبلاً در ماه آوریل گذشته این ارتقاء را به انجام رسانده است. آربیتروم هفتمین بلاکچین بزرگ از نظر اندازه تی وی ال است که در 30 روز گذشته 17.76 درصد افزایش یافته است.

آربیتروم اعلام کرد که عملیات ارتقاء نیترو به طور رسمی تکمیل شده است. این تیم اذعان داشت که فعالیت آنچین (onchain) از سر گرفته شده، توسعه دهندگان از جامعه بابت صبرشان تشکر کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا